دفتر تجارت / در / با کانادا فاش شد – پایگاه خبری مدرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; محمد وحیدی راد، مدیر انجمن بازرگانی ایران و کانادا و نویسنده کتاب تجارت از/در/با کانادا در این مراسم که در خانه هنرمندان برگزار شد، گفت: این کتاب بیشتر کاربردی است و سعی در رفع نیازها دارد. تجارت در کانادا

وی با بیان اینکه در نگارش این کتاب سه موقعیت در نظر گرفته شد، گفت: حالت اول فرض بر این است که فردی در ایران باشد و بخواهد در کانادا تجارت کند. در این بخش تنها کالاهای تجارتی در نظر گرفته نشده و برخی از خدماتی که به عنوان کالا برای تجارت در سایر کشورها محسوب می شوند، اعلام شده است.

وحیدی راد ادامه داد: جایگاه دوم کتاب تجارت از/در/با کانادا به مجتمع های تجاری که در کانادا ایجاد شده اند و صاحبان آن در ایران هستند و می خواهند از داخل کانادا با کشورهای دیگر تجارت کنند، اطلاق می شود. از کانادا استفاده می کنند. به عنوان پلی برای صادرات کالاها و محصولات خود.

وی درباره رتبه سوم کتاب تجارت از/در/با کانادا گفت: جایگاه سوم این کتاب برای افرادی است که می خواهند با افراد کانادایی در داخل کانادا تجارت کنند.

مدیر انجمن بازرگانی ایران و کانادا گفت: ۳۰ درصد مشکلات اقتصادی مربوط به تحریم ها و ۷۰ درصد مربوط به تحریم های خود تحمیلی و عدم شناخت نحوه تجارت با سایر کشورها است که سعی می شود در این زمینه اعمال شود. کتاب باید پرداخت شود

مهندس مسعود دانشمند، عضو هیأت مدیره اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران در مراسم افتتاحیه کتاب تجارت از/در/با کانادا گفت: استانداردهای اقتصادی جایگاه خود را از دست داده و تجارت به سیاست.

وی ادامه داد: باید اقتصاد را از سیاست جدا کنیم و اگر این کار انجام شود قطعا به رشد اقتصادی و سهم بیشتر در تجارت جهانی منجر می شود.

دانشمند گفت: صاحبان سرمایه می ترسند با گفتار و سخنان سیاستمداران وارد اقتصاد شوند و سرمایه آنها از بین برود.

یکی از اعضای هیات مدیره اتاق ایران و چین گفت: یکی از مهم ترین سرمایه های ایران معادن آن است که اگر بخواهیم بیشتر از آن استفاده کنیم و سهم مهمی در این زمینه داشته باشیم باید از معادن مدرن استفاده کنیم. تکنولوژی و ماشین آلات مدرن یکی از کشورهای اصلی در این زمینه کانادا است.

وی گفت: یکی دیگر از توانایی های کانادا در زمینه تجارت دارو است، داروهای تولیدی این کشور بسیار خوب و مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

مسعود دانشمند با بیان اینکه هیچ منع قانونی برای تجارت با کانادا وجود ندارد، گفت: ایران قابلیت های خوبی برای تجارت با کانادا دارد که یکی از آن ظرفیت ها محصولات پتروشیمی است که کیفیت قابل قبولی دارد.

دکتر لطفعلی بخشی، اقتصاددان و عضو هیأت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی در مراسم افتتاحیه کتاب «تجارت از/در/با کانادا» گفت: مجموعه حاضر فرصت مناسبی را برای تجار و بازرگانان فراهم کرده است. درک کامل از شرایط اقتصادی و تجاری کانادا Do business.

وی گفت: نقش تجارت خارجی در اقتصاد ایران کم است اما ایران نمی تواند اینگونه بماند و باید با کشورهای دیگر که یکی از آنها کانادا است روابط اقتصادی داشته باشد.

بخشی ادامه داد: گروه زیادی از هموطنان در کانادا وجود دارد که برخی از آنها تجار هستند که تجربه، دانش و ثروت خود را به این کشور آورده اند اما در نهایت این افراد ایرانی هستند و در آینده می توانند حجم تجارت را افزایش دهند. با تقویت کانادا که برای ایران و کانادا بسیار مفید است.

این کارشناس اقتصادی گفت: ایرانیان مقیم کانادا ثروتی هستند که این افراد می توانند از آن استفاده کنند و اقدام دکتر وحیدی راد در این راستا و میهن پرستی اقتصادی است.