در 16 ایالت ، 35 درصد یا بیشتر ساکنان اکنون چاق هستند


پنجشنبه ، 16 سپتامبر 2021 (HealthDay News) – دور کمر آمریکا همچنان گسترده تر می شود.

روز چهارشنبه ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده اعلام کرد که 16 ایالت در حال حاضر حداقل 35 درصد از ساکنان خود را چاق دارند ، این تعداد نسبت به سال 2018 تقریبا دو برابر شده است.

نقشه های شیوع چاقی بزرگسالان 2020 CDC نشان می دهد که دلاور ، آیووا ، اوهایو و تگزاس به آلاباما ، آرکانزاس ، ایندیانا ، کانزاس ، کنتاکی ، لوئیزیانا ، میشیگان ، می سی سی پی ، اوکلاهما ، کارولینای جنوبی ، تنسی و ویرجینیای غربی با میزان بالای چاقی پیوسته اند.

یک کارشناس گفت که حرکت ناسالم به سمت آمریکایی های چاق تر تعجب آور نیست.

دکتر میچل رزلین ، رئیس جراحی چاقی در بیمارستان لنوکس هیل در شهر نیویورک می گوید: “در حالی که COVID ممکن است یک شتاب دهنده باشد ، اما روندها برای مدت طولانی ادامه داشته است.” “این نتیجه تغییر در عرضه مواد غذایی ما و افزایش مصرف غذاهای فرآوری شده است.”

او معتقد است سهولت دسترسی به غذاهای ناسالم و فرآوری شده-اغلب ارزان تر و راحت تر از غذاهای تازه و بدون فرآوری آماده می شود-به این معنی است که آمریکایی ها به طور فزاینده ای از غذاهای پرکالری و کم مواد مغذی استفاده می کنند.

بنابراین ، روسلین گفت ، “اگر با این روند پیش بروید و فعال نباشید ، چاقی و مقاومت به انسولین به یک هنجار تبدیل شده است.” مقاومت به انسولین پیش ساز دیابت است.

CDC همچنین به تفاوتهای نژادی و قومی قابل توجه در مورد چاقی اشاره کرد. برخی از ایالت ها و سرزمین ها اطلاعات کافی برای تجزیه و تحلیل این مسئله از نظر نژادی و قومی نداشتند ، اما در بین ایالت هایی که 35 ایالت و واشنگتن دی سی شیوع چاقی در آنها بیش از 35 درصد در بین ساکنان سیاه پوست بود ، 22 ایالت به آن رسیده بودند. سطح آن برای ساکنان اسپانیایی تبار آنها ، و هفت ایالت در بین ساکنان سفیدپوست این شیوع را داشتند.

روسلین گفت: “نابرابری های قومی تا حدودی را می توان با عوامل اجتماعی و اقتصادی توضیح داد.” “غذای واقعی که پردازش نمی شود هزینه بیشتری دارد. میوه و سبزیجات تازه گران هستند. محصولات حیوانی و ماهی هایی که فقط غذاهای طبیعی به آنها داده می شود.”

هیچ کشوری در بین ساکنان آسیایی شیوع چاقی در 35 درصد یا بالاتر نداشت. با این حال ، برخی از مطالعات نشان داده اند که خطرات سلامتی مرتبط با چاقی ممکن است در شاخص توده بدنی پایین تر برای افرادی که آسیایی هستند رخ دهد.دیدگاهتان را بنویسید