به من کمک کن باردار شوم، SOS!

برای برخی از زنان، باردار شدن چیزی ساده تر از انجام آن است. در حالی که برخی از زنان دارای برکت باروری هستند، برخی دیگر باردار شدن را بسیار سخت می دانند. اگر شما از آن دسته زنانی هستید که برای باردار شدن مشکل دارند، نگران نباشید، شما تنها نیستید. بسیاری از زنان از گوشه و کنار جهان فریاد می زنند: “به من کمک کن باردار شوم!”

البته بهترین راه برای باردار شدن از راه های طبیعی است. بنابراین سعی کنید قبل از متوسل شدن به روش های شیمیایی، جراحی و سایر روش های غیر طبیعی، تمام راه های بارداری طبیعی را به کار بگیرید.

در اینجا چند نکته مفید «به من کمک کنید باردار شوم» آورده شده است:

  • مصرف قرص را حداقل به مدت سه ماه قطع کنید تا دستگاه تناسلی تنظیم شود و به حالت عادی برگردد و قبل از اقدام به باردار شدن از قرص خارج شود.
  • مقدار مناسبی از مواد مغذی و مکمل ها را مصرف کنید. کلسیم، منیزیم و روی برای افزایش میزان باروری افراد عالی هستند. مصرف مکمل های گیاهی مانند بابونه، جینسینگ، برگ تمشک و ریشه شیرین بیان تعادل هورمونی را حفظ می کند.
  • زمان تخمک گذاری خود را مشخص کنید. اگر سیکل قاعدگی منظمی داشته باشید این کار آسان است. تخمک گذاری معمولاً در اواسط چرخه قاعدگی، در حدود هفته دوم (روز چهاردهم) است، اما زمان آن تا حد زیادی در بین زنان متفاوت است. در حوالی زمان تخمک گذاری رابطه جنسی داشته باشید تا شانس بیشتری برای بارداری داشته باشید.
  • از سیگار کشیدن، نوشیدن الکل، مصرف مواد مخدر و ورزش منظم خودداری کنید. استرس را کاهش دهید و سالم بخورید. مقدار زیادی میوه و سبزیجات بخورید و از خوردن غذاهای ناسالم کاملاً خودداری کنید.

سخت ترین زمان برای باردار شدن زمانی است که زن بالای ۴۰ سال سن دارد. در این صورت، ممکن است گزینه پیشرفته تری وجود داشته باشد. برای باردار شدن و بچه دار شدن باید به روش های جدی تری مانند داروهای باروری، درمان باروری و سایر درمان های IVF بسنده کنید. اما قبل از انجام این کار، هنوز کارهای زیادی می توانید انجام دهید تا به روش طبیعی باردار شوید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر