تخلیه خاک مسئول بسیاری از مشکلات بهداشتی است

شما از مواد ضد مغذی اجتناب می کنید و از یک رژیم غذایی سالم استفاده می کنید، بنابراین باید هر ماده معدنی ضروری برای بدن خود را دریافت کنید و به شما کمک می کند سالم بمانید. متأسفانه ارزش معدنی مواد غذایی طبیعی با گذشت زمان کاهش یافته است و در نتیجه مشکلات سلامتی بسیاری را به دنبال دارد. مواد معدنی تا حد زیادی در اکوسیستم طبیعی بازیافت می شوند. آنها توسط گیاهان از خاک گرفته می شوند، توسط انسان و حیوانات مصرف می شوند و از طریق بدن تجزیه شده و مواد زائدشان به خاک بازگردانده می شوند. روش های کشاورزی سنتی حاصلخیزی خاک را از طریق تناوب زراعی حفظ می کرد. غذا بیشتر در نزدیکی محل های رشد مصرف می شد و کود حیوانی و انسانی در مزارع پخش می شد. با این حال، اکنون زمان تغییر کرده و همه چیز به اشتباه پیش رفته است.

فرسودگی بدتر می شود!

در سال ۱۹۹۲، گزارش ریو زمین نشان داد که ارزش معدنی خاک در سراسر جهان در حال کاهش است. بر اساس داده‌هایی که روند طی صد سال گذشته را نشان می‌دهد، میانگین سطح مواد معدنی خاک‌های کشاورزی در آسیا ۷۶ درصد، در اروپا ۷۲ درصد و در آمریکای شمالی ۸۵ درصد کاهش یافته است. کودهای مصنوعی عامل اصلی این کاهش هستند. در شرایط ایده آل، گیاهان حدود ۸۰ ماده معدنی مختلف را جذب می کنند، اما تعداد بازگردانده شده به خاک در مقایسه ناچیز است. زباله های آلی به جای بازگرداندن به خاک به محل های دفن زباله تحویل داده می شوند و در نتیجه خاک تخلیه می شود.

تغذیه سالم – حقیقت موضوع.

جذب مواد معدنی کمیاب نیز با استفاده از آفت کش ها و علف کش ها کاهش می یابد. اگر گیاهان نتوانند این مواد معدنی را جذب کنند، چگونه می توانند برای بدن ما مفید باشند؟ آنها ارزش غذایی خود را از دست داده اند و باعث کمبود مواد معدنی و مواد مغذی در بدن ما می شوند. ممکن است باور داشته باشیم که با خوردن غذای سالم به بدن خود هر آنچه را که نیاز دارد می‌دهیم، اما در واقعیت حتی نیمی از مواد معدنی را که قرار است از یک سبزی یا میوه خاص دریافت کند، دریافت نمی‌کند. آفت کش ها همچنین مسئول تخریب قارچ های میکوریزا هستند که به گیاهان در جذب مواد معدنی از خاک کمک می کنند.

بیشتر غذاهایی که امروزه می خوریم به دلیل کاهش دسترسی به مواد مغذی و کاهش مواد معدنی خاک، کمبود مواد معدنی دارند. انسان برای حفظ سلامتی خود به غذای حاوی مواد معدنی و ویتامین ها نیاز دارد. USDA نشان داده است که اکثر افراد امروزه فاقد کلسیم، پتاسیم، منیزیم و ویتامین‌های A، D، C و E هستند. گزارش شده است که بسیاری از بیماری‌های مزمن سلامت در بین مردم به دلیل کمبود مواد معدنی در حال توسعه هستند.

نتیجه.

بیشتر مطالعات تغذیه ای بیماری های شایع را با کمبودهای تغذیه ای مرتبط می دانند. تحقیقات مختلف تغذیه ای رابطه حیاتی بین مواد معدنی، ویتامین ها و سلامت مطلوب را آشکار کرده است. با این حال، مواد معدنی هم برای سلامت جسمی و هم برای سلامت روان اهمیت بیشتری دارند. آنها به بدن ما در فرآیندهای بیوشیمیایی متعدد کمک می کنند. هنگامی که سطح مواد معدنی در بدن ما کاهش می یابد، خطر ابتلا به بیماری های مختلف افزایش می یابد. کمبود مواد معدنی و ویتامین ها در بدن انسان خطر ابتلا به سرطان های مختلف را افزایش می دهد. سطح پایین منیزیم و پتاسیم در خون ممکن است باعث لرزش قلب شود. ساختار الکتروشیمیایی بدن شما به دلیل کمبود این مواد معدنی تغییر می کند و در نتیجه باعث بسیاری از بیماری های قلبی می شود.

تخلیه خاک نه تنها بر صنعت کشاورزی تأثیر منفی گذاشته است، بلکه به افزایش خطر مشکلات بهداشتی متعدد نیز کمک کرده است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر