دانش محور؛ پنجره ای به سوی خودکفایی


به گزارش تانگر؛ مطابق با اتصال نیازها به ظرفیت ها و مهارت های بومی که یکی از روش هایی است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در صدد تحقق آن است.ایجاد زمینه عمل برای شرکت های دانش بنیان تا بتوانند پروژه های خود را به صنایع و افراد واقعی تبدیل کنند وشرکت های خریدار باید این محصولات و خدمات را معرفی کنند.

اکنون مطابقت دارد ۱۴ هزار و ۱۸۶ این محصول در حوزه های سلامت، شهر هوشمند، کشاورزی، گاز و پتروشیمی برای رفع نیاز کشور عرضه شد. در واقع یک پل ارتباطی بین تولیدکنندگان و خریداران این محصولات و خدمات شکل گرفته و نیازها بر اساس مهارت برآورده می شود.

شناسایی و ارائه فرصت های سرمایه گذاری در حوزه فناوری، جذب سرمایه گذار، تجاری سازی دانش علمی و سایر فعالیت های تخصصی که منجر به «توسعه بازار فناوری» می شود از جمله اهدافی است که در قالب فن بازار ملی محقق شده است. در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از جمله محصولات عرضه شده در این اکوسیستم می توان به «دستگاه های آزمایشگاهی دانش بنیان صنعت نفت، دستگاه های سنجش خواص الکترونیکی»، «انواع اتصالات» اشاره کرد. ، قطعات و مخازن کامپوزیت استفاده در صنایع مختلف، “ساخت انواع قطعات پلیمری از جمله انواع قطعات مهندسی لاستیکی و کامپوزیت برای صنایع مختلف”، “سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات تجهیزات”. (CMMS)»، «طراحی و تولید نرم افزار و وب سایت، تولید اپلیکیشن موبایل، خدمات پشتیبانی، مشاوره و بازاریابی و چند رسانه ای، “دستگاه بادی تمام اتوماتیک” ۴۰۰۰ بطری پت در ساعت» و … اشاره کرد.

پایان مقاله