خوددرمانی با شکلات

شادی یعنی سلامتی دیوید ولف در مورد حقیقت شگفت انگیزی که در پشت بزرگترین غذای جهان وجود دارد نوشت. یک ماده شیمیایی سعادت به نام آناندامید زمانی که ما غذاهای غنی از کاکائو می خوریم آزاد می شود. مثل احساس عاشق شدن است. جای تعجب نیست که همه ما در یک مقطع از زندگی مان عاشق شکلات بوده ایم. چطور می توانی حتی به چنین فرار شیرینی نه بگوییم؟ وقتی آدم احساس خوب و شادی کند، سالم می ماند.

داستان این ابر غذا چیست؟ کاکائو، غذای معجزه آسای آمریکای مرکزی، مورد علاقه مایاها بود و به عنوان یک هدیه عالی برای خدایان آزتک استفاده می شد. درخت تئوبروما کاکائو می تواند تا ۷-۸ متر رشد کند. میوه ای تقریبا گلابی شکل تولید می کند که به رنگ زرد متمایل به قرمز روی درخت است و پس از خشک شدن قهوه ای می شود. این میوه عجیب و غریب برای تولید بهترین بذر فوق العاده سالم به نام دانه کاکائو کشت می شود.

مایاها معتقد بودند که کاکائو توسط خدایان به عنوان هدیه ای برای بشر ساخته شده است. نه تنها به عنوان یک هدیه آیینی، و به عنوان نوعی ارز، بلکه به عنوان گیاهی برای شفا نیز استفاده می شد. در آن زمان، تنها مردان از مزایای کاکائو لذت می بردند، زیرا اعتقاد بر این بود که کاکائو برای کودکان و زنان به طور یکسان سمی است. خوشبختانه، در دوران مدرن، همه ما حق داریم از مزایایی بهره مند شویم که زمانی منحصر به فرد بود.

آیا واقعاً غذای خدایان است؟ دانه های کاکائو منابع پودر کاکائو و شکلات فوق العاده خوشمزه ای هستند که حس خوبی به شما می دهد. کاکائو خام ۴۰ برابر بیشتر از زغال اخته آنتی اکسیدان دارد و دارای بیش از ۳۰۰ ترکیب مفید برای بدن است.

راز چیست؟ در مقایسه با سایر غذاهای روی این سیاره، کاکائو منبع اصلی منیزیم است، یک ماده مغذی مهم برای حمایت از منبع انرژی مغز شما. همچنین به نشاط ماهیچه های قلب شما کمک می کند و باعث می شود قلب به طور موثر پمپاژ کند. شکلات تلخ ممکن است به کاهش فشار خون در افراد مبتلا به فشار خون کمک کند. خاصیت آرامش بخش کاکائو همچنین به کاهش درد ناشی از دردهای قاعدگی کمک می کند. این فقط یکی از غذاهایی است که به شما احساس شادی می دهد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر