تمهیدات و محدودیت های ترافیکی در ایام محرم


تمهیدات و محدودیت های ترافیکی در ایام محرمبه گزارش گروه اجتماعی دفاع پرس ، گروهبان محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهور پایتخت با تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت آقا اباعبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش، اعلام کرد. تدابیر ویژه و محدودیت‌های ترافیکی در ایام سوگواری بیان کرد: با توجه به فرا رسیدن دهه اول محرم شرایط و محدودیت‌های مختلف ترافیکی در جاده‌های تهران ایجاد می‌شود و این طرح‌ها با توجه به شرایط اجرایی می‌شود. هیئت های عزاداری زیرا با اجرای مراسم در فضای باز و شبکه معابر، بخشی از معابر، معابر، میادین و سطح جاده های ویژه به مراسم تشییع اختصاص می یابد.

وی گفت: این روزها دیدن و دیده شدن بسیار مهم است; زیرا به دلیل تیره بودن رنگ و لباس عزاداران حسینی و تاریکی هوا و دید محدود رانندگان در شب، ممکن است برخی از رانندگان متوجه حضور عابرین پیاده نشوند و باعث بروز حوادث ناخواسته شوند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی پایتخت با بیان اینکه یکی از مصدومان امروز به دلیل تصادف عابر پیاده بوده است، تصریح کرد: تاریکی شب، سیاه پوشی عابران پیاده و خستگی برخی از رانندگان در اواخر شب و … عدم تمرکز می تواند باعث تصادفات رانندگی ناخوشایند شود. به همین دلیل از عزاداران و رانندگان می خواهیم با تمرکز و دقت بیشتری در حاشیه شبکه جاده ها و دسته های ترحیم تردد کنند تا در کمترین تصادفات حضور پیدا کنند.

رئیس پلیس راهور کلانشهر با نشان دادن تاثیر استقرار مناسب موکب ها در کاهش ترافیک و آرامش عزاداران از روسای کمیسیون های تشییع و مجریان مراسم خواست تا جای پارک مناسبی را برای خودروها اختصاص دهند. با استقرار و چیدمان مناسب موکب ها، نور کافی را برای ارتقای ایمنی عزاداران فراهم کنید.

سردار حمیدی بیان کرد: همچنین با توجه به تردد عزاداران حسینی و تداوم آیین های محرم از تردد کامیون ها در ساعات برگزاری مراسم و اماکن و مرزهای آن در تهران جلوگیری می شود.

سردار حمیدی گفت: برخی افراد امروز پلاک خودرو را به روش های مختلف می پوشانند که غیرقانونی است و تیم های پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به محض مشاهده خودرو، ضمن اجرای قانون و در صورت لزوم خودرو را متوقف و توقیف می کنند. به مراجع قضایی رسیدگی می شود.» اداری و حقوقی معرفی می شود.

وی افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی در ایام محرم امسال به ویژه در تاسوعا و عاشورای حسینی طرح های ترافیکی ویژه و محدودیت های ویژه ای خواهد داشت و برای تسهیل تردد و روان تردد و تامین امنیت عبور و مرور در تمامی محورها حضور صددرصدی و چشمگیر خواهد داشت. و ترافیک و بهترین شرایط ترافیکی امن و مطمئن را برای شهروندان فراهم می کند.

این افسر پلیس توصیه کرد: عابران پیاده از خطوط عابر پیاده، پیاده رو و پل های عابر پیاده استفاده کنند و تا حد امکان سعی کنند از کفش و شلوارهای رنگ روشن استفاده کنند که در شب بیشتر در معرض دید رانندگان است.

وی از شهروندان خواست با در نظر گرفتن بار ترافیکی مناطق منتهی به مراسم در شب های محرم و به ویژه در ایام مراسم، سفرهای خود را مدیریت کرده و قبل از شروع سفر ضمن بررسی مسیرها، مکان های ساکت تری را برای تردد خود انتخاب کنند. از حرکات غیر ضروری خودداری کنید .انجام دهید

انتهای پیام/۲۰۰