دلم برای پرواز برای سلفی با مردم تنگ شده بود / سیمرغم فروخته شد! خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانگیتی معینی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در گفتگو با خبرنگار مهر در تشریح فعالیت های اخیر خود گفت: چند ماه پیش برای ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان رادیو در مصلی بودیم و بعد از آن به هفته کتاب رسیدیم. پس از آن چند پیام سلامت را در شبکه بهداشت خواندیم. فعلا کار خاصی ندارم برای چند فیلم قرارداد بستم اما هنوز هیچ اتفاقی برایشان نیفتاده است. به طور کلی گفته می شود که پروژه ها تا زمانی که کلید فشار داده نشود، در سکوت ادامه می یابند.

این بازیگر همچنین درباره بازی تحسین شده خود در فیلم سینمایی «ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار که هنوز اکران عمومی نشده است، بیان کرد: تاج کم رنگ شده و این فیلم به زودی اکران می شود.

وی همچنین درباره تجربیات خود پس از فیلم «ابلق» افزود: در سریال «بخانمان» ساخته برزو نیکونژاد حضور داشتم. در سریال دیگری هم حضور داشتم که در ایام محرم از تلویزیون پخش می شود. در سریال طنز هم حضور داشتم. در حال حاضر نمی توانم در مورد پروژه های سینمایی چیزی بگویم.

معینی درباره شرایط سخت شرکت در پروژه های سینمایی برای بازیگران پیشکسوت افزود: برای ما که از ما بزرگتر هستیم، آن شرایط سخت وجود دارد، اما چندبار گفتن کارساز نیست. بالاخره برای مدتی پیشنهاد کاری وجود ندارد و گاهی اوقات به طور ناگهانی ۱۰ پیشنهاد در یک زمان ارائه می شود. همیشه همینطور بوده است، من الان نزدیک به دو ماه است که به خاطر یک پروژه سینمایی و در این مورد تعلیق هستم دو ماه خیلی چیزهای دیگر هم بود که می توانستم انجام دهم. یک بار پیشنهاد بازی در فیلم «شهر گربه ها» را دادم و خیلی دوست داشتم برای آن پروژه به شمال بروم، اما گفتند امکان ندارد و باید پروژه دیگری داشته باشید. من نه می توانستم در آن فیلم باشم و نه این پروژه هنوز تمام شده است. وقتی درگیر پروژه ای می شویم نمی توانیم فعالیت دیگری داشته باشیم.

این بازیگر درباره کمبود فیلم های مربوط به سالمندان در سینمای ایران گفت: ما از همه چیز تقلید می کنیم. آه تو دوست دارم در این زمینه هم از سینمای غرب تقلید کنیم. ما فقط آواز می خوانیم شرایطی که ما ایجاد کرده ایم حتی با دین ما همخوانی ندارد. خواهر و برادرهایم خارج از کشور هستند و بارها به من گفته اند که پیش ما بیایید، اما من با روحیه وطن دوستی ایران را دوست دارم و جای دیگری نمی توانم بروم. حتی اگر وضعیت در جای دیگر بهتر باشد، نمی توانم آن روحیه و ثباتی را که در کشورم دارم در جای دیگر داشته باشم.

وی افزود: من کشورم را دوست دارم و نمی توانم حتی برای یک سفر کوتاه به خارج از کشور بروم، اما هیچ مسئولی در اینجا به ما احترام نمی گذارد. فقط افرادی که برای ما ارزش قائل هستند. دیدار مردم با ما همیشه با وقار و مهربانی همراه بوده است. حتی در یک ردیف اداری یا خرید دارو، مردم به ما لطف دارند.

معینی با اشاره به علاقه مردم به گرفتن عکس سلفی گفت: برای این عکس های پروازم یک بار در فرودگاه ماندم و خدا نگهدار بچه های حراست فرودگاه که برای پرواز بعدی به من جا دادند. مردم واقعا مهربانند اما گاهی ابراز این مهربانی هم آزاردهنده است! مردم هم با مهربانی کمی به وضعیت ما توجه می کنند.

وی افزود: هرکس بازیگر می شود قطعاً علاقه مند به دیده شدن است، اما گاهی آنقدر ناراحت می شویم که از این گونه دیده شدن متاسفیم! مردم با مهربانی باید گاهی ما را درک کنند. بالاخره ما آدم فضایی نیستیم، مریض می شویم و گاهی مشکل داریم. در واقع مردم ما بسیار مهربان، دوست داشتنی و سپاسگزار هستند.

این بازیگر درباره آخرین حضورش در سینما و تماشای فیلم با مردم نیز گفت: واقعیت این است که زیاد سینما نمی روم. من معمولا قدم زدن در طبیعت را به سینما ترجیح می دهم. گاهی به سینما می روم چون احساس می کنم سینما برایم دانشگاه است و چیزهای زیادی برای یادگیری از آن دارم. البته الان آنقدر ابتذال و دیالوگ های بی ادبانه در کارها وجود دارد که آدم گاهی احساس می کند چقدر با آنها برخورد می کند!

معینی در ادامه با اشاره به اینکه فیلم هایش را در اکران سینما می بیند، ادامه داد: اکنون فیلم «چند بار گریه می کنی ۲» را اکران می کنم که به دلیل نداشتن هنوز فرصت تماشای آن را پیدا نکرده ام. سانسور درست در یکی از سینماها ساعت ۱۰ فقط یک سانس بود اگر ساعت ۱۰ به سینما بروم چه ساعتی می خواهم برگردم؟

این بازیگر که توسط چند نفر از اراذل و اوباش نقش آفرینی «ابلق» مجروح شده بود، درباره این حادثه نیز توضیح داد: آنها در واقع آنجا زندگی می کردند و چون حضور ما باعث وقفه در کار آنها در رابطه با مواد فروشان شد. ، خواستند. زودتر ما را از منطقه خارج کن یک روز آمدند دوربین را بشکنند و پایم را شکستند! با تمام زحمتی که برای آن فیلم کشیدم، جایگاه من واقعاً سیمرغ بود، اما سیمرغ فروخته شد!