تفکر توسعه باید در سیستان و بلوچستان حاکم شود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شهرستان، حسین مدرس خبانی در نشست تسهیل و رفع موانع ویژه تولید در شهرستان خاش اظهار داشت: امیدواریم با نصب این کارخانه بتوانیم با بهره برداری از این کارخانه اقدام کنیم. سلامپور در عید قربان سال آینده می توانیم از پوست حیوانات قربانی به خوبی استفاده کنیم.

او مزیت اقتصادی کارخانه را نشان داد سلامپور وی ادامه داد: مجوز راه اندازی کارخانه می تواند در استان ایجاد شود سلامپور ضمنا زمین و امکانات مورد نیاز باید سریع تامین شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: علاوه بر راه اندازی کارخانه سلامپور با تکمیل صنعت چرم می توان گام خوبی در زمینه اشتغال و توسعه این منطقه برداشت.

گفت: تصمیم گرفتیم کارخانه راه اندازی کنیم سلامپور سیستان و بلوچستان به غیر از استفاده از پوست حیوانات باید وارد صنعت چرم نیز شود.

وی افزود: راه اندازی کارخانه قند و روغن در استان باید در دستور کار قرار گیرد زیرا باید سبد کالاهای اساسی خود را از محصولات داخل سیستان و بلوچستان تامین کنیم.

فرماندار خاش نیز در ادامه این جلسه افزود: خط انتقال گاز به خاش تا قبل از ۱۹ مردادماه امسال تزریق می شود و از ۱۱ ایستگاه آزمایشی ۸ ایستگاه تکمیل شده است.