جایگرین مناسب برای قند و شکر – اریتریتال (اریتریتول)


تاریخ ارسال: 23 سپتامبر 2021

سالرسنست که شکر یکی از پرمصرفترین شیرینکننندهستست. برای شیرین کردن چای یا قهوه ، طبخ کیک و یا هر غذا ؛ استفاده از شکر به یک عادت در میان همه ما تبدیل شد و هم اکنون با پیشرفت علم و مشخص شدن ماهیت مضر شکر به نظر شفرس باید به دنبال یک قابلیت مناسب برای قند و شکر گشت.

با آشکار شدن مضرات خوردن قند و شکر برای بدن ، افراد زیادی را دنبال کنید تا مناسب شیرین کردن چای ، قهوه و یا غذاهای می گردند. اگر پیدا کردید تغییر کنید که صد در صد طعم و میزان شیرین کنندگی شکر را داشته باشید و در عین حال عاری از هر گونه عارضه ای مشکل باشد ، با این حال من قادر به شیرین کننده های طبیعی که کمترین عوارض را برای بدن خود استفاده کنید نمود دادن اریتریتال (اریتریتول) یکی از این شیرین کننده هاست که در ایالات متحده در فروشگاه های تهیه کننده مواد غذایی سالم و طبیعی و یا بصورت آنلاین قابل دسترسی است. با توجه به بررسی دقیق ویژگیهای شیمیایی این محصول انتظار شامرود را دارد که نتایج آن در چند مجله پزشکی منتشر شده است ، اریتریتال عامل تغییر قند برای چای باشد.

اریتریتال Erythritol چیست؟

در پاسخ به این پرسش که اریتریتول چیست گفت: اریتریتال یک شیرین کننده طبیعی است که در طبیعت در مقادیر اولیه در میوه های چنین انگور ، گلابی و هندوانه یافت می شود. قدرت شیرین کنندگی آن در حدود ۷۰ درصد شکر است و در مایعات بیشتر از شکر طول می کشد. این شیرین کننده از قندهای گیاهی و طی مراحل تخمیر و تبلور به دست می آید.
اریتریتال پس از آزمایش شیمیایی و سالرهای بررسی در زمینه فواید و عوارضش توانسته ثابت کند که یک قدرت مناسب برای قند و شکر باشد. به طور قطع که در راستای کشف بهترین تغییرات طبیعی قند و شکر همچنان ادامه دارد. اما استفاده از اریتریتال تا زمان خطر خطراتی که افراد زیادی را تهدید کرده اند ، از دور دور کند.چندین مجله پزشکی نیز در این زمینه تحقیقات فراوانی انجام داده اند.

همچنین بخوانید: تفاوت چربی سفید و چربی قهوه‌ ای چیست؟

مزایای اریتریتال به عنوان تغییر قند در رژیم غذایی

اگر در مصرف روزانه قند خود تجدید نظر کرده اید و شیرین کننده های طبیعی را تغییر داده اند در رژیم غذایی می توانیم حجم زیادی از قند مصرفی خود را کاهش دهیم و از این طریق در جهت بهبود سلامت تغذیه خود قدم بزرگی برداریم. از جمله جمایای شیرینکننده طبیعی اریتریتال که به عنوان مناسب مناسب قند و شکر در لیست زیر آمده است.

  1. میزان کالری از اریتریتال ممکن است صفر باشد (۹۵ درصد کم تر از شکر). علت این است که نود درصد اریتریتال پس از جذب در خون ، بدون هیچ گونه تغییری در ادرار دفع می شود. ده درصد آن هم بدون جذب در خون ، مستقیما از طریق مدفوع دفع می شود. پس باعث شده کالری اضافی و نتیجتا افزایش وزن را نمی توان انجام داد.
  2. اریتریتال باعث افزایش قند خون نمی شود و لوزالمعده را برای ترشح انسولین تحریک نمی کند. از این نظر جایگزین مناسبی برای افراد مورد نظر به دیابت می شود ، اگر این افراد باید پیش از شروع مصرف با پزشک خود مشورت کنند.
  3. اریتریتال تا حدود ۱۶۰ درجه سانتی گراد مقاوم به حرارت است و تجزیه نمی شود.
  4. هیچ گونه خواص سرطان زایی تا کنون در مورد این ماده گزارش نشده است و از طرف دیگر خواص آنتی اکسیدان برای آن ثابت شده است که می تواند باعث ایجاد برد بین رادیکال های آزاد شیمیایی در بدن شود. رادیکال های آزاد شیمیایی از عامل ابتلا به سرطان تولید می شوند.
  5. اریتریتال بر خلاف قند و شکر باعث ایجاد دندان های بیمار نمی شود ، اما پلاک های میکروبی دندانی و چسبندگی باکتری ها را به دندان ها اضافه می کند و می افزاید و یکی از مزایای مهم مصرف کننده این شیرین کننده در فعالیت قند برای چای من باشد.
  6. اریتریتال در تعداد زیادی از کشورها مانند ژاپن ، کانادا ، استرالیا ، نیوزلند و همچنین در اتحادیه اروپا به صورت استفاده می شود و در ایالات متحده در گروه عموما بی خطر (Generally Recognized As Safe- GRAS) طبقه بندی شده است.

همچنین بخوانید: شکر قهوه ای یا شکر سفید؟ کدام بهتر است؟

به طور کلی می توان گفت اریتریتال را به عنوان مناسب انتخاب کنید و شکر خود را به طور مستقیم برای افراد مسن کمک کنید و در جوانان نیز از ابتلا به بیماری های چاقی و دیابت جلوگیری کنید. این نوع استفاده از مواد طبیعی ممکن است درمان قطعی برای هیچ بیماری نباشد اما قطع اولیه از هزاران بیماری مربوط به مصرف بی ورویه گلوکز شود.

کاربرد اریتریتول

در تمام مواردی که شما در طول روز از شکر استفاده کنیدید ، آشپزی ، چای قهوه و یا پختن شیرینی افراد ، برای کسانی که به شیرین کردن نوشیدنی های مختلف آنها اعتیاد دارند از اریتریتول استفاده می کنند از بهترین روش های تولید شکر و قند است.

معایب اریتریتول به عنوان تغییر قند در رژیم غذایی

  1. اریتریتال ممکن است با شیرین کنن های مصنوعی نیز به صورت مجزا مصرف شود ؛ برای همین است که بیش از حد آن را مصرف کرده اید بیماریهای ناشی از قبیل سردرد ، اسهال و مشکلات گوارشی انجام شده است.
  2. مصرف اریتریتول را مجاز به پرخوری کنید. مهمترین نکته درمورد اریتریتول این است که بدن ما می توانیم این ماده غذایی را بسوزاندو متابولیزه کند ؛ زمانی که شکر متابولیزه شود هورمون های ترشح متوجه شده اند که اشتها را کاهش داده اند اما در اریتریتال ، اشتها کاهش نمی یابد و در نهایت ممکن است به پرخوری تبدیل شود.

با توجه به موارد فوق به طور قطع جای شک وجود دارد که اریتریتول بهترین تغییرات طبیعی قند و شکر باشد.شما نیز لازم است در یک مجله پزشکی مناسب باشد به دنبال شیرینکننده طبیعی و باکیفیت بگردید. پزشکان و متخصصان تغذیه را امتحان کنید تا آنها را با رفع و حل معایب این ماده شیرین کنونی آن را به فروش برسانید تا بتوانید به راحتی به عنوان نام محصول مناسب برای قند و شکر استفاده کنید.

همچنین بخوانید: پروبیوتیک چیست و چه خواصی دارد؟

عوارض احتمالی مصرف اریتریتال

اگر این شیرین کننده در حد معمول و کمتر از ۵۰ گرم در روز مصرف شود ، عارضی نشان نمی دهد. در مقادیر افزایش از ۸۰ گرم در روز می تواند عوارضی مانند ناراحتی گوارشی ، ایجاد گاز در روده ها ، اسهال و سردرد ایجاد کند. به هر حال هر ماده گیاهی ، گزارش های نادری از حساسیت و عامل به این ماده وجود داشته است که باید در نظر گرفته شود. خانم های حامله و در حال حاضر شیر دهی و افراد مورد نظر به بیماری های پیشرفته قلبی و عروقی بهتر است پیش از مصرف پزشک در این زمینه مشورت انجام شود.

با بررسی فواید و ضررهای این دو محصول و همچنین مقایسه شکر و اریتریتال به نتیجه ای رسیده است که از اریتریتال کاملا سالم و منطقی استفاده شده است اما نکته قابل توجه در اریتریتال این است که در چند کشور اروپایی این ماده در تمام کشورها موجود نیست و اگر در حال حاضر با قیمت بسیار بالایی فروخته شد ؛ پس اگر قصد تغییر رژیم غذایی خود و استفاده از این محصول را دارید ، حتماً به این نکته توجه کنید.

به طور کلی فواید اریتریتال زیاد هستند. به طور خاص در نظر گرفتن قیمت نسبتا گران قیمت این ماده در مفایسه با شکر که به عنوان نکته ای نه در نظر گرفته شده است ، می توانم از اریتریتال به عنوان قابلیت مناسب برای قند و شکر استفاده کنم. در انتخاب این ماده شیرین کنکن برای تغییر قند در رژیم غذایی بدنتان و تشخیص پزشکتان است.

منبع:
“اریتریتول: آنچه باید در مورد آن بدانید

این جایگزین شکر طبیعی و گزینه های بهتر موجود. “

دیدگاهتان را بنویسید