دستور ویژه رئیس جمهور برای مشکلات تیم ملی فوتبال در راه جام جهانی / عنایت تیم ملی!یت الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه امروز یکشنبه ۵ تیرماه هیئت دولت با تبریک عید سعید غدیر خم اجرای عدالت را مهمترین توصیه آخوند مولای متقیان علی بن ابیطالب علیه السلام به دولتمردان دانست. و تاکید کرد: اجرای عدالت یکی از مهم ترین آرمان های انقلاب اسلامی و امام راحل (ره) است. ) و از تاکیدات همیشگی مقام معظم رهبری بود. جهت گیری کلی دولت سیزدهم از ابتدای تاسیس تاکنون این بوده که نظام اداری کشور را بیش از گذشته به سمت عدالت هدایت کند.

وی اجرای عدالت در جامعه را امری دشوار دانست و با تاکید بر آموزه های گرانقدر حضرت علی (ع) در این زمینه خاطرنشان کرد: عدالت محوری در عمل مهم است و این اهمیت جز از طریق تحقق نمی یابد. کار و تلاش دشوار

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به گزارش رئیس کل بانک مرکزی از اقدامات انجام شده برای کاهش پایه پولی و کنترل نقدینگی در خرداد ماه، از این اقدامات قدردانی و بر ضرورت تبیین این دستاورد برای مردم تاکید کرد. و گفت: افزایش نقدینگی یکی از عوامل کنترل کننده تورم است اما باید توجه داشت که سیاست های اساسی دولت در زمینه حمایت از تولید باید با قوت ادامه یابد.

رئیسی با اشاره به در پیش بودن جام جهانی فوتبال در قطر، توجه ویژه به مشکلات و مطالبات ملی پوشان را ضروری دانست و به وزارت ورزش دستور داد تا تمام تلاش خود را برای آمادگی و حضور موفق تیم ملی کشورمان در این رویداد مهم .شغل گرفتن

وی با تاکید بر تامین نیازهای تیم ملی تا حد امکان به وزارت ورزش و جوانان دستور داد تا مقدمات تیم ملی را پیگیری کند تا بازیکنان بدون دغدغه در میادین بین المللی حاضر شوند.

رئیس‌جمهور حضور موفق دانش‌آموزان ایرانی در المپیک جهانی را امیدوارکننده خواند و با تبریک این موفقیت‌ها، سیاست دولت را حفظ ارتقای سطح علمی همه مدارس و دانش‌آموزان ایرانی به‌ویژه مدارس دولتی دانست.

* شورای نگهبان برای پاسداری از اسلام و نظام تشکیل شد

رئیسی همچنین به سالروز تأسیس شورای نگهبان اشاره کرد و آن شورا را نهاد مبارکی دانست که برای حفظ و حراست از «اسلام و جمهوریت» از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایجاد شده است.

وی افزود: این شورا در طول سال های پس از انقلاب اسلامی همواره الگو و خالق در پاسداری از ارزش های محوری انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده است.

رئیس جمهور در ادامه بحث «حفظ سواحل و ایمن سازی دریا برای حفظ جان گردشگران و مسافران» را مورد بحث و بررسی قرار داد و اعلام کرد: مرگ حتی یک نفر در دریا غم انگیز است و باید نگرانی خانواده ها در این زمینه برطرف شود. . ، و برنامه ریزی سازمان مدیریت بحران را برای ایمن سازی سواحل منصوب کرد.

* زنان می توانند منشأ آثاری در حوزه های مختلف باشند

رئیسی در ادامه بر لزوم استفاده از ظرفیت بانوان فرهیخته و توانمند در مناصب اداری تاکید کرد و گفت: دولت مردمی همواره به دنبال شایسته سالاری در عرصه مدیریتی است و لذا در این دولت بانوان عزیز نباید احساس کنند که بر سر هستند. حاشیه ها . و قابلیت ها و اثربخشی آنها در نظر گرفته نمی شود.

وی در پایان تصریح کرد: در استفاده از نیروی انسانی شایستگی و اثربخشی مردان ملاک است و امروزه بسیاری از زنان در کشور ما از صلاحیت علمی و کارایی بالایی برخوردار هستند و در صورت به دست آوردن فرصت می توانند منشأ نتیجه باشند. در زمینه های مختلف