بیش از ۳۰۰ میلیارد خسارت سیل به شهر نی ریز – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانمختار یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: نتیجه فعالیت سامانه بارشی موسم بارندگی در شهرستان نی ریز در زمینه زیرساخت های این شهرستان بیش از ۱۷۰ میلیارد تومان خسارت وارد شده است.

وی افزود: بخش کشاورزی نی ریز ۱۵۰ میلیارد تومان از جمله تخریب گوراب ها و حوزه های آبخیز زیان دید.

فرماندار نی ریز گفت: برخی راه های روستایی و باغات پسته این شهرستان بر اثر سیل آسیب دیدند. استاعلام کرد: تعدادی از جاده های کشور و بین عصا در جریان سیل اخیر تخریب شد است.

یوسفی همچنین خسارات وارده به باغات پسته و انجیر، کانال های انتقال آب و شکستگی تیرهای برق این شهرستان را نشان داد و گفت: اکثر نقاط این شهرستان درگیر سیل شده است.

وی ادامه داد: سیل همچنین به ساختمان های مسکونی در شهر نی ریز خسارت وارد کرد.

رئیس ستاد مدیریت اورژانس نیریز از دیدار نماینده این شهرستان با وزیر امور کشور و جستجو برای تخصیص ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارت سیل به این شهرستان خبر داد و گفت: در در این جلسه ذکر شد که حدود ۳۵۰ میلیارد تومان برای جبران خسارت سیلاب تامین شود.

یوسفی در خاتمه نقش بخش خصوصی را در مواقع بحران غیر قابل انکار دانست و تصریح کرد: با رایزنی های انجام شده در بارندگی ها و سیل اخیر ۶ دستگاه لودر و ۲ دستگاه بولدوزر از بخش خصوصی در اختیار ستاد اورژانس قرار گرفت که این امر کمک بزرگی برای کنترل سیلاب های شهر نی بود.