جزئیات مرگ دردناک نابغه ورزش ایران!


ورزش سه: “او یکی از بهترین و با اخلاق ترین خلبانان گلایدر و سرعت گلایدر ایران است… نه نه… نه یکی… بهترین و دوست داشتنی ترین خلبان پاراگلایدر ایران بود…”

پس از شنیدن خبر تلخ مرگ خلبان گلایدر ایرانی در ترکیه، در حین جستجوی اطلاعات درباره این خبر غم انگیز، یکی از دوستان نزدیک سام فاتحی، خلبان گلایدر ایرانی را که دچار سانحه شده بود، پیدا کردیم و از او خواستیم درباره سام صحبت کند. . و ابتدا جملات فوق را گفت.

هوانوردی و ورزش های پروازی در ایران با وجود جذابیت های فراوان، آنچنان که باید فراگیر نشده است، اما در همه زمینه ها نبوغ بالا و استعدادهای خاص همیشه خود را با دنیا همراه می کنند.
سام فاتحی، خلبان ۳۴ ساله و پرسرعت گلایدر ایرانی که نزدیک به پانزده سال سابقه پرواز در تمامی رشته های گلایدر اعم از دو نفره و دوربرد داشت، اولین خلبان واقعی سریع السیر ایران محسوب می شود. .

او به عنوان اولین خلبان ایرانی گلایدر در رویداد بین المللی مالدیو پرواز کرد و چند سالی است که در جشنواره های نمایشی فتحیه اولودنیز ترکیه پرواز کرده است.

این خلبان گلایدر که در بین سایر ورزشکاران این منطقه از محبوبیت زیادی برخوردار بود، روز سه شنبه هنگام پرواز سریع بر فراز منطقه اولودونیس، در شرایطی که می خواست با خلبان دیگری برخورد نکند، مسیر خود را به سمت دیگر تغییر داد و در لحظه او می خواهد از بین دو درخت رد شود، در حالی که با سرعت بیش از ۱۰۰ کیلومتر در ساعت پرواز می کرد، گوشواره مگس او در درختی گیر می کند و با همان سرعت روی صخره می افتد. برخورد شدید سام با صخره به حدی بود که او بلافاصله پس از حادثه از هوش رفت و با وجود انتقال سریع به بیمارستان، تقریباً نیم ساعت بعد بر اثر ضربه مغزی درگذشت.