بهترین نوع نان برای لاغری و کاهش وزن – دکتر رویا خادمیان


بهترین نوع نان برای لاغری و کاهش وزن

برای لاغری و کاهش وزن بهتر است سراغ نانویی های بروید که چاق کننیت کمتری دارند. در ادامه این نانلف ها را بررسی کنیدیم. نان جو یکی از جمله بهترین نوع نان برای کاهش وزن است که در رژیم غذایی خود قرار داده اید.

نان فواید تغییر برای سلامتی دارد. همین فواید تغذیه را برای بدن است که آن را به غذای با ارزش در رژیم غذایی ما تبدیل کرده است. به طور کامل نانی که از آرد کامل و سبوسدار درست شده باشد. به خاطر بسپارید با اینکه نان فواید بیشتری دارد ؛ باید در مصرف آن تعادل را رعایت کرد.

جو یکی از غلات بسیار مفیدی است که ارزش غذایی بالایی دارد و خود را به عنوان یک غذای کامل به تعداد رود و از سال های دور مصرف کرده است خریداری شده است. نان جو نیز به دلیل وجود کربوهیدرات های پیچیده جدید از بروز گرسنگی جلوگیری می کند و شاید همین یک مورد برای اثبات تأثیر آن در لاغری و کاهش وزن کافی باشد.

رژیم غذایی ایرانیان به گونه ای است که در کنار هر وعده غذایی باید نان باشد. از دلایل اصلی اضافه وزن ایرانیان نیز همین نان و برنج فراوان در برنامه غذایی است. نان خوردن با همه غذاهای عادت غذایی ناسالمی است. اما افراد مردم ایران نان را جزء اصلی سفره های خودشان را فهماندند. پس اگر نان را از سفر حذف کردید بهتر است سراغ نانویسی بروید که چاقککنندگی کمتری دارند. در ادامه این نانلف ها را بررسی کنیدیم.

نان بربری:

نان بربری از محبوب ترین نان های سنتی ایران است. این نان از آرد گندم نیمه کامل تهیه شد. سبوس موجود در نان بربری کمک کنید تا بیش از حد احساس سیری کنید. هر کف دست از نان بربری ۷۵ تا ۸۰ کالری دارد.

نان تافتون:

تافتون هم طرفداران زیادی دارد. این نوع نان در گذشته بدون نمک پخته شد و به همین دلیل برای فشار فشار خونی مناسب بود. هر کف دست از نان تافتون ۳۵ کالری دارد.

نان سنگک:

تازگی نان سنگک را از آرد کامل بدون سبوس درست انجام دهید. این نان یک سر و گردن از بقیه نان های ایرانی بیشتر است. چراکه آن را از آرد کامل درست کرد. آرد کامل آردی است که سبوس آن گرفته نشده باشد. اگر قصد کاهش وزن دارید نان سنگکی را انتخاب کنید که آن را با آرد سبوس دار کرده اید؟ هر کف دست از نان سنگک ۷۵ تا ۸۰ کالری دارد. نان سنگک بهترین نان برای لاغری است.

کارشناسان تغذیه بر این باورند افرادی که بخواهند وزن خود را کاهش دهند ، از برنامه غذایی خود حذف کنید. زیرا با حذف این مواد تأثیر سوءتغذیه شلشوید. همچنین کارشناسان معتقدند نان های سبزوسدار برای کاهش وزن خوب است و قند خون را ثابت نگه داشته است. این امر از ابتلا به چاقی و اضافه وزن پیشگیری انجام داد. حتما تا به حال متوجه شده اید که کیفیت نان به نوع آرد دارای ارتباط است. در صنعت نان ، آرد گندم به چهار روش مختلف تولید و مصرف استفاده می شود.

آرد کامل ، آرد خبازی ، آرد ستاره و آرد نول. آرد کامل در تهیه نان سنگک و نان سبوسدار به کار شلرود. در این نوع آرد پوسته گندم را در زمان آسیاب شدن از دهانه جدا شدن و بالاترین ارزش خرید را خریداری می کند. نانی که از آرد سبوسدار درست شده است بهترین نان برای لاغری و کاهش وزن است.

دیدگاهتان را بنویسید