داده های بهتر ، آزمایشات غیر متمرکز ممکن است به حل مشکل تنوع تحقیقات کمک کندبرای چندین دهه ، جوامع پزشکی و علوم زندگی در مورد افزایش تنوع در آزمایشات بالینی بحث کرده اند. با این حال ، تحقیقات امروز هنوز کوتاه نمی آید. طبق یک سال 2019 مطالعه JAMA ، از 230 کارآزمایی منجر به تأیید داروهای انکولوژی FDA در دهه گذشته ، نژاد تنها 63 گزارش شد.

“ما می خواهیم نمایندگی از شرکت کنندگان در کارآزمایی ها منعکس کننده جمعیت بیماری مورد مطالعه یا گروهی باشد که قصد دارند از محصول مورد مطالعه استفاده کنند. بنابراین من فکر می کنم ، حداقل ، این همان چیزی است که ما از نظر ترکیب جمعیت مورد مطالعه برای آن تلاش می کنیم. ” جمعه.

در حالی که گفتگوهای زیادی پیرامون کاستی های آزمایشات بالینی وجود دارد ، باید اقدامی انجام شود.

او گفت: “ما باید در مورد چگونگی حرکت ما از تشخیص مسئله به منظور رسیدگی واقعی به این مسئله فکر کنیم.” “نکته دیگری که من می خواهم مطرح کنم ، و این کمی در گفتگوی قبلی مطرح شد ، این است که هنوز اطلاعات قومی نژادی برای بخش بزرگی از این محاکمات مفقود شده است.”

شکاف داده ها

اعضای انجمن گفتند که داده ها بخش مهمی در رفع این مشکل هستند. با این حال ، ساختار گزارش نژاد ، قومیت ، درآمد و عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت می تواند بهبود یابد.

“هنوز شکاف های عظیمی در داده ها وجود دارد ، به ویژه از نظر نژادی و قومی ، با تعداد زیادی از داده های ناشناخته یا مفقود در مجموعه داده ها. این چیزی خاص داده های کارآزمایی بالینی نیست و سهم فزاینده ای از افراد وجود دارد که خود را چند نژادی می دانند و این روند فقط با گذشت زمان افزایش می یابد. بنابراین فکر کردن در مورد چگونگی مشارکت افراد در مطالعاتی که خود را چند نژادی معرفی می کنند ، چیزی خواهد بود که من فکر می کنم برای پیشرفت در آینده به دقت نیاز دارد. ” آرتیگا گفت.

به گفته دکتر سیمون سونتاگ ، مدیرعامل و بنیانگذار مجازی گری این بدان معناست که باید در مورد مکان و نحوه استفاده از داده ها پاسخگویی وجود داشته باشد.

همچنین جمع آوری داده ها فراتر از نژاد ، قومیت و مکان مهم است.

“آنچه ما در مورد مقایسه کنندگان می بینیم [comparisons] لورا ملونی ، مدیر برنامه در MRCT هاروارد ، در این پنل گفت: یا تصور می کنم که اگر از کد پستی خاصی استفاده می کنید ، دچار سوء تحصیل یا تحصیلات پایین خواهید شد. “و من فکر می کنم که برخی از این موارد نیاز به تنظیم مجدد دارند و ما باید به کل مجموعه متغیرها نگاه کنیم به جای اینکه بگوییم این می تواند نماینده این مورد دیگر باشد. من فکر می کنم این منطقه بسیار خطرناکی است که ما در آن احساس راحتی می کنیم زیرا مدتی است که از این روش استفاده می کنیم. “

جمع آوری جوامع مختلف از اهمیت زیادی برخوردار است. کاساندرا هویی ، بنیانگذار و مدیرعامل Heal Mary ، گفت که همچنین مهم است که از مردم درباره نحوه شناسایی خود بپرسید.

او گفت: “من بیشتر به این باور دارم که چگونه می توان سیستم های اعتقادی فرهنگی را شناسایی کرد و در واقع بتوانم به آن ها بپردازم.”

داشتن این داده ها می تواند به شخصی سازی آزمایشات بالینی و مراقبت در آینده کمک کند.

ملونی گفت: “من فکر می کنم این نکته باورنکردنی در مورد فناوری این است که شما می توانید تجربه های سفارشی را بر اساس شناسایی خود افراد و بر اساس پاسخ خود آنها ایجاد کنید.”

آیا فناوری می تواند کمک کند؟

حمل و نقل اغلب مانعی برای افراد دارای معلولیت یا افرادی است که منابع کمتری دارند.

Sonntag گفت: “سفر یکی از بزرگترین مسائل در آزمایشات بالینی است … تحرک یکی از جنبه های بسیار مهم در معلولیت است ، اما متأسفانه مناطق کم درآمد نیز امکان سفر ندارند.”

با این حال ، آزمایشات بالینی غیر متمرکز (DCTs) به عنوان راهی برای دسترسی به بیماران در مکان های بیشتر ظاهر شده است. اغلب DCT ها از ابزارهای نظارت مجازی یا از راه دور برای جمع آوری اطلاعات در خانه بیمار استفاده می کنند.

“من فکر می کنم آنچه هیجان انگیز است [COVID-19] هوی گفت: “این امر مواردی مانند پزشکی از راه دور ، آزمایشات بالینی از راه دور ، آزمایشات غیر متمرکز را تسریع کرده است.” “مکالمه ای وجود داشت که قبلاً انجام شده بود اما به نوعی به نقطه شتاب رسیده بود ، که برای من بسیار هیجان انگیز بود.”

هنوز س questionsالاتی در مورد میزان نقش مجازی در آزمایشات بالینی آینده وجود دارد.

“من فکر می کنم که DCT ها و آزمایشات ترکیبی انعطاف پذیری هستند که ما باید با آنها برنامه ریزی کنیم. در مورد تکیه کامل بر آنها کمی محتاط هستم. ما تمام سیستم های پشتیبانی مانند IRB را کار نکرده ایم [Institutional Review Board] ملونی گفت ، فرایندها یا فرآیندهای نهادی برای سازگاری کامل با DCT ها. “همچنین ، نحوه دسترسی فرد به داروهای خود یا حتی مصرف خود دارو … چیزی که بسیار شخصی است این است که در یک فرد قرار بگیرید ، از کسی بخواهید با شما صحبت کند ، و هنگامی که شما داروی خود را مصرف می کنید ، به آرامی دست شما را لمس کند. اول ، در مقابل اینکه دوباره در زوم برای ویزیت پزشک دیگر خسته شده اید. “

دیدگاهتان را بنویسید