تعداد تیم های لیگ برتری فصل آینده کاهش می یابد


جمعه ۲۷ نوامبر ۱۴۰۱ – ۱۰:۳۴ صبح

لیگ برتر ایران

تهران (پانا) – ممکن است در فصل آینده تعداد تیم های لیگ برتر کاهش یابد و مسابقات با تعداد تیم های کمتری نسبت به فصل جاری برگزار شود.

چندی پیش یکی از تیم های دسته اول (شهر خودرو) از جدول مسابقات حذف شد. این تیم شهر خودرو است و به همین دلیل لیگ یک با حضور ۱۷ تیم پیگیری شد.

این موضوعی است که مهدی تاج امروز به آن اشاره کرد. به گفته رئیس فدراسیون فوتبال، پس از لغو محرومیت از سوی کمیته صدور مجوز حرفه ای، هر تیمی که این مجوز را کسب نکند، علاوه بر عدم جواز حضور در مسابقات لیگ برتر، اجازه حضور در بازی های لیگ برتر را نیز نخواهد داشت. لیگ قهرمانان آسیا.

مهدی تاج در این خصوص گفت: فدراسیون فوتبال حضور تمامی باشگاه های لیگ برتری و لیگ یک در فرآیند صدور و اخذ مجوز مربوطه برای فصل آینده را الزامی می داند و اگر باشگاهی در این زمینه عملکرد خوبی نداشته باشد، باید انجام شود. باید طبق تخلفات انضباطی آیین نامه مجوز باشگاه ها برخورد شود و حتی حذف از لیگ نیز در این آیین نامه دیده شد.

طبق دستورالعمل کنفدراسیون فوتبال آسیا از سال ۲۰۲۳ باشگاه ها برای حضور در لیگ برتر باید مجوز حرفه ای را از فدراسیون فوتبال دریافت کنند در غیر این صورت اجازه حضور در بازی های لیگ برتر را نخواهند داشت. قبلا فقط برای حضور در بازی های لیگ قهرمانان آسیا بود.