ترکیب جدید دارویی بقا را در برابر شکل تهاجمی سرطان پستان افزایش می دهد


نویسنده دنیز مان خبرنگار سلامت روز

دوشنبه ، 20 سپتامبر 2021 (HealthDay News)-تحقیقات جدید خبرهای خوبی را برای زنان مبتلا به سرطان پستان HER2 مثبت تهاجمی ارائه می دهد.

یک درمان هدفمند ، trastuzumab deruxtecan (T-DXd) ، که به عنوان Enhertu فروخته می شود ، مدت زمان کنترل سرطان را در مقایسه با استاندارد طلای فعلی ، trastuzumab emtansine (T-DM1) سه برابر می کند.

هر دوی این داروها گزینه های درمانی خط دوم برای سرطان پستان HER2 مثبت هستند که پس از درمان اولیه همچنان گسترش یافته است.

دکتر سارا هورویتز ، مدیر تحقیقات بالینی سرطان پستان در مرکز جامع سرطان Jonsson UCLA ، می گوید: “این واقعا T-DM1 را از نظر زنده ماندن بدون پیشرفت از آب خارج کرد.”

هورویتز توضیح داد که حداکثر 20 درصد از سرطان های سینه HER2 مثبت هستند ، به این معنی که پروتئین زیادی به نام گیرنده فاکتور رشد اپیدرمی انسان 2 در سطح سلول وجود دارد که باعث می شود سرطان تهاجمی تر عمل کند.

در حال حاضر ، خط اول درمان برای زنان مبتلا به این نوع سرطان پستان درمان آنتی بادی HER2 با پرتوزوماب/تراستوزوماب به علاوه شیمی درمانی است. در صورت پیشرفت سرطان ، مراقبت استاندارد تغییر T-DM1 (فروخته شده به عنوان Kadcyla) است که شامل تراستوزوماب و شیمی درمانی است.

هورویتز گفت ، اما مطالعه جدید ممکن است این پارادایم را تغییر دهد.

T-DXd با تزریق داخل وریدی به پروتئین HER2 متصل می شود و مانع رشد آن می شود و غلظت بالایی از شیمی درمانی را مستقیماً به سلول های سرطانی ارائه می دهد که HER2 را بیش از حد نشان می دهند.

بودجه این مطالعه جدید توسط تولید کنندگان T-DXd Daiichi Sankyo Inc. و AstraZeneca تأمین شد.

در مطالعه بر روی 524 زن مبتلا به سرطان پستان HER2 مثبت ، کسانی که T-DXd دریافت کرده بودند نسبت به همتایان خود که با T-DM1 تحت درمان قرار گرفته بودند ، 72 درصد در بقای خود بدون پیشرفت پیشرفت کرده بودند.

در یک سال ، 76 women از زنانی که از T-DXd استفاده می کردند هیچ نشانه ای از پیشرفت بیماری نشان ندادند. در مقابل ، تنها 34 درصد از زنانی که از T-DM1 استفاده می کردند پیشرفت بیماری را در یک سال مشاهده نکردند.

هورویتز گفت: “این دارو زمان یا زمان بقای بدون پیشرفت را قبل از نیاز بیمار به تغییر روش درمانی طولانی می کند ، زیرا دارویی که تحت درمان قرار گرفته است کار خود را متوقف کرده و بیماری آنها بدتر می شود.” “این خبر بسیار خوبی برای بیماران است.”

علاوه بر این ، تومورها در نزدیک به 80 women از زنانی که از T-DXd استفاده می کردند ، کوچک شد ، در حالی که تنها 34 treated از T-DM1 تحت درمان قرار گرفتند. این مطالعه نشان داد که 16 درصد از زنان تحت درمان با T-DXd هیچ شواهدی از بیماری در یک سال نشان ندادند. به گفته هورویتز ، داروی جدید به ویژه در زنانی که سرطان سینه به مغز آنها سرایت کرده بود ، خوب عمل می کرد.

این یافته ها آخر هفته آخر در نشست سالانه انجمن اروپایی انکولوژی پزشکی ارائه شد. تحقیقات ارائه شده در جلسات به طور معمول در نظر گرفته می شود تا زمانی که در مجله معتبر منتشر شود.

هورویتز گفت ، یکی از نگرانی های اصلی ایمنی با این دارو خطر بیماری بینابینی ریه است ، گروهی از بیماری های ریوی که باعث ایجاد زخم در بافت های ریه می شود. او گفت که این خطر در مطالعه جدید کم بود و زنانی که به بیماری ریه بینابینی مبتلا شده بودند ، موارد خفیفی داشتند.

متخصصان خارجی به همان اندازه مشتاق نتایج این مطالعه و منظور آنها برای زنان مبتلا به سرطان پستان پیشرفته HER2 مثبت هستند.

دکتر چارلز شاپیرو می گوید: “T-DXd نشان دهنده استاندارد جدیدی از مراقبت است که به جای TDM-1 در سرطان های پستان پیشرفته HER2 با بیان بیش از حد HER2 استفاده می شود.” او استاد پزشکی ، خون شناسی و سرطان شناسی پزشکی در دانشکده پزشکی Icahn در Mount Sinai و یک متخصص سرطان سینه پزشکی در مرکز سرطان Mount Sinai Tisch در شهر نیویورک است. “جهان برای زنان مبتلا به سرطان پستان HER2 بیش از حد روشن تر است.”

دکتر عیسی آنامپا مسیاس ، انکولوژیست پزشکی در مرکز سرطان Montefiore Einstein در شهر نیویورک می گوید: “این مطالعه ممکن است منجر به تغییر در استاندارد مراقبت از بیماران مبتلا به سرطان پستان HER2 مثبت متاستاتیک شود.” “نتایج این مطالعه چشمگیر و بی سابقه است [and] قطعاً نحوه مراقبت من از زنان مبتلا به سرطان سینه متاستاتیک HER2 مثبت تغییر خواهد کرد. “

اطلاعات بیشتر

در مورد سرطان پستان HER2 مثبت در انجمن سرطان آمریکا بیشتر بدانید.

منابع: سارا هورویتز ، MD ، مدیر ، برنامه تحقیقات بالینی سرطان پستان ، مرکز جامع سرطان Jonsson ، UCLA ؛ چارلز شاپیرو ، دکتر ، استاد ، پزشکی ، هماتولوژی و سرطان شناسی پزشکی ، دانشکده پزشکی ایکان ، کوه سینا ، و متخصص سرطان پستان پزشکی ، مرکز سرطان Mount Sinai Tisch، New York City؛ عیسی آنامپا مسیاس ، MD ، متخصص سرطان ، مرکز سرطان مونتفیوره اینشتین ، شهر نیویورک ؛ کنگره انجمن اروپایی انکولوژی پزشکی ، 16 تا 21 سپتامبر 2021

دیدگاهتان را بنویسید