دغدغه های تغذیه کودکان – وب سایت رسمی دکتر محمد صفریان


تغذیه محدود کودکان با استفاده از شیر مادر ، عوارض غیر قابل جبرانی را در پی دارد که به رغم اطلاع رسانی شده در خصوصی آن هنوز هیچ کدام از مادران به دلایل گوناگون به این مهم بیوتوجه هستند و از همان دوران نوزادی به دلایل گوناگون فرزند خود را از این مایع حیاتی محروم ابرسازند.

پس از تغذیه کودک با شیر مادر ، لاغری و سوء تغذیه و همچنین چاقی و افزودن وزن دغدغه های متخصصان تغذیه اطفال است که بیشتر در مورد خانواده های خانواده دارای سطح تحصیلات بالا هستند.

موضوع لاغری و سوء تغذیه (به اعتقاد معلومات خریداهی است که والدین بویژه مادران به کار شنبندند) بیشتر مشاهده کنید ، غافل از نیاز کودکان به مواد غذایی با نیاز بزرگسالان متفاوت است و برنامه غذا متناسب بزرگسالان باعث سوء تغذیه و رکود رشد کودکان می شوند که ممکن است در تمام مراحل زندگی او را تحت تأثیر قرار دهد.

به عنوان نمونه ما برای بزرگسالان از غذاهای کم چرب و کم کالری استفاده کنید ، اما لازم است کودکان در مرحله رشد از غذاها و بویژه لبنیات پرچرب استفاده کنند تا بتوانند تغذیه و اختلالات رشد نشوند.

سوء تغذیه در دوران کودکی نیاز به کمبود مصرف A ، کمبود D ، کمبود روی و سلنیوم داشته است که متأسفانه طی سالیان متمادی در کودکان شایع شده است و سطح سطح هوش و عملکرد بعدی را در زندگی فعال کرده است. از این رو کودکانی که در مراحل گوناگون رشد (دوسالگی ، پیش دبستانی و قبل از آن به بلوغ) رشد نرمالی داشته اند ، تحت نظر پزشک قرار گرفته اند و تغذیه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است ، علاوه بر آن مکمل نمی شود بدون تجویز پزشک مورد استفاده قرار دادن ، استفاده از خودسرانه برخی از مکمل های نمونه ویتامین A ، ویتامین D و روی امکان داشتن مسمومیت کودک می شود که عوارض متعددی به همراه داشته باشد.

خانواده های بویژه مادران تحصیلکرده باید توجه داشته باشید ، تغذیه سالم در مراحل گوناگون رشد و گروههای سنتی گوناگون متفاوت است و غذاهای کم چرب و کم کالری برای کودکان پیش می رود و هرگز با هدف پیشگیری از ابتلا به بیماری در بزرگسالی ، تغذیه دوران کودکی را محدود کرد ، بنابراین شایسته است با اصلاح سبک زندگی در مراحل گوناگون رشد و نهادینه کردن ورزش به عنوان یکی از عادت های روزانه ، از ابتلا به بیماری ها در بزرگسالی پیشگیری کرد.

علاوه بر آن رفتارهای بد تغذیه ای در برخی از کودکان به تغذیه انجام شده است که عامل بروز این مسأله حساسیت بیش از حد والدین بویژه مادر در دادن غذا به کودکان است که چنین واکنشی از سوی کودک را به همراه دارد.

چاقی و اضافه وزن نیز در برخی مواقع در کودکان بین دو تا هفت سال مشاهده کرد که باید با انجام آزمایشات مورد بررسی قرار گیرد تا اگر نیازمند درمان است ، اقدامات درمانی لازم است تا به موقع صورت گرفته و از بروز مشکلات ناشی از پرفشاری خون ، بیماریهای قلبی و عروقی جلوگیری شود. ، ابتلا به دیابت وعارضه کوتاه قدی و کاهش رشد پیش بینی شود.

بنابراین با توجه به نرمال بودن رشد کودکان از یک تا پنج سالگی باید برنامه غذایی روزانه حاوی تمام گروههای غذایی اصلی (شامل نان و غلات ، میوه های سبز و سبزهای شیر و لبنیات و گوشت و جانشینان) باشد و کودک در روز دست کم پنج وعده غذا (شامل سه وعده اصلی و دو میان وعده) بخورد.

صبحانه مهمترین وعده غذایی کودک است که آن را فراموش کرده بهتر و دقیق تر از آن استفاده کنید. میان وعده نیز غذای مختصر است که بین دو وعده اصلی به کودک داده می شود. از آنجایی که معصوم کودک کوچک و نیاز او به آنرجی زیاد است ، با خوردن سه وعده اصلی غذا نیازهای تأمین شد و باید توجه داشت که میان وعده تنها سهم كوچكی در تأمین نیازهای كودكان كودك و جای وعده اصلی را داشته است.

مطب منتشرشده دکتر محمد صفریان روزنامه قدس

دیدگاهتان را بنویسید