بولت پروف در رژیم کتوژنیک؟ بهترین زمان برای خوردن بولت پروف چه زمانی است؟


بولت پروف در رژیم کتوژنیک

بولت پروف چیست؟ و چه حسن هایی در رژیم کتوژنیک دارد. اصلا چرا به آن کتو کافی میگن؟ و آیا واقعا چرا در رژیم کتوژنیک قرار گرفته با ما همراه باشید تا پاسخ تمام سوالات شما را بدهیم.

بولت پروف در حقیقت فنجان قهوه ای هست ، که با افزودن روغن هایی مانند کره ، روغن نارگیل و ام سی تی اویل به دست می آید.

برای تهیه بولت پروف کافی است یک فنجان قهوه تهیه کنید ، 1 الی 2 قاشق غذاخوری به آن کره. و 1 تا 2 قاشق غذاخوری به آن روغن نارگیل یا ام سی تی اویل اضافه کنید. و با همزن و یا کف ساز مخلوط کنید.

قهوه ضد گلوله coconut oil ghee feature - بولت پروف در رژیم کتوژنیک

چرا بولت پروف در رژیم کتوژنیک قرار گرفت؟

در ابتدا لازم است درباره مزایا و معایب قهوه آشنا شوید.

قهوه مزایای زیاد دارد که توضیح آن خارج از بحث این مقاله است. اما مهمترین مزایای آن که در رژیم کتوژنیک هم بسیار مفید و کارمد هست. افزایش تولید کتون بادی ها و در قرار دادن ذخایر چربی برای استفاده از بدن هست. که این اولین حسن قهوه در رژیم رکتوژنیک هست.

دومین مزیت قهوه در رژیم کتوژنیک کاهش اشتها و بالارفتن سطح انرژی در بدن هست.

اما در کنار مزایای آن مضرراتی نیز دارد که در رژیم کتو متاسفانه خیلی سنگین وجود دارد. دلیل آن هم بالا بردن سطح کورتیزول سطح بدن است. بخصوص برای افرادی که تحت تاثیر قرار می گیرند.

بر قبل از این تحقیق چنین تعریف می شود که هر 200 میلی گرم گرم کافئین ، میتونه سطح کورتیزول بدن رو تا 30٪ افزایش بدهد.

که 200 میلی گرم کافئین معادل است با 2 فنجان قهوه. و افزایش 30 درصدی کورتیزول میتونه خیلی سنگین تموم بشه.

وقتی سطح کورتیزول تون افزایش یافت می شود ، باعث بالارفتن سطح قند خون می شود و بالا رفتن سطح قند خون باعث تحریک سطح انسولین می شود.

خیلی از افرادی که در حالت معمول هم سطح استرس شون بالا هست. وقتی قهوه می خورن در ساعت اول حالشون خیلی خوب میشه و احساس خیلی خوبی دارن. اما بعد از گذشت زمان تمایل به خوردن شیرینی جات و کربوهیدرات پیدا می کنید که دلیل این موضوع افزایش سطح کورتیزول هست.

که محققان کتویی برای مشکل کورتیزول در افراد کتویی یه نوشیدنی رو درست کردند به اسم بولت پروف.

بولت پروف چگونه در افراد باعث می شود که سطح کورتیزول بالا نرود؟

در حقیقت ماده موثری که در قهوه وجود دارد (کافئین) محلول در آب و چربی هست. وقتی شما بولت پروف رو مصرف می کنید مقدار بیشتری از این کافئین جذب چربی را می شود. و همانطور که می دونید چربی ها زود جذب نشد و تا 8 ساعت طول میکشه که چربی ها جذب شدند.

جذب کافئین داخل چربی باعث می شود که شما سطح جذب کافئین تون هم از تره بشه جذب کنید. و شما اگر در حالت عادی قهوه مصرف کنید طی 15 الی 30 دقیقه کافئین اش جذب می شود. اما اگر شما بیاید قهوه رو در قالب بولت پروف مصرف کنید. این به صورت آروم تری جذب خواهد شد و حتی ممکن است جذب کافئین تا 6 ساعت عقب بیاندازد. که این بولت پروف و اتفاقی که در بدن شما بخاطر خوردن اتفاق افتاده است اتا هم خیلی مزایای عالی ای دارد و هم مضررات قهوه رو هم کم می کنده.

بولت پروف چگونه باعث می شود که مزایای قهوه در بدن شما بیشتر شود.

با خوردن بولت پروف احساسات خوبی که با خوردن قهوه بهتون دست میده ، کاهش اشتهایی که پیدا کردید با بالا رفتن سطح انرژی تون رو با خوردن بولت پروف تا ساعات فعال کنید.

آهسته کردن آزاد شدن کافئین ، قند بدن شما رو بالا بردن میبره در نتیجه پیک انسولین کمتری انجام داد. و اگر تجربه کرده اید چند ساعت بعد از خوردن بولت پروف هورمون هاتون تنظیم وجود دارد. و میل به شیر اتفاق نمی افتد.

قهوه خاصیت اسیدی دارد و باعث می شود بدن شما خاصیت اسیدی پیدا کند. ولی کلسیم موجود در کره باعث می شود خاصیت اسیدی قهوه تا حد زیادی کاهش پیدا کند. و از این نظر خیلی بهبود خواهد داشت.

افزودن بر این سی ال ای و اسید بیوت ریت موجود در کره و روغن نارگیل خواص ضد التهابی دارن و برای افرادی که با خوردن قهوه تاثیر التهاب هایی مانند التهاب معده رو به کاهش و سطوح التهاب رو بیاره.

بولت پروف باعث افزایش ویتامین E ، D ، کلسیم نیز می شود.

نکات مهم در مصرف بولت پروف در رژیم کتوژنیک

-بهتر از بولت پروف برای شکستن فستینگ استفاده کنید. (در فستینگ نباید گرسنگی بکشید ، وقتی شم گرسنه بشید زمان شکست فست هست. و نگران این نباشید که زود میشکنید. اگر عمل کردید وغذاهای خود را مصرف کنید ، فست شما بیشتر تر شد شد) که یکی از آنها بیشتر کار می کردند می تونید بد بد گفت خوردن بولت پروف در فست هست. وقتی گرسنه شدید بولت پروف بخوردید چرا که باعث می شود تا ساعت احساس گرسنگی انجام شود.

تو وعده بعد بولت پروف دل شما غذاهای غیلی مفید و شکر لازم داشت.

بهترین وعده برای خوردن بولت پروف چه زمانی هست؟

خوردن آن همراه صبحانه یا بعد از آن. به عنوان وعده دوم ، یا قبل از خواب بسیار اشتباه است. خوردن آن قبل از خواب به دلیل کافئین بالا باعث شد که کیفیت خواب شما پایین بیاید.

بهترین زمان برای خوردن بولت پروف در وعده اول است ، که منظور از آن زمان در صبح بعد از بیدار شدن است که احساس گرسنگی ظاهر شد. و ما برای آن ساعت مشخص شده را در نظر نگرفته ایم.

بهترین حالت برای فستینگ این است که تعداد وعده های غذایی شما کم باشد و بولت پروف بخورید به این دلیل که ساعات زیادی به شما احساس سیری می دهد بسیار مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید