حضور در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲


گزارش کردن
واژگون شدن; تا پایان سال تحصیلی گذشته بیش از ۸۰ درصد دانش آموزان بالای ۱۲ سال نوبت دوم واکسن را دریافت کردند و اکنون موضوع واکسیناسیون اجباری نیست بلکه اختیاری است. اما به همه دانش آموزانی که دوز قوی تری دریافت می کنند توصیه می شود
. در سال تحصیلی ۱۴۰۱_۰۲ ۱۶ میلیون و ۳۰ هزار دانش آموز در مدارس تحصیل می کنند.

پس از گذشت دو سال از شیوع کرونا و نبود مدارس برای دانش آموزان، امسال بازگشایی مدارس غیردولتی خواهد بود و آموزش و پرورش به فکر مقدمات این بازگشایی است. معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: تزریق واکسن برای دانش آموزان اجباری نیست، اما توصیه می شود دانش آموزان یک نوبت واکسن تزریق کنند..

بازگشایی مدارس یکی از کلان پروژه های وزارت آموزش و پرورش است که زمینه حضور ۱۶ میلیون دانش آموز و ۹۰۰ هزار فرهنگی را در ۱۲۰ هزار مدرسه فراهم کرد. این کار مستلزم برنامه ریزی منسجم است، از ابتدای امسال وزارت آموزش و پرورش مقدمات سال تحصیلی را فراهم کرد تا با آن برنامه ریزی ها بتوانیم مهر محکمی را بعد از ۲۵ ماه غیبت آموزش و پرورش اجرا کنیم که قطع شد. یادگیری دانش آموزان.

وی ادامه داد: طرح ملی آغاز بازگشایی مدارس را از شنبه دوم مهرماه مصادف با هفته دفاع مقدس اجرا می کنیم و حتی با این عنوان زنگ سال تحصیلی نواخته می شود. روز پنج شنبه ۱۰ شهریور جشنواره گل ها را نیز خواهیم داشت و بچه هایی که وارد پیش دبستانی می شوند نیز جشن غنچه ها را در ۹ مهر برگزار می کنند..

ممکن است علاقه مند باشید:

سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ بدون یک روز تعطیل

وی ادامه داد: از ۱۶ میلیون و ۳۰ هزار دانش آموزی که برای سال تحصیلی جدید پیش بینی می شود، ۱۵ میلیون و ۲۱۵ هزار دانش آموز که حدود ۹۵ درصد است ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۴۹ درصد دختر و مابقی پسر هستند. . ۳ میلیون و ۵۳۰ هزار دانش آموز که ۲۳ درصد دانش آموزان را تشکیل می دهند در مناطق روستایی و عشایری تحصیل خواهند کرد..

کاظمی درباره آمادگی های تحصیلی برای سال تحصیلی جدید با توجه به اپیدمی کرونا گفت: تا پایان سال تحصیلی گذشته بیش از ۸۰ درصد دانش آموزان بالای ۱۲ سال دوز دوم واکسن را دریافت کردند و اکنون این موضوع مطرح است. واکسیناسیون اجباری نیست بلکه اختیاری است. اما به همه دانش آموزان توصیه می کنیم که دوز یادآوری را تزریق کنند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه وزارت بهداشت واکسن مناسبی برای دانش آموزان زیر ۱۲ سال یافته است، توصیه می کنیم این دانش آموزان یک دوز از واکسن را نیز تزریق کنند. به همه دانش آموزان توصیه می کنیم علاوه بر واکسیناسیون، بهداشت فردی را نیز رعایت کنند.

وی گفت: بحث تهویه کلاس ها نیز بسیار حائز اهمیت است و با نصب و راه اندازی کولرهای خریداری شده توسط سازمان نوسازی این موضوع نیز پیش بینی شده است و امیدواریم در فروردین ماه بدون مشکل مدارس بازگشایی شود..

کاظمی همچنین افزود: در فروردین ۹۴ درصد دانش آموزان در مدارس حضور داشتند و با توجه به اینکه در آن زمان در اوج شیوع ویروس کرونا بودیم و مشاهده کردیم که دانش آموزان و فرهنگیان به بهترین نحو اطاعت کردند..

کاظمی بیان کرد: در روزهایی که مدارس غیبت داشتند دانش آموزان ما در امر یادگیری با مشکل مواجه بودند و برای جبران این موضوع برنامه هایی داشتیم و طرح تثبیت یادگیری را در تابستان برای دانش آموزان اجرا کردیم و رایگان نگه داشتیم و امیدواریم بتوانیم. برای رفع اختلالاتی که مانع یادگیری دانش آموزان می شود، جبران کردیم.

وی افزود: پوشش تحصیلی همه دانش آموزان یکی از اولویت های مهم ما است و در این راستا ۲ طرح در آموزش متوسطه به ویژه متوسطه دوم در نظر گرفته ایم که از معلمان برتر تحت عنوان ستاد جهاد علمی نیز استفاده می شود. پروژه احسان دانش برای دانش‌آموزان مناطق کم برخوردار، در عین حال به دنبال شناسایی دانش‌آموزانی هستیم که موفق به تحصیل نشده‌اند و قصد داریم حداقل ۴۰۰۰۰ دانش‌آموز را به تحصیل بازگردانیم. و دستگاه های دیگر در جاده می توانند به ما کمک کنند.

وی گفت: ۹۱ درصد دانش آموزان دوره اول متوسطه و ۸۲ درصد در مقطع متوسطه دوم تحت پوشش آموزش و پرورش هستند و هدف ما افزایش این موضوع و همچنین ارتقای کیفیت آموزشی بر اساس سند تحول دولت است. دسترسی آموزشی حداقل فعالیت آموزشی است که ما موظف به اجرای آن هستیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: بخشی از مشکل تامین نیروی انسانی از طریق فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان است که برای شروع سال تحصیلی حدود ۲۵ هزار نفر است و امسال ۳۴ هزار معلم از طریق ماده ۲۸ جذب شدند و اکنون در دروس مهارتی هستند دانش آموزانی که از ابتدای سال تحصیلی شروع به فعالیت می کنند و بخشی از نیروی انسانی را ساعات اختیاری همکاران شاغل و بازنشسته تشکیل می دهند که در مقاطع ابتدایی و متوسطه استفاده می شود. استفاده از مهارت همکاران بازنشسته نیز بخشی از خلأهای ما را پر می کند.

پایان مقاله