در پرسپولیس همه چیز زیر و رو شد/ تیمی که قرار بود ببرد، نبرد!پرسپولیس پس از ۵ قهرمانی متوالی در لیگ بیست و یکم در دوئل قهرمانی مقابل رقیب سنتی خود شکست خورد. یکی از بزرگترین تفاوت های دو تیم در تعداد گل های زده شده بود. جایی که استقلال کمترین گل را در بین تیم های لیگ به ثمر رساند و پرسپولیس برخلاف سال های قبل که قهرمان شد، دفاع و گلزنی بسیار متزلزل از خود نشان داد.

در خط حمله اما شرایط متفاوت بود و این سرخپوشان بودند که بهترین خط حمله لیگ برتر را داشتند و بیشترین گل را به ثمر رساندند. در این فصل اما شرایط پرسپولیس کاملا تغییر کرده و با پارسال متفاوت است.

علیرضا بیرانوند که در این فصل به فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس بازگشته بود، در دومین بازی متوالی که در دروازه پرسپولیس قرار داشت، موفق شد دومین کلین شیت خود را ثبت کند، بنابراین مشخص است که یحیی گل محمدی ضعف تیمش را به خوبی درک کرده است. فصل گذشته

بیرانوند در تقابل با فولاد در دو صحنه مانع از گلزنی فولاد شد، ابتدا در صحنه تک به تک با مهاجم فولاد، دروازه بان پرسپولیس خودش را مقابل توپ قرار داد تا دروازه باز نشود.

در صحنه دوم یکی از پاس های بازیکنان فولاد از سمت چپ دروازه پرسپولیس، علیاری به سمت توپ مقابل دروازه سرخ ها حمله کرد. علیرضا اجازه نداد مهاجم فولاد دروازه را باز کند.

اگرچه پرسپولیس در ۲ هفته ابتدایی لیگ بیست و دوم ۴ امتیاز از دست داد و موقعیت ها را به گل تبدیل نکرد، اما نکته امیدوارکننده این تیم بسته نگه داشتن دروازه با وجود غیبت مرتضی پورعلیگنجی و تغییرات گسترده دروازه و دفاع بود. . خط

بیرانوند در این ۲ هفته نشان داد که اگر تمرکز کند می تواند دروازه بانی باشد که با حضورش خیال هواداران پرسپولیس و ملی پوشان را نسبت به گل تیمش راحت کرد و از طرفی هافبک ها و مهاجمان پرسپولیس. در این دو بازی نه تنها موفق به گلزنی نشدند، بلکه در ایجاد موقعیت نیز ناکام ماندند. آنچه مشخص است در پرسپولیس این فصل همه چیز برعکس پارسال است و شاگردان یحیی هر چقدر هم در دروازه و دفاع خوب کار کردند در حمله مشکل دارند.