دفاع مقدس موجب حفظ استقلال و استواری نظام شد


شهدا و حماسه دفاع مقدس موجب حفظ استقلال و استواری نظام شدندبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از قم، امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، طی در نخستین یادواره شهدای ارتش در استان قم که در مرکز فرهنگی و موزه انقلاب و دفاع مقدس قم برگزار شد، اظهار داشت: زنده نگه داشتن یاد شهدا یعنی اینکه به اهداف و آرمان‌های خون شهدا متعهد باشیم.

وی با بیان اینکه شهیدان با ارزش‌ترین سرمایه خود یعنی جانشان را نثار اسلام و انقلاب کردند، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند هر چه داریم از برکت خون شهداست و در واقع اینکه راه و نام شهدا را زنده نگه داریم، بدین معناست که از ارزش‌های شهیدان که همانا توسعه فرهنگ شهادت است، حفظ و حراست کنیم.

امیر دریادار سیاری در بخش دیگری از سخنان خود با ارائه تحلیلی از دسیسه‌های دشمنان از زمان پیروزی انقلاب تا آغاز جنگ تحمیلی در زمینه ترور‌های کور، ایجاد غائله‌ها و اختلافات قومی و مذهبی و… یادآور شد: استکبار جهانی هیچگاه نتوانست به اهداف شوم خود دست یابد و دیدیم که در دوران دفاع مقدس نیز مردم با پشتیبانی‌های خود، پشت دشمن متجاوز را به خاک مالیدند.

وی ادامه داد: کشور‌های مختلف در جنگ انواع کمک‌ها را به صدام ارائه دادند، اما امام راحل ما فرمودند که به صدام کمک نکنید که بعد از ایران به شما حمله خواهد کرد و همه دیدند که چنین موضوعی محقق شد.

امیر سیاری موضوع تهاجمات فرهنگی دشمن پس از دوران دفاع مقدس را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: دشمنان خواستند با تهاجم فرهنگی بر افکار مردم مسلط شوند و جوانان را به دنبال خود بکشند، اما مردم ما با به برکت خون شهدا در برابر این تهاجم نیز ایستاده اند.

وی با اشاره به حماسه مدافعان حرم در برابر اقدامات وحشیانه گروه‌های تکفیری داعش، ابراز کرد: امروز باید با افتخار نگاه کنیم که صدامیان و گروه‌های تکفیری کجا هستند و ما در چه موقعیتی قرار داریم.

معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: دشمنان با تمام توان جنگ را پشتیبانی جنگ کردند، ولی شکست خوردند و این، دستاورد دفاع مقدس و خون شهدا است.

وی تاکید کرد: با همه تهاجمات دشمن، دیدیم که انقلاب شکست نخورد بلکه با توان بالا و با عظمتی که باعث افتخار همگان است، قویتر هم شد.

امیر سیاری با یادآوری این نکته که در سال‌های قبل، در هر جنگی بخشی از خاک سرزمین ایران جدا شد، تصریح کرد: دفاع مقدس تنها جنگی بود که ما بدون از دست دادن یک وجب از خاک میهن مان، موفق و پیروز شدیم و باید به دفاع مقدس و شهدا افتخار کنیم که باعث حفظ استقلال و استواری نظام شدند.

وی با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران علیرغم تمامی فشار‌ها و جنگ ها، از جایگاه ارزشمندی در جهان برخوردار است، عنوان کرد: دشمنان به دنبال ضربه زدن به این انقلاب هستند و ما هرچه داریم از برکت خون شهداست و به شهدان و خانواده شهدا، جانبازان، آزادگان و پیشکسوتان و ملت بزرگ ایران که پشتیبانی از جبهه‌ها را انجام می‌دادند، افتخار می‌کنیم.

انتهای پیام/

رژیم لاغری سریع