بیمارستان فارر پارک ابزار غربالگری MRI را برای زوال عقل ارائه می دهدبیمارستان فارر پارک ، ارائه دهنده مراقبت های ویژه سوم در سنگاپور ، یک ابزار غربالگری MRI با قابلیت هوش مصنوعی برای زوال عقل را به کار گرفته است.

چکار میکند

ابزار غربالگری حجمی MRI با استفاده از هوش مصنوعی برای تعیین حجم بافت مغز در بیماران مشکوک به زوال عقل استفاده می شود. به گفته دکتر سانتوش راج ، متخصص نورو رادیولوژیست و متخصص اعصاب در FPH ، این فناوری اطلاعات اضافی مربوط به بیماری ها را برای افزایش تشخیص زوال عقل ارائه می دهد.

از 21 سپتامبر ، بیمارستان خدمات تصویربرداری عصبی پیشرفته خود را با استفاده از اسکن ARI MRI ارائه می دهد. بیماران مبتلا به زوال عقل که طی یک سال تحت اسکن MRI قرار گرفته اند ، ممکن است بدون انجام اسکن کامل ، حجم بافت مغز را در نظر بگیرند.

سرویس تصویربرداری عصبی پزشکان عمومی را به حلقه اضافه می کند. منابع مناسب برای ارزیابی دقیق سلامت شناختی بیماران و مشاوره برنامه های مدیریت بهتر در اختیار آنها قرار می گیرد.

FPH همچنین با آژانس خدمات اجتماعی Dementia سنگاپور همکاری کرده است که از حمایت روانی ، آموزشی و فعالیتهای آگاهی برای بیماران ارجاع شده و مراقبین خود پشتیبانی می کند. برنامه عضویت در دمانس آژانس دولتی به بیماران امکان دسترسی به اکوسیستم راه حل ها را از طریق یک برنامه تلفن همراه می دهد.

چرا مهم است

به گفته وزارت بهداشت ، در سنگاپور از هر 10 سالمند 60 سال به بالا یک نفر با زوال عقل زندگی می کند. در سال 2018 حدود 82000 نفر مبتلا به زوال عقل ثبت شده اند و پیش بینی می شود این تعداد تا سال 2030 به 152000 نفر برسد.

رویکرد فعلی در تشخیص زوال عقل شامل ترکیب داده های مختلف از معاینات پزشکی ، آزمایش های توانایی ذهنی ، نتایج آزمایشگاهی و اسکن های مغزی است. FPH خاطرنشان کرد که اسکن مغزی MRI رایج ترین وسیله ای است که برای بررسی مغز افراد مورد استفاده قرار می گیرد ، هرچند بدون محدودیت نیست – اغلب استفاده از آن فقط اسکن سکته مغزی و تومورهای مغزی را به دنبال دارد.

علاوه بر این ، دکتر راج گفت کمی کردن حجم بافت مغز در اسکن MRI به ارزیابی اثربخشی برنامه های مراقبت و داروها کمک می کند.

اسنپ ​​شات بازار

استفاده از هوش مصنوعی در تشخیص علائم اولیه زوال عقل در سال های اخیر نشان داده شده است. مستقر در کانادا علوم اعصاب شناختی از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در نرم افزار ارزیابی شناختی یکپارچه خود برای تشخیص زوال عقل استفاده می کند. در ماه مه ، این شرکت همکاری خود را با ارائه دهنده پلت فرم قابلیت همکاری InterSystems برای اتصال نرم افزار ICA با پرونده های الکترونیکی سلامت آغاز کرد.

روی ضبط

“زوال عقل بیش از آنچه فکر می کنیم بر بیماران تأثیر می گذارد. اغلب ، تشخیص در مراحل اولیه مبهم است. بنابراین ، افزایش ابزارهایی که در اختیار داریم ، ما را به یک مرحله نزدیک به تشخیص صحیح نزدیک می کند. با تشخیص زودتر ، می توان زودتر اقدام کرد درمان ، مداخلات و برنامه ریزی برای آینده. همچنین به مراقبین کمک می کند تا بیماران خود را بهتر بشناسند ، بنابراین روابط مراقب بیمار و بهبود فرسودگی شغلی مراقبین را بهبود می بخشد. “

دیدگاهتان را بنویسید