ترخیص کالا از دبی – پایگاه خبری – تحلیلی جامعه ایران


دبی از قدیم الایام به عنوان دروازه ورود به بازارهای جهانی و مرکز بسیار مهم تجار و بازرگانان ایرانی و اغلب به عنوان اولین مرکز تجاری خاورمیانه شناخته شده است. به ترخیص از دبی و در واردات از این کشور ابتدا باید قوانین و سیاست هایی را که این کشور تعیین کرده است بدانید و ترخیص و انتقال کالا طبق قوانین تعیین شده انجام شود اما لازم به ذکر است که ترخیص کالا از دبی. و وارداتی از دبی خیلی راحت تر از سایر دولت ها و کشورهاست.

یک شرکت ادامه دار در این مقاله قصد داریم تا شما را همراهی همیشگی در مورد چگونگی آن کنیم ترخیص از دبیمزایا و مراحل آن و بررسی هزینه های ترخیص نسبت به سایر کشورها و همچنین قصد دارم قوانین و سیاست های تعیین شده در رابطه با ترخیص کالا را به شما بگویم پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

همانطور که در ابتدا ذکر کردیم برای خالی کردن و هنگام تجارت با دبی باید اصول و قوانین بین المللی را کاملاً بدانید زیرا ترخیص کالا فقط بر اساس همین قوانین انجام می شود بنابراین شخصی که قصد دارد ترخیص از دبی اگر طبق سیاست‌های آنجا عمل کند، کارش را راحت‌تر و مقرون به صرفه‌تر به پایان می‌رساند.

خالی کردن

برای اطلاع هر چه بیشتر باید بگوییم که ترخیص کالا از جمله تشریفات گمرکی در پروسه ای ساده و برای واردات کالا و یا صادرات کالا از سایر کشورها انجام می شود. گمرک در همه کشورها معمولاً محلی است که ورود و خروج کالا در آن کنترل می شود و کلیه کالاهایی که وارد یا خارج می شوند از این مکان عبور کرده و ثبت می شوند که به آن ترخیص کالا می گویند. در صورتی که تشریفات گمرکی برای ورود یا خروج کالا طی نشده باشد، در این صورت کالا قاچاق نامیده می شود و اجازه ورود و خروج را ندارد و شامل جریمه و جریمه غیر نقدی می شود.

بررسی نحوه ترخیص کالا برای تجار ایرانی

ایران از نظر تجارت یکی از بزرگترین کشورهای خاورمیانه محسوب می شود که با داشتن تنگه هرمز و خلیج فارس هر ساله حجم بسیار زیادی از ترخیص کالا از دبی را برای واردات و صادرات انتخاب و تجربه می کند. ترخیص از دبی مانند همه کشورها تابع قوانین و مقررات خاصی است. قوانینی که بر اساس سیاست های جدید مدام در حال تغییر هستند. چون وقتی ترخیص از دبی با هیچ مشکلی مواجه نشوید، باید تمام مراحل را به درستی انجام دهید، زیرا در صورت عدم رعایت این مقررات متهم به حمل و نقل کالای قاچاق می شوید و باید هزینه های اضافی مانند جریمه پرداخت کنید که علاوه بر مازاد بر آن است. هزینه. مشکلات زیادی برای شما ایجاد خواهد کرد.

هزینه های افزایش

دبی یکی از کشورهایی است که صادرات کالا به ایران سه برابر شده است اما هزینه ترخیص کالا از دبی در مقایسه با سایر کشورها بسیار کمتر است و این به دلیل حذف عوارض گمرکی هنگام ورود به کشور است. . . قوانینی که با توجه به سیاست های جدید دبی تعیین شده است، پنج درصد از کل هزینه های گمرکی کل کالا است که به تنهایی می تواند یک مزیت بزرگ باشد. هزینه های در نظر گرفته شده برای ترخیص کالا از دبی اغلب برای همه کالاها یکسان است و فقط نوع کالا، حجم و تعداد آنها متفاوت است که باید پرداخت کنید.

اما هزینه های رایگان شامل موارد زیر است.

  • هزینه های تخلیه
  • هزینه های ذخیره سازی
  • هزینه های آزمایشگاه
  • هزینه های دپارتمان کالا
  • هزینه های حمل و نقل
  • هزینه های ذخیره سازی
  • هزینه های مالیاتی
  • هزینه های بیمه کالا
  • هزینه های حمل و نقل
  • هزینه های تعرفه گمرکی

کلیه هزینه های ذکر شده مربوط به خرید کالا از ابتدا تا مقصد نهایی برای رسیدن به صاحب کالا می باشد که باید بصورت مستقل و جدا از مالیات و عوارض گمرکی تحت عنوان هزینه خروج کالا پرداخت شود.

رویه های پاکسازی

الف) اطلاعات کافی در مورد محصول و مشخصات آن بیابید

ب) فرآیند قیمت گذاری کالا و محاسبه هزینه ها

ج) تعیین بهای تمام شده کالا

د) کالاهای معتبر