تمرین برای چرخه خود | آموزش مبتنی بر فاز


آموزش مبتنی بر فاز

بدن شما در طول چرخه قاعدگی تغییر می کند. جای تعجب نیست ، درست است؟ پس چرا این همه زن – از جمله من ، برای مدت طولانی! – بدون در نظر گرفتن جایی که در چرخه خود هستند ، همیشه عملکرد و نتایج یکسانی را از بدن خود انتظار دارند؟

مانند زمانی که PMS شما احساس می کند انرژی بسیار کمی دارید ، برنامه ریزی برای تمرین اصلی HIIT فقط باعث ترس شما از عرق می شود. از طرف دیگر ، چسبیدن به یک روز استراحت هنگامی که انرژی زیادی دارید نیز منطقی نیست.

بسیاری از زنان از رفتن با این جریان سود می برند و منظور من از جریان ، جریان واقعی چرخه های قاعدگی است. با آموزش فاز محور ، که اساساً به این معنی است که برنامه تمرین خود را در چرخه قاعدگی خود برنامه ریزی کنید ، راهی برای هماهنگی با بدن خود پیدا می کنید. و بهترین بخش این است که می توانید تمرینات برنامه LSF خود را برای کار خود تنظیم کنید!

اگر می خواهید دوره های آموزشی مرحله ای را برای چرخش انجام دهید تا ببینید آیا به شما کمک می کند یا خیر ، تقریباً به درک چرخه شما برمی گردد و آنچه واقعاً از بدن شما انتظار می رود در هر مرحله

درک تاثیرات فیزیکی چرخه قاعدگی ما

مطالعات علمی قانونی نشان می دهد که عملکرد ما با چرخه قاعدگی ما در نوسان است. بیایید نگاهی به قسمتهای اصلی چرخه قاعدگی و تأثیر آنها بر شما بیندازیم:

با شروع قاعدگی (قاعدگی)

هنگامی که جریان ما برای اولین بار وارد می شود و در پنج روز گذشته که بلافاصله بعد از آن اتفاق می افتد ، ما در موقعیت اولیه برای عضله سازی هستیم. این به این دلیل است که سطح تستوسترون ما در بالاترین حد خود قرار دارد. ممکن است تمایلی به انجام یک تمرین ورزشی شدید نداشته باشید ، اما باید انجام تمرینات قدرتی را در اولویت خود قرار دهید. پیلاتس یا یوگا می توانند گزینه های خوبی در اینجا باشند. برای اینکه بتوانید نتیجه بهتری از هرگونه تمرینات عضله سازی بدست آورید ، مقداری پروتئین اضافی به رژیم خود اضافه کنید.

بلافاصله پس از پایان آن (فاز فولیکولی).

احتمالاً روحیه شما بسیار خوب است ، و معلوم می شود که این فقط به این دلیل نیست که بدترین ها پشت سر شما هستند. پس از توقف قاعدگی ، سطح استروژن شما افزایش می یابد و این می تواند به شما انرژی زیادی بدهد. از آن برای انجام برخی از تمرینات سوزاندن کالری مانند تمرینات HIIT یا دوومیدانی استفاده کنید. اگر به دنبال اضافه کردن مقدار کمی به برنامه تمرینی خود هستید در حالی که آب میوه دارید ، Daily 10 را در برنامه LSF ما قرار دهید!

دختر مناسب ، در حال تمرین ، پس زمینه صورتی

حدود یک هفته بعد (تخمک گذاری).

تقریباً دو هفته پس از شروع آخرین قاعدگی ، بدن شما تخمک را از تخمدان شما آزاد می کند. در طول تخمک گذاری ، سطح پروژسترون شما افزایش می یابد – و این باعث می شود که بهبودی بسیار مهم باشد. تخمک گذاری معمولاً حدود یک هفته طول می کشد ، و زمان بسیار خوبی برای تکیه به روزهای استراحت و تمرینات با شدت کم (LISS) مانند پیاده روی ، شنا ، دوچرخه سواری یا پیاده روی طولانی است.

در طول PMS (مرحله لوتئال).

در آخرین مشت چند روز قبل از شروع دوباره خونریزی ، احتمالاً با یک سری علائم ناخواسته (سلام ، اضطراب ، گرفتگی و آکنه!) روبرو خواهید شد. اما روی مبل نشوید تا منتظر بمانید. حرکت کردن می تواند به علائم PMS کمک کند ، به خصوص اگر تمریناتی را انتخاب کنید که ضربان قلب شما را افزایش می دهد ، مانند تمرینات LSF ما. اگر PMS واقعاً شما را از بین می برد ، اضافه کردن مقداری Miss Congeniality به روال عادی شما نیز می تواند کمک کند!

با خودتان هماهنگ باشید

این یک نمای کلی گسترده از آنچه در طول چرخه قاعدگی شما انتظار می رود ، است. اما همه بدنهای ما متفاوت است. و آموزش مبتنی بر مرحله زمانی بسیار مفیدتر می شود که واقعاً با آنچه از نظر جسمی و روحی برای شما اتفاق می افتد هماهنگ شود.

ترفند این است که شروع به توجه دقیق به چرخه خود و احساسات خود در طول آن کنید. احتمالاً متوجه الگوهایی خواهید شد. سپس ، می توانید برنامه تمرین خود را برای همگام سازی با نیازهای بدن خود شروع کنید.

یک چیز سریع در اینجا: بین احساس نکردن ذهنی و احساس نکردن جسمی تفاوت زیادی وجود دارد. قبل از تصمیم به لغو تمرین ، واقعاً حضور داشته باشید. آیا بدن جسمانی شما برای استراحت التماس می کند؟ اگر چنین است ، به هر طریقی ، روز را صرف کنید. حرکات کششی ملایم و حمام آرامش بخش را امتحان کنید.

هنگام خواب چربی بسوزانید ، بخوابید ، چربی بسوزانید ، دستور العمل ها ، دستور العمل های شکلات سالم

اما اگر می خواهید تمرین خود را کنار بگذارید زیرا انگیزه یک چالش است یا از نظر ذهنی در شرایط ناخوشایند هستید ، تجدید نظر کنید. چسباندن به نوار عرق برنامه ریزی شده ممکن است تنها چیزی باشد که شما نیاز دارید تا فضای سر خود را تغییر دهید. چالش من این است که این کار را ده دقیقه انجام دهم. اگر هنوز ده دقیقه احساس وحشتناکی دارید ، به خودتان استراحت دهید. اما در بسیاری از مواقع ، تنها عبور از این مانع برای شروع ، تنها چیزی است که لازم است.

اساساً ، قرار نیست تمرینات مرحله ای یک کارت خارج از زندان باشد تا بتوانید از تمرینات صرف نظر کنید. و قرار نیست دلیلی برای فشار آوردن حتی زمانی که بدن شما نیاز به استراحت دارد ، باشد. در عوض ، این راهی برای هماهنگی با خود و درک بهتر چرخه قاعدگی شما بر شما است. سپس ، می توانید تمرینات خود را بر این اساس تنظیم کنید.

در اینجا برخی از بهترین نکات من برای گنجاندن آموزش مرحله به مرحله در برنامه معمول شما آمده است:

  • وقتی احساس خستگی می کنید:
    • سعی کنید فیلم ویدئویی LSF را دنبال کنید – می تواند به شما انگیزه دهد
    • وزنه ها را برای تمرینات با وزن بدن عوض کنید
  • وقتی احساس خوبی دارید:
    • تمرینات LISS برنامه ریزی شده را با HIIT عوض کنید تا از انرژی خود استفاده کنید
    • کمی بیشتر وزن اضافه کنید تا ببینید آیا می توانید بهترین عملکرد شخصی خود را داشته باشید

https://www.youtube.com/watch؟v=TMvr1_X4iIg

من عاشق استفاده از برنامه LSF برای آموزش مبتنی بر مرحله هستم زیرا به من اجازه می دهد تا به یک روال عادی پایبند باشم در حالی که هنوز تنظیمات مناسب را برای بدن و اهدافم انجام می دهم! با تنظیم یک برنامه تمرینی و هماهنگ کردن آن با چرخه قاعدگی ، می توانید به خودتان کمک کنید تا همزمان به #اهداف فیزیکی و #مراقبت از خود برسید.دیدگاهتان را بنویسید