تیم ملی بسکتبال فردا به مصاف سوریه می رود


عکسهای منتخب سال 1400 برگزاری پانا

تهران (پانا) – تیم ملی بسکتبال ایران آخرین بازی خود را در پنجره سوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۳ مقابل سوریه برگزار می کند که برد یا باخت این دیدار تاثیری در جایگاه نهایی ایران ندارد.

سومین پنجره انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳ منطقه آسیا و اقیانوسیه که از ۱۸ تیرماه آغاز شده است، فردا (دوشنبه ۲۲ تیر) تیم ملی بسکتبال کشورمان با دیدار مقابل سوریه به پایان می رسد.

تیم ملی بسکتبال کشورمان برای جشن گرفتن این دیدار روز گذشته راهی سوریه شد تا در حلب به مصاف حریف میزبان خود برود که البته نتیجه این دیدار تاثیری بر شرایط و وضعیت ایران ندارد.

تیم ملی بسکتبال در پایان پنجره دوم مقدماتی جام جهانی به مصاف سوریه خواهد رفت و با پیروزی در دیدار مقابل این تیم و همچنین دو برد مقابل بحرین (پنجره اول)، از گروه D صعود کرد. ملی پوشان کشورمان در اولین دیدار از پنجره سوم برای صعود به صدر گروه نیاز به شکست قزاقستان داشتند اما جمعه گذشته نتیجه این دیدار را واگذار کردند.

به این ترتیب فردا دیدارهای پایانی پنجره سوم گروه D در شرایطی برگزار می شود که قزاقستان بدون شکست و با ۱۰ امتیاز صدرنشین است و تیم ایران با دو باخت و ۸ امتیاز بالاتر از سوریه در رده دوم قرار دارد. (۶ امتیاز). بنابراین شاگردان سعید ارمغانی حتی با بهترین نتیجه و اختلاف امتیاز هم به بالای جدول نخواهند رسید، هرچند در صورت شکست هم رتبه دوم را از دست نخواهند داد.

تیم ملی بسکتبال فردا به مصاف سوریه می رود/ برد و باخت بدون نتیجه

دیدار تیم های ملی بسکتبال ایران و سوریه فردا از ساعت ۱۹:۳۰ در حلب آغاز می شود. تیم ملی بسکتبال ایران اسفندماه سال گذشته در دومین پنجره مقدماتی جام جهانی مقابل سوریه به پیروزی رسید.

نتایج ۵ دیدار اخیر تیم ملی بسکتبال در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۳ به شرح زیر است:

پنجره اول (دسامبر ۱۴۰۰)
* ایران ۸۲ – بحرین ۶۶
* بحرین ۶۴ – ایران ۱۰۰

پنجره دوم (مارس ۱۴۰۰)
* ایران ۶۹ – قزاقستان ۷۳
* ایران ۸۰ – سوریه ۶۸

پنجره سوم (ژوئیه ۱۴۰۱)
* قزاقستان ۶۸ – ایران ۶۰

جام جهانی بسکتبال ۲۰۲۳ به طور مشترک به میزبانی اندونزی، فیلیپین و ژاپن برگزار می شود. با توجه به میزبانی مشترک این سه کشور، قاره آسیا ۷ سهمیه برای این مسابقات در نظر گرفته است.

در پایان سومین پنجره انتخابی جام جهانی از هر گروه دو تیم صعود می کنند تا به همراه دو تیم برتر از بین تیم های سوم چهار گروه رقابت خود را در مراحل بالاتر دنبال کنند.