درمان آسم را خودتان انجام دهید

درمان های طبیعی برای آسم ممکن است باعث تسکین طولانی مدت این بیماری شود که احتمالاً با کمبود اسیدهای چرب ضروری امگا ۳ مرتبط است.

آسم یک بیماری تنفسی است که با شروع ناگهانی با بسته شدن لوله های برونش توسط عضلات اسپاسمودیک مشخص می شود. آسم آتوپیک همراه با بیماری تنفسی دارای اگزما است.

این بیماری شامل جذب ضعیف اسیدهای چرب ضروری امگا سه و کمبود منگنز و منیزیم است.

تعدادی از مطالعات افزایش احتمال ابتلای کودکان به آسم را در صورتی که رژیم غذایی مادر حاوی روغن‌های امگا سه کم باشد و همچنین نیاز به مواد معدنی مانند منگنز و منیزیم برای عملکرد سالم ریه‌ها را تایید کرده‌اند.

داروهای طبیعی برای آسم باید شامل موارد زیر باشد:

  • آنزیم های پانکراس و صفرای گاو در ارتفاع ۲۰۰-۷۵ متری هر سه بار در روز قبل از غذا. اینها به هضم و جذب مواد مغذی مهم کمک می کنند
  • اسیدهای چرب ضروری ۵ گرم سه بار در روز.
  • مواد معدنی کلوئیدی – که حاوی منیزیم و منگنز هستند.

گیاهان دارویی برای درمان آسم بسیار مفید هستند – اگر آلرژی گیاهی دارید احتیاط کنید. گیاهان مفید گیاهی عبارتند از: پیچ امین الدوله، جابورندی، نشت، سیر، روغن گل مغربی.

روغن‌های ضروری ممکن است به‌عنوان درمان‌های طبیعی برای آسم مفید باشند و ممکن است در قسمت بالایی بدن استنشاق یا ماساژ داده شوند. روغن ها عبارتند از اکالیپتوس گلوبولوس و اکالیپتوس رادیاتا، نعناع فلفلی، راونسارا و نایولی.

همراه با این داروهای طبیعی برای آسم، یک دستگاه استنشاقی آماده برای مقابله با هر گونه حمله ناگهانی دارید.

جلوگیری از حمله

در اینجا عواملی وجود دارد که ممکن است باعث حمله شوند: هوای سرد، نمک و فعالیت بیش از حد ناگهانی.

رژیم غذایی و سبک زندگی سالم

یک رژیم غذایی سالم باید بخشی از داروهای طبیعی شما برای برنامه درمان آسم باشد. مصرف بیش از حد امگا ۶ (که عمدتا در روغن های گیاهی یافت می شود) و مصرف کم روغن های امگا ۳ موجود در دریاهای عمیق، ماهی های آب سرد (مانند سالمون، تن، ماهی خال مخالی) و دانه کتان می تواند خطر ابتلا به آسم را در دوران کودکی افزایش دهد.

بهترین توصیه این است که مصرف روغن های امگا سه از ماهی و مکمل های EFA را به حداکثر برسانید و از مصرف غذاهای سرخ شده و روغن های گیاهی خودداری کنید. مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه از جمله سبزیجات برگ سبز که حاوی منابع غذایی منگنز و منیزیم هستند، مصرف کنید. همچنین آب فراوان.

در حالی که باید با احتیاط ورزش کنید، مقدار سبک تا متوسط ​​ورزش هوازی به “ورزش ریه ها” کمک می کند. شنا به خصوص مفید است و باید تشویق شود. هر گونه فعالیت هوازی را به آرامی شروع کنید و افزایش دهید.

خلاصه

  1. درمان های طبیعی آسم شامل آنزیم های پانکراس و صفرای گاو برای بهبود جذب، دوزهای بالای اسیدهای چرب ضروری و مواد معدنی کلوئیدی است.
  2. مصرف غذاهای سرخ شده و روغن های گیاهی را کاهش دهید و مصرف اسیدهای چرب ضروری، سبزیجات برگ سبز، میوه های تازه و آب را افزایش دهید.
  3. شنا ممکن است برای مبتلایان به آسم بسیار مفید باشد

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر