ترس بزرگ آمریکا از پهپاد ایرانی!


یک هفته پس از سفر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به اسرائیل و عربستان سعودی، الکسوس گرینکوویچ، فرمانده جدید نیروی هوایی آمریکا در منطقه، خنثی کردن تهدید پهپادهای جمهوری اسلامی ایران و بازگرداندن برتری کامل هوایی را اعلام کرد. در خاورمیانه یکی از دغدغه های او در منطقه است.

اندیشه هایشیک هفته پس از سفر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به اسرائیل و عربستان سعودی، الکسوس گرینکویچ، فرمانده جدید نیروی هوایی آمریکا در منطقه، خنثی کردن تهدید پهپادهای جمهوری اسلامی ایران و بازگرداندن برتری کامل هوایی را اعلام کرد. در خاورمیانه یکی از دغدغه های او در منطقه است.

به گزارش سرویس بین الملل آریا سعادتمند اندیشه هایشآسوشیتدپرس درباره نگرانی آمریکا از قدرت پهپادهای ایران نوشت: وی تاکید کرد که با وجود نفوذ چین و روسیه و اقدامات دولت ایران، آمریکا همچنان برترین قدرت نظامی منطقه است و از بین نخواهد رفت.

ترس بزرگ آمریکا از پهپاد ایرانی!

الکسوس گرینکویچ هشدار داد که اگرچه میزان اقدامات نیروهای وابسته به ایران در منطقه کاهش یافته است، اما این نیروها می‌توانند حملات خود را علیه آمریکا و متحدانش تشدید کنند.

فرمانده جدید نیروی هوایی آمریکا در خاورمیانه گفت: اطلاعاتی در اختیار دارد که نشان می دهد جمهوری اسلامی در زمانی که تنش ها بالا می رود، برای حمله به منافع آمریکا و متحدانش در منطقه آماده می شود.

وی ادامه داد: ما در موقعیتی نیستیم که دائماً هدف حملات هدفمند گروه های نیابتی وابسته به ایران باشیم، اما برنامه ریزی برای انجام این حملات ادامه دارد و پهپادهای ایرانی برتری ما را به چالش می کشند.

این دومین بار است که یک مقام آمریکایی از برتری پهپادهای ایران صحبت می کند و آن را تهدیدی برای آمریکا می داند، بنابراین به نظر می رسد پهپادهای ایرانی به تهدیدی بزرگ برای آمریکا تبدیل شده و واشنگتن را به شدت ترسانده است. .