تفاوت بین جوششیرین و بیکینگ پودر


تفاوت بین جوششیرین و بیکینگ پودر

جوششیرین و بیکینگپادر هر دو جزء واردات واردکننده خمیر هستند.و قبل از پیشرفت پخت به محصولات نانوایی افزوده شد.تا با تولید گاز دیاکسید کربن باعث افزایش حجم محصول نهایی شد. اما نحوه استفاده از این دو ترکیب با هم متفاوت است.در این مطلب ازسایت دکتر رضا متخصصانی تغذیه اصفهان قصد داریم تفاوت بین جوششیرین و بیکینگ پودر بپردازیم را بررسی کنیم.

جوششیرین در حقیقت بی وکربنات سدیم خالص است.و زمانی که با رطوبت و ترکیبات اسیدی موجود در ماده غذایی مخلوط می شود. ارائه تولید گاز دیاکسید کربن در درجه حرارت فر خرید. این واکنش به محض مخلوط کردن مجتمع آغاز شد. بنابراین در این مرحله باید به سرعت عمل کنید.و مواد را سریعاً آماده کرده و در داخل قرار داده اید. در غیر اینصورت گاز تولید از بافت خارج شده و باعث افت حجم محصول نهایی شده است.

بیکینگ‌پودر مرکب پیچیده‌دری است و شامل جوششیرین به همراه ترکیب اسیدی کننده مانند اسید تارتاریک و مواد پرکننده مانند نشسته است. به نظر می رسد که از بیکینگ -پودر استفاده می شود به محض مخلوط شدن در اتاق اتاق مقداری از گاز دیاكسید كربن آزاد حاضر ، ولی قسمت اعظم آن را در حین پخت تولید خرید. آیا در یک دستورالعمل پخت ، کدام یک از این دو مورد استفاده می شود باید به موقعیتی دیگر در دستورالعمل وجود داشته باشد.


مطالب پیشنهادی:

خوردن یا نخوردن گوشت


جوششیرین ترکیبی قلیایی است و باعث ایجاد طعم تلخ در محصول تولیدی شده است ، مگر اینکه در تقابل با ترکیبات اسیدی در مخلوط مانند آبمیوه و ماست قرار گرفته ، ولی بیکینگپودر دارای دو جزء اسیدی و بازی است و عمیقاً بر روی طعم بی چندان است.

دستورالعملهایی که در آنها از بیکینگپادر استفاده عمیقاً استفاده کرده اند سایر قطعات خنثی بر عطر و طعم مانند شیر هستند. به عنوان مثال در مواردی که در دستورالعمل تهیه کیک استفاده از بیکینگپودر پیشنهاد شده است ، می توان از جوششیرین استفاده کرد ، چرا که جوششیرین فاکت می کند؟ جوششیرین از آن به جای بیکینگپادر استفاده نمود.


دکتر رضا تحتانی با ارائه روش های اصلی در تغذیه و میزان و نحوه غذا خوردن افراد می تواند نقش مهمی را در افراد به سلامت جسمی و روحی داشته باشد.

جهت مشاهده پیج اینستاگرام دکتر رضا نمونهانی پزشک متخصص تغذیه و درمان درمانی اصفهان کلیک کنید.


دکتر رضا فشارانی

متخصص تغذیه اصفهان


مطالب پیشنهادی:

رفع بوی بد دهان با رژیم غذایی

لاغری غیراصولی و پوکی استخوان

کاهش چربی شکم با پنج ماده غذایی

خمیرترش یا جوش شیرین
دیدگاهتان را بنویسید