در اینجا چگونه COVID-19 می تواند بر دهان شما تأثیر بگذارد


و ، هیولت افزود ، در حالی که هنوز مشخص نیست علائم دهانی تا چه زمانی ممکن است ادامه داشته باشد ، به نظر می رسد که آنها می توانند بخشی از مجموعه علائم شناخته شده به عنوان “کووید طولانی” باشند. این اصطلاح به بیمارانی اطلاق می شود که ماه ها پس از بهبودی بسیاری از علائم اولیه خود با مشکلات سلامتی مرتبط با COVID مبارزه می کنند.

مسائل مربوط به سلامت دهان و دندان قبل از همه گیری همه گیر بوجود آمده بود – زیرا بسیاری از بیماران چکاپ های معمول را به تعویق انداخته اند.

هیولت می گوید حتی کسانی که تحت تأثیر مسائل مربوط به COVID قرار نگرفته اند باید به خاطر داشته باشند که حفظ سلامت دهان و دندان کلید اصلی سلامت کلی است. ترجمه: اجازه ندهید ترس از COVID منجر به لغزش در ادامه مراقبت از دندان شود.

وی گفت: “ثابت شده است که مراجعه به دندانپزشک از نظر خطر ابتلا به COVID-19 بسیار ایمن است.”

این توصیه توسط دکتر شروین مولایم ، متخصص پریودنتیست و جراح ایمپلنت که مدیر موسسه تحقیقات بدن دهان در لس آنجلس است نیز مورد استفاده قرار گرفت.

وی با ابراز تاسف گفت: “مردم هنوز به مطب های دندانپزشکی نرفته اند ، با وجود اینکه یک سال از آن می گذرد”.

وی افزود: “آنها روال دندانپزشکی خود را کنار گذاشته اند.” به گفته وی ، نتیجه این امر افزایش خونریزی لثه ، بیماری پریودنتال و آثار سوء دندان قروچه است.

مولایم گفت: “آنچه باعث دندان قروچه آنها در شب می شود احتمالاً استرس ثانویه آنها از بیماری واقعی است.” این بدان معناست که استرس ناشی از COVID می تواند باعث ایجاد درد در فک (TMJ) و همچنین ترک خوردن و خرد شدن دندان ها شود.

نتیجه نهایی وی: همه گیر یا عدم همه گیری ، مراقبت از دندان را در اولویت قرار دهید.

این بررسی اخیراً در مجله تحقیقات دندانپزشکی گزارش شده است.

اطلاعات بیشتر

در انجمن دندانپزشکی آمریکا درباره COVID-19 و سلامت دندان بیشتر بدانید.

منبع: ادموند هیولت ، DDS ، سخنگو ، انجمن دندانپزشکی آمریکا ، و استاد و و معاون دانشکده ، حقوق ، تنوع و شمول ، دانشکده دندانپزشکی ، دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس ؛ شروین مولایم ، DDS ، پریودنتیست و جراح ایمپلنت ، بورلی هیلز ، کالیفرنیا ، مدیر ، موسسه تحقیقات بدن دهان ، لس آنجلس ؛ مجله تحقیقات دندانپزشکی، 29 ژوئیه 2021دیدگاهتان را بنویسید