دشمنان به تحریم ایران عادت کرده اند/استفاده از انرژی هسته ای در کشاورزی و معادن کرمان


دشمنان به تحریم ایران عادت کرده اند/استفاده از انرژی هسته ای در کشاورزی و معادن کرمانبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع پرس ، «محمد اسلامی» رئیس سازمان انرژی اتمی ایران امروز در ششمین جشنواره ملی پسته در رفسنجان گفت: شهدای کرمان به ویژه شهید سلیمانی شهدای شاخص هستند. اسلامی انقلاب و نگین درخشان تلاش و فداکاری و فرهنگ ایثار و شهادت از رهبری مکتب سلیمانی یاد شده است.

اسلامی گفت: کار، تلاش، محبت و صمیمیت با مردم، مقاوم بودن و در خط مقدم بودن در همه عرصه ها اجر خاصی دارد و خداوند بهترین اجر که شهادت است را به سلیمانی داد.

وی ادامه داد: تلاش ما بر این است که تاثیرات فناوری های نوین را در زندگی، جامعه و اقتصاد مردم اعمال و وارد کنیم و خود به خود راه اندازی کنیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به اینکه رسیدگی و مشکل یابی و شناسایی مشکلات یکی از وظایفی است که در سازمان انرژی اتمی با آن سروکار داریم، گفت: فناوری هسته ای که به شدت مورد مخالفت دشمنان و همه است. ناعادل . و اتهامات بی اساس علیه ما، تحریم های ظالمانه ای را علیه کشور ایجاد و تحمیل می کنند و از دروغ و تهمت خسته نشده اند و به دلیل اثرات شگفت انگیزی که انرژی هسته ای در همه بخش ها دارد، به تحریم ایران عادت کرده اند.

وی با اشاره به اینکه انرژی هسته ای تاثیر عمیقی بر سلامت، صنعت، کشاورزی و همچنین آب و خاک دارد، گفت: در کشور بسیار کم از آن استفاده کرده ایم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران تصریح کرد: در استان کرمان زمینه های مختلفی در محصولاتی مانند پسته، خرما و کشاورزی در جنوب استان برای استفاده از انرژی هسته ای وجود دارد و این موضوع در دستور کار سازمان انرژی اتمی قرار گرفته است. . سازمان ارتقای دستاوردهای هسته ای استان کرمان

وی خاطرنشان کرد: فرآیند تحقیقات پسته در سازمان انرژی اتمی به پایان رسید و همکاران ما توانستند در مدت ۱۰ ماه از سیستم صنعتی به نتایج تحقیقات برای استفاده از فناوری پلاسما دست پیدا کنند و این طرح توسط رئیس جمهور رونمایی شد. و امیدواریم با مشارکت مردم و فعالان عرصه پسته و با کمک استاندار کرمان و استاندار رفسنجان این سامانه در یکی از مکان های پیش بینی شده نصب شود و مردم از آن استفاده کنند که عامل موثر در حذف آفلاتوکسین پسته

اسلامی بیان کرد: همچنین با استفاده از فناوری پلاسما بر روی آب و خاک توانستند آفت پسیلیوم پسته را با نتیجه بیش از ۹۷ درصد از بین ببرند و کاملا موثر بوده و در باغات مورد استفاده قرار گرفت.

وی همچنین درباره سامانه پرتو گاما صحبت کرد و بیان کرد: کشور را به ۱۲ قطب تبدیل کرده ایم و کرمان یکی از قطب هاست و با کمک مهندسی داخلی و با مشارکت شرکت های دانش بنیان، سامانه تشعشعی را تولید می کنیم. منابع تشعشعات نیز در این کشور هستند ما به سمت خودکفایی می رویم تا کشور تحت پوشش این سامانه ها قرار گیرد تا مقاومت محصولات ما در برابر آفات برطرف شود، خرما در اولویت این طرح است.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تلاش کرده ایم ژئوفیزیک هوایی را برای شناسایی و بهره برداری از معادن استان کرمان گسترش دهیم، تصریح کرد: سازمان انرژی اتمی می خواهد نقش خود را در بهبود وضعیت اقتصادی و اشتغال ایفا کند و سلامت و امنیت غذایی را برای مردم کرمان به ارمغان بیاورد. . استان. حمل

انتهای پیام/ ۲۳۱