خطر مرگ ناگهانی قلبی در افراد مبتلا به HIV افزایش می یابد


نویسنده: رابرت پرید
خبرنگار سلامت روز

چهارشنبه ، 8 سپتامبر 2021 (HealthDay News)-یک مطالعه جدید هشدار می دهد ، افراد مبتلا به HIV در خطر مرگ ناگهانی قلبی قرار دارند ، به ویژه اگر ویروس به خوبی کنترل نشود.

مرگ ناگهانی قلبی زمانی اتفاق می افتد که قلب به طور غیر منتظره ای به طور معمول به دلیل نقص الکتریکی ناگهانی متوقف می شود.

دکتر متیو فرایبرگ ، نویسنده ارشد قلب در دانشگاه واندربیلت می گوید: “افراد مبتلا به HIV در حال حاضر بیشتر در معرض خطر حمله قلبی ، سکته مغزی ، نارسایی قلبی ، لخته شدن خون در ریه ها و بیماری عروق محیطی هستند.” دانشکده پزشکی ، در نشویل ، تن.

برای انجام این مطالعه ، تیم تحقیق داده های بیش از 144000 سرباز آمریکایی را تجزیه و تحلیل کرد. میانگین سنی آنها هنگام پیوستن به مطالعه 50 سال بود ، 97 men مرد بودند و حدود یک سوم آنها مبتلا به HIV بودند.

در طول نه سال پیگیری متوسط ​​(به این معنی که نیمی طولانی تر ، نیمی برای مدت زمان کمتری دنبال شد) ، مرگ ناگهانی قلبی جان 3035 جانباز را گرفت. از این تعداد ، 26 درصد HIV داشتند.

پس از تعدیل عوامل متعدد ، محققان دریافتند که خطر مرگ ناگهانی قلبی در کل افراد مبتلا به HIV 14 درصد بیشتر است.

اما این خطر در جانبازان مبتلا به HIV که آزمایش خون آنها سطح پایینی از سلولهای T4+ CD4 را نشان می داد ، در طول زمان 57 درصد بیشتر بود. نویسندگان مطالعه توضیح دادند که این نشان می دهد HIV آنها در حال پیشرفت است و سیستم ایمنی بدن آنها به خطر افتاده است.

این خطر در جانبازانی که آزمایش خون آنها نشان داد که درمان ضد رتروویروسی بار ویروسی HIV را در طول زمان سرکوب نکرده بود ، حتی بیشتر (70)) بود.

به گفته محققان ، افراد مبتلا به HIV که دارای سطوح سالم سلول های T4 CD4 یا سطح HIV پایین در خون بودند ، خطر مرگ ناگهانی قلبی نداشتند.

اما آیا بیماران مبتلا به HIV بودند یا نه ، خطر مرگ ناگهانی قلبی با هر عامل خطر ، از جمله بیماری های قلبی موجود ، فشار خون بالا ، سیگار کشیدن ، عفونت هپاتیت C ، کم خونی ، وابستگی یا سوء مصرف الکل و بیماری انسدادی مزمن ریوی بیشتر می شد. ، یافته ها نشان داد.

محققان گفتند یافته های آنها اهمیت پایین نگه داشتن سطح ویروس HIV و کاهش عوامل خطر بیماری های قلبی را نشان می دهد.

“ما می دانیم که در میان افراد مبتلا به HIV ، کسانی که سیستم ایمنی بدنشان ضعیف است ، به عنوان مثال تعداد کل سلول های T CD4+ پایین است ، به نظر می رسد در مقایسه با افرادی که تعداد سلول های T+ CD4+ آنها بالا است ، بیشتر در معرض بیماری های قلبی عروقی قرار دارند.” فرایبرگ گفت.

وی افزود: “مشخص نیست که آیا نقص سیستم ایمنی عامل خطر مرگ ناگهانی قلبی است یا خیر.”

این یافته ها در 8 سپتامبر در مجله منتشر شد مجله انجمن قلب آمریکابه

دکتر زیان تسنگ ، نویسنده ارشد از دانشگاه کالیفرنیا ، سان فرانسیسکو ، گفت که توجه به عوامل خطر مرتبط با HIV و بیماری های قلبی برای جلوگیری از مرگ ناگهانی قلبی در بیماران مبتلا به HIV ضروری است.

تسنگ در خبرنامه مجله ای گفت: “پزشکان باید غربالگری علائم هشداردهنده مرگ ناگهانی قلبی مانند غش یا تپش قلب را در نظر بگیرند.” و در صورت نشان دادن ، پزشکان باید آزمایش های بیشتری مانند اکوکاردیوگرام یا نظارت مداوم بر ریتم را درخواست کنند. “

محققان می گویند یافته های آنها ممکن است در مورد زنان صدق نکند.

اطلاعات بیشتر

موسسه ملی قلب ، ریه و خون ایالات متحده در مورد مرگ ناگهانی قلبی اطلاعات بیشتری دارد.

منبع: مجله انجمن قلب آمریکا ، اخبار ، 8 سپتامبر 2021

دیدگاهتان را بنویسید