تأیید هویت به زودی برای همه آگهی دهندگان دیواری لازم است


یکی از اقدامات دیوار برای بهبود فضای کسب و کار و جلوگیری از کلاهبرداری و آزار و اذیت ذی نفعان، تایید هویت کاربرانی است که تصمیم به استفاده از خدمات این پلتفرم با انتشار آگهی در دیوار دارند.

طبق تحقیقات انجام شده در بین کاربران دیوار، «تأیید هویت» درخواست عمومی آنهاست. با تایید هویت، امنیت معاملات دیوار برای خریداران و فروشندگان افزایش یافته و خطر کلاهبرداری کاهش می یابد. در واقع احراز هویت بر روی دیوار باعث افزایش ضریب امنیت کاربران در فضای تجاری، افزایش کیفیت تبلیغات، کاهش مزاحمت در اتاق گفتگو و جلوگیری از ورود مجدد کلاهبرداران و متقلبان می شود.

برای انجام این تایید هویت، شماره تلفن همراه کاربر الزامی است و با حفظ محرمانه بودن کد ملی اخذ می شود. این کد ملی توسط سامانه شاهکار تایید شده و در صورت تطابق با کد ملی صاحب شماره همراه، هویت تایید می شود. کد ملی فقط برای تایید هویت افراد دریافت می شود و در هیچ صفحه ای نمایش داده نمی شود.

دیوار در ادامه اعلام کرد که در آینده نزدیک احراز هویت برای کلیه آگهی دهندگان الزامی خواهد بود.

Dewar قبلاً از کارگروه قابلیت همکاری درخواست کرده بود که شناسایی دقیق مالکان املاک و زمین را از طریق سازمان اسناد امکان پذیر کند تا پلتفرم بتواند تیک های آبی را به مالکان تأیید شده اختصاص دهد.

امکان احراز هویت و تایید اصالت خودرو بهمن ماه گذشته در سه پلتفرم دیوار، شیپور و باما اجرا شد و آگهی‌دهندگان می‌توانستند به میل خود احراز هویت شوند. اکنون به نظر می رسد این خدمات با جدیت بیشتری در مسیر کاهش کلاهبرداری و سودجویی حرکت می کنند.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