خطر تنگی دریچه آئورت – عوارض عفونت ها بر عملکرد قلب


خطر تنگی دریچه آئورت- عوارض عفونت ها بر عملکرد قلب

تنگی آئورت یکی از شایع ترین و جدی ترین مشکلات بیماری های دریچه قلب است. در تعریفی ساده تنگی آئورت باریک شدن دهانه دریچه آئورت است. تنگی آئورت در واقع جریان خون از بطن چپ به آئورت را محدود می کند و همچنین ممکن است فشار در دهلیز چپ را نیز در پی داشته باشد.

اگر برخی از افراد به دلیل نقص مادرزادی قلب به نام “دریچه آئورت دو سوئیچه دو طرفه” به تنگ آئورت هستند ، اما این وضعیت بیشتر در زمان ایجاد پیری ایجاد می شود زیرا کلسیم یا اسکار به دریچه آسیب رساندن و میزان جریان خون را از طریق آن محدود می کند.

آیا تنگی آئورت همیشه علائمی ایجاد می کند؟

پاسخ به این سوال منفی است. بسیار از افراد به تنگی آئورت یا AS قابل توجه هستند که تجربه نمی کنند ، تا زمانی که مقدار جریان خون محدود شده به میزان زیادی افزایش یابد.

علائم تنگی آئورت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• درد قفسه سینه

• ضربان قلب سریع و تکان دهنده

• مشکل در تنفس یا احساس تنگی نفس

• احساس سرگیجه یا سبکی سر ، حتی غش کردن

• مشکل در راه رفتن در مسافت های کوتاه

• تورم مچ و پاها

• مشکل خوابیدن یا نیاز به خوابیدن در حالت نشسته

• کاهش سطح فعالیت یا کاهش انجام فعالیت های عادی

نقص مادرزادی در تنگی دریچه آئورت

نوزادان و کودکانی که به دلیل نقص مادرزادی تأثیر تنگی آئورت هستند ممکن است علائمی از جمله:

• خستگی در زمان انجام کار

• عدم افزایش وزن

• تغذیه ضعیف یا ناکافی

• مشکلات تنفسی

دلایل تنگی دریچه آئورت

3 حالت می تواند باعث ضخیم شدن دریچه آئورت شود:

تجمع کلسیم:

خون در میان سایر مواد معدنی و مواد مغذی ، کلسیم را حمل می کند. با عبور خون از دریچه آئورت در طول زمان رسوبات کلسیم بر روی دریچه تشکیل می شود. این مورد می تواند آن را به سختی انجام دهد و تبدیل به آن شود.

نقص قلب از بدو تولد:

دریچه آئورت طبیعی دارای سه فلپ یا کاسپ است که کاملاً در کنار هم قرار گرفته است. برخی از افراد با دریچه آئورت متولد می شوند که دارای یک ، دو یا حتی چهار لبه است. قلب می تواند سال ها به این ترتیب کاملاً خوب کار کند. اما هرچه سن بیشتر می شود ، احتمال سفت شدن دریچه ایجاد می شود. این نوع نقص مادرزادی قلب با ترمیم یا تعویض دریچه قابل درمان است.

تب روماتیسمی:

گرچه این عارضه از “استرپتوکوک گلو” یا “تب مخملک” تقریباً مثل گذشته نیست ، اما هنوز هم نمی تواند یک تهدید باشد. تب روماتیسمی می تواند دریچه آئورت را تحت تأثیر قرار دهد. بافت اسکار تجمع کلسیم روی دریچه را آسان می کند.

چگونه تنگی آئورت پیشرفت می کند یا مشکلات فزاینده ای ایجاد می کند؟

اگر بر علائم تنگی آئورت ، که ممکن است باعث ضعف ، ضعف یا بیهوشی بیمار شود ، دیواره بطن چپ نیز ممکن است ضعیف شود عضو شده است نشان دهد ، زیرا بطن باید بیشتر کار کند تا خون را از طریق دریچه باریک به داخل سوراخ کند. شریان بزرگ.

دیواره ضخیم شدن فضای بیشتری را در محفظه تحتانی قلب اشغال می کند که باعث می شود فضای کمتری برای تأمین مقدار کافی خون به بدن تبدیل شود. این امکان وجود دارد به نارسایی قلبی شود. درمان مناسب می تواند پیشرفت این بیماری را معکوس یا کند کند.

شخص که در معرض تنگی دریچه آئورت است

چه کسانی در معرض تنگی آئورت است؟

تنگی آئورت عمدتا در افراد مسن در اثر ایجاد زخم و تجمع کلسیم در لبه دریچه (فلپ یا چین) ایجاد می شود. AS به طور معمول پس از 60 سالگی شروع می شود ، اما هر فرد تا 70 یا 80 سالگی علائمی را نشان نمی دهد.

