درمان های خانگی بیشتر برای میگرن

پیروی از برنامه منظم خواب یکی از بهترین درمان های خانگی برای میگرن است. برنامه خواب، زمانی که به درستی دنبال شود، آرامش بیشتری را به ارمغان می آورد و به نوبه خود به تسکین علائم میگرن کمک می کند. بهترین کار این است که زمان مشخصی برای رفتن به رختخواب و بیدار شدن داشته باشید، اگر بتوان این زمان را به طور منظم به کار برد. از پرخوابی باید پرهیز کرد زیرا این امر نیز می تواند مضر باشد.

تنش زدایی از بدن یکی از مفیدترین درمان های خانگی برای درد میگرن است، زیرا استرس یکی از دلایلی است که باعث شروع این بیماری می شود. تکنیک های خاصی مانند مدیتیشن، یوگا و آرام سازی پیشرونده عضلات برای بدن و ذهن مفید خواهند بود. روش‌های دیگری مانند گوش دادن به موسیقی، باغبانی، مطالعه، دوش آب گرم، پیاده‌روی، نشستن در یک مکان ساکت نیز می‌توانند به بدن و ذهن زمان کافی برای استراحت و تجدید قوا کمک کنند.

زمانی که در بحبوحه میگرن هستید، استراحت در یک اتاق تاریک و ساکت می‌تواند به کاهش پیشرفت درد کمک کند. استفاده از کمپرس یخ در پشت گردن یکی از بهترین درمان های خانگی برای میگرن است.

طبق بررسی‌ها، اکثر مبتلایان به میگرن تمایل به کمبود منیزیم در بدن خود دارند. منیزیم به عنوان یک شل کننده عضلانی شناخته می شود و گنجاندن غذاهای غنی از منیزیم در رژیم غذایی نیز می تواند به عنوان یکی از درمان های خانگی برای میگرن مفید باشد. چندین غذای غنی از منیزیم عبارتند از: لوبیا سیاه، کلم بروکلی خام، هالیبوت، صدف، اسفناج، ماهی سنگی، نان سبوس دار.

همانطور که قبلا ذکر شد، برخی از غذاها می توانند باعث ایجاد میگرن در افراد خاص شوند. اینها عبارتند از شکلات، شیر گاو، تخم مرغ، پرتقال، پنیر، گوجه فرنگی، چاودار، گندم. الکل و کافئین به عنوان محرک میگرن در اکثر افراد مستعد شناخته شده است.

سایر داروهای خانگی برای تسکین میگرن شامل آب انگور رسیده، غذاهای غنی از نیاسین، ویتامین B ضروری برای عملکرد طبیعی سیستم عصبی و دستگاه گوارش است. مخلوطی از آب هویج با اسفناج یا مخلوطی از آب چغندر و خیار. استفاده از خمیر پوسته لیموی تازه روی پیشانی معمولا به تسکین درد میگرن کمک می کند. استفاده از برگ کلم له شده تازه به عنوان کمپرس روی پیشانی نیز به همین منظور عمل می کند.

تا به امروز هیچ پیشرفت پزشکی برای درمان میگرن در دسترس نیست. با این حال، با پیروی از درمان های خانگی مفید، طبیعی و ایمن برای میگرن که در بالا ذکر شد، شانس بسیار خوبی برای کاهش شدت و دفعات سردرد خود دارید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

رژیم لاغری سریع