در جوانان شایع ترین علت تنگی آئورت در جوانان نقص مادرزادی است. علت دیگر ممکن است کاهش رشد دریچه قلب باشد. بنابراین قلب برای پمپاژ خون به دهانه فشار می آورد و با گذشت سال ها دریچه معیوب به دلیل تجمع کلسیم سفت و باریک می شود.

عوارض تنگی دریچه آئورت

وقتی دریچه آئورت به طور عادی باز نمی شود ، قلب شما نمی تواند تمام خون جمع شده در آن را پمپ کند. این عارضه باعث می شود که خون در جای دیگری قلب و حتی به داخل ریه ها برگردد. برای جبران این مشکل ، عضله قلب تلاش می کند تا پمپاژ انجام دهد تا خون را به بدن برساند.
برخی از عوارضی که می توانند از فعالیت بیش از حد قلب استفاده کنند ، شامل موارد زیر می شوند:

• درد قفسه سینه تحت تأثیر جریان خون ضعیف در عضله قلب قرار گرفت

• غش کردن (چون خون کافی به مغز خود نمی آورد)

• نارسایی قلبی (قلبی ضعیف شده که به خوبی پمپ نمی کند)

• آریتمی (ریتم غیر طبیعی قلب تأثیر از جریان خون نامنظم در قلب.)

تشخیص تنگی دریچه آئورت

راه های تشخیص تنگی دریچه آئورت

برای تشخیص تنگی دریچه آئورت ، پزشک علائم و نشانه های را بررسی کنید ، هچنین هم در مورد مورد پزشکی صحبت کرده و معاینه بدنی انجام داده است. پزشک شما ممکن است با استفاده از استتوسکوپ صدای قلب را چک کنید می توانید تشخیص دهید سوفل قلبی که نشان دهنده وضعیت وضعیت دریچه آئورت است.

علاوه بر این پزشک ممکن است برای آزمایش وضعیت و علت علت و شدت وضعیت قلب مورد نیاز آزمایش شود. این آزمایشات شامل موارد زیر است:

اکوکاردیوگرام:

این آزمایش از امواج صوتی برای تولید تصاویر ویدئویی قلب در حال حرکت استفاده می کند. در طول این آزمایش ، متخصصان از این طریق می توانند مبدل را روی سینه نگه دارند. پزشکان ممکن است از این آزمایش برای آزمایش اتاقهای قلب ، دریچه آئورت و جریان خون در قلب استفاده کنند.
پزشکان ممکن است نوع دیگری از اکوکاردیوگرام به نام اکوکاردیوگرام ترانس ماسا را ​​انجام دهند تا دریچه آئورت را از نزدیک ببینند. در این آزمایش ، یک مبدل کوچک متصل به انتهای یک لوله به پایین لوله منتهی از دهان به معده (مری) وارد می شود.

الکتروکاردیوگرام (نوار قلب):

در این آزمایش سیم (اثر) متصل به پد روی پوست فعالیت الکتریکی قلب را اندازه گیری می کند. نوار قلب می تواند محفظه بزرگ قلب ، بیماری قلبی و ریتم های غیر طبیعی قلب را تشخیص دهد.

اشعه ایکس قفسه سینه:

اشعه ایکس قفسه سینه می تواند به پزشک کمک کند تا تشخیص دهد قلب بزرگ شده است یا خیر چراکه این عارضه می تواند نشانه ای از تنگی دریچه آئورت باشد. همچنین می تواند نشان دهد که آیا یک رگ خونی (آئورت) بزرگ شده یا تجمع کلسیم روی دریچه آئورت روی داده است. اشعه ایکس قفسه سینه همچنین می توانم به پزشکان کمک کنم تا وضعیت ریه ها را نیز بررسی کنند.

تست های ورزشی یا تست های استرس:

آزمایشات ورزشی به پزشکان کمک می کند تا در زمان فعالیت بدنی علائم و علائم بیماری دریچه آئورت را تشخیص داده و این آزمایشات می تواند به وضعیت فعلی کمک کند. اگر قادر به ورزش نیستید ، آیا می توانید از داروهایی استفاده کنید که چگونه ورزش مشابهی روی قلب خود داشته باشید.

اسکن توموگرافی رایانه قلب (CT):

در سی تی اسکن قلب از مجموعه ای از اشعه ایکس برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب و دریچه های قلب استفاده می شود. پزشکان ممکن است از این آزمایش برای اندازه گیری اندازه آئورت و مشاهده دقیق تر دریچه آئورت استفاده کنند.

ام آر آی قلب:

در MRI قلب از میدان های مغناطیسی و امواج رادیویی برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب استفاده می شود. این آزمایش ممکن است برای شدت بیماری و اندازه اندازه آئورت استفاده شود.

کاتتریزاسیون قلب:

این آزمایش غالباً برای تشخیص بیماری دریچه آئورت مورد استفاده قرار نمی گیرد ، اما اگر آزمایش های دیگری قادر به تشخیص بیماری یا مقدار قوی آن نباشند ، ممکن است از آن استفاده شود. در این روش ، پزشک یک لوله نازک (کاتتر) را از طریق یک رگ خونی در بازو یا کشاله ران رد می کند و آن را به یک شریان قلب هدایت می کند.

سپس رنگی را از طریق کاتتر تزریق می کنند ، که به عروق کمک می کند تا در اشعه ایکس (آنژیوگرام کرونر) قابل مشاهده باشند. این آزمایش یک تصویر دقیق از عروق قلب و عملکرد قلب را به پزشک ارائه می دهد. همچنین می توانم فشار داخل محفظه های قلب را اندازه گیری کنم.

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی دریچه آئورت به شدت بیماری نیاز دارد:

اگر علائم خفیف است یا علائمی را تجربه نکنید ، پزشک با قرار ملاقات های پی پی و منظم وضعیت بیماری را کنترل می کند. همچنین پزشکان شما به تغییر سبک زندگی سالم و استفاده از داروها برای درمان علائم یا کاهش خطر عوارض خرید کند.

در نهایت ممکن است برای ترمیم یا تعویض دریچه آئورت بیمار به جراحی نیاز داشته باشید. در برخی موارد ، حتی اگر علائمی را تجربه نکنید ، امکان دارد پزشک برای شما توصیه کند.

عمل برای ترمیم یا تعویض دریچه آئورت معمولاً از طریق بریدگی (برش) در قفسه سینه انجام می شود. برخی رویکردهای کمتر از حمله ممکن است در دسترس باشد.

اگر تحت تاثیر قرار دریچه آئورت هستید ، در یک مرکز پزشکی با یک تیم چند رشته ای از متخصصان قلب و عروق و سایر پزشکان و کادر پزشکی آموزش دیده و با تجربه در درمان و درمان بیماری دریچه قلب ، آزمایش و درمان شده است. این تیم می تواند برای مناسب ترین روش درمانی برای شما مشاوره درمانی ارائه دهد. کلینیک قلب و دیابت اکسیر در زمنیه خدمات درمانی بیماران با مشکلات قلبی و عروقی می توانم به انتهای مسیر سلامتی در کنار شما باشم.

گزینه های عمل عبارتند از:

• ترمیم دریچه آئورت

• تعویض دریچه بیولوژیکی

• تعویض دریچه بیولوژیکی

جراحان به ندرت دریچه آئورت را برای درمان تنگی دریچه آئورت ترمیم می کنند ، چراکه به طور کلی تنگی دریچه آئورت نیاز به تعویض دریچه آئورت دارد. برای ترمیم دریچه آئورت ، جراحان ممکن است فلپ دریچه (کاسپ) را که جوش خورده است ، جدا کنند.

بالون والوپلاستی
پزشکان ممکن است با استفاده از یک لوله باریک و بلند (کاتتر) روشی را برای ترمیم دریچه ای با دهانه باریک (تنگی دریچه آئورت) انجام دهند. در این روش ، که به آن “بالون ولووپلاستی” گفته می شود ، پزشک کاتتری را با یک بالون در نوک آن وارد رگ بازو یا کشاله ران می کند و آن را به دریچه آئورت هدایت می کند. پزشکی که این عمل را انجام می دهد.

تعویض دریچه آئورت

تعویض شیر مکانیکی

برای درمان تنگی دریچه آئورت غالباً به تعویض دریچه آئورت نیاز است. در تعویض دریچه آئورت ، جراح دریچه آسیب دیده برمی دارد و یک دریچه مکانیکی یا دریچه ساخته شده از بافت قلب گاو ، خوک یا انسان (دریچه بافت بیولوژیکی) را تغییر می دهد.

دریچه های بافت بیولوژیکی با گذشت زمان تحلیل روند و در نهایت ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. افرادی که دریچه مکانیکی دارند ، برای استفاده از لخته شدن خون ، باید مادام العمر از داروهای رقیق کننده خون استفاده کنند.

تعویض دریچه آئورت ترانس کاتر

در تعویض دریچه آئورت ترانس کاتر (TAVR) پزشکان یک روش کم تهاجمی به نام تعویض دریچه آئورت ترانس کاتر (TAVR) را برای قدرت دریچه آئورت استفاده می کنم. در TAVR ، پزشکان یک کاتتر در پا یا سینه قرار می دهند و آن را به قلب هدایت می کنند. سپس یک دریچه تعویض از طریق کاتتر وارد شده و به قلب هدایت می شود. در حال حاضر دریچه کاشته می شود ، پزشکان کاتتر را از رگ خونی شما خارج می کنند.

www.mayoclinic.org
www.heart.org

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید