دلیل طولانی بودن زمان شستشوی ماشین لباسشویی چیست؟


در این مطلب علت طولانی بودن زمان شستشوی ماشین لباسشویی را بررسی کردیم که با مطالعه آن می توانید مشکل لباسشویی خود را حل کنید. برای سفارش تعمیرات لباسشویی می توانید با کارا امداد تماس بگیرید.

افزایش زمان شستشوی ماشین لباسشویی

دلیل طولانی بودن زمان شستشوی ماشین لباسشویی چیست؟ ماشین های لباسشویی وقتی به درستی کار می کنند یک راحتی فوق العاده هستند. اما چه اتفاقی می افتد که آنها زمان بیشتری را به چرخه های شستشوی شما اضافه کنند؟ در صورت لزوم تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در تهران می توانید با امداد عزیز تماس بگیرید.

دلایل متعددی وجود دارد که چرا ممکن است این اتفاق برای شما بیفتد. خوشبختانه، می توانید نکات مفیدی را امتحان کنید تا ببینید آیا ماشین لباسشویی شما به حالت عادی باز می گردد یا خیر.

از کف زیاد در درام گرفته تا سوئیچ سطح آب معیوب، موارد زیادی وجود دارد که باعث می شود ماشین لباسشویی شما زمان بیشتری را به تایمر اضافه کند. با ساده ترین راه حل شروع کنید و همانطور که سعی می کنید ناهنجاری را حل کنید، راه خود را ادامه دهید.

چرا ماشین لباسشویی مدام به زمان شستشوی خود اضافه می کند؟

کف بیش از حد در درام شستشو

کف صابون بخشی طبیعی از چرخه شستشوی ماشین لباسشویی شماست. با این حال، کف بیش از حد طبیعی نیست و اغلب به این معنی است که مشکل دیگری وجود دارد که باید برطرف شود.

اگر ماشین لباسشویی شما کف زیادی به جا می گذارد، ممکن است لباس های شما را به درستی نشویید. به این ترتیب، احتمالاً باید دوباره لباس های خود را بشویید.

کف زیاد در واقع از شستشوی کامل لباس های شما جلوگیری می کند و از ساییدگی آنها به یکدیگر جلوگیری می کند.این عمل لباس های شما را در طول چرخه شستشو تمیز می کند.

اگر یک ماشین لباسشویی به روز دارید، احتمالاً دارای سنسورهایی است که برای نظارت بر میزان عرق در درام دستگاه کار می کنند. اگر حسگرهای ماشین لباسشویی شما تشخیص دهند که کف بیش از حد پس از شستشو وجود دارد، شستشوی بیشتری را انجام می دهد تا زمانی که فوم کاملاً شسته شود، اگرچه این یک ویژگی عالی است، اما در نهایت آب بیشتری مصرف می کند تا آنچه مورد نیاز است مصرف کند. به همین دلیل است که می خواهید دوچندان مطمئن شوید که ماشین لباسشویی شما کف زیادی از خود به جا نمی گذارد.

اغلب، استفاده بیش از حد از مواد شوینده باعث ایجاد کف بیش از حد در درام ماشین لباسشویی شما می شود. همچنین ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که از شوینده ارزان قیمت استفاده می کنید که در طول چرخه شستشو به درستی تجزیه نمی شود. علل جدی تر کف بیش از حد می تواند به دلیل انسداد باشد. جایی در سیستم شما این در واقع یک اتفاق نادر است، زیرا گرفتگی باید به اندازه‌ای کوچک باشد که آب از آن عبور کند، اما به اندازه‌ای بزرگ باشد که آب را از درام دور نگه دارد. سعی کنید فقط از مقدار توصیه شده مواد شوینده استفاده کنید و ببینید. آیا این مشکل کف اضافی شما را حل می کند؟

در غیر این صورت، باید آزمایش های عمیق تری را انجام دهید. باید سختی آب خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که نرم تر از آنچه فکر می کنید نیست. این ممکن است باعث شود بیش از حد انتظار کف کند. اگر در شستشوی خود از محلول های ضد رسوب آهک استفاده می کنید، باید این کار را متوقف کنید. این می تواند باعث شود که آب شما نرم تر از حد لازم شود و کف شما مرطوب تر از حد انتظار شود.

لباس های ناهموار در درام زمان شستشوی لباس ها را افزایش می دهد

هنگامی که درب ماشین لباسشویی شما پر از لباس است، باید به درستی بچرخد، چرخه شستشوی خود را به آرامی کامل کند و تمام طبقات را بشویید و تخلیه کند. با این حال، اگر لباس‌ها به طور یکنواخت قرار نگرفته باشند، ماشین لباسشویی شما سعی می‌کند با پر کردن مجدد درام با آب، آنچه را که فکر می‌کند کافی است، دفع کند.

افزایش زمان شستشوی ماشین لباسشویی ال جی

بارگذاری بیش از حد وسایل در یک طرف درام در ماشین لباسشویی باعث می شود چرخه های شستشوی شما بیش از حد لازم طول بکشد. این چرخه می تواند ادامه یابد و هر بار زمان بیشتری از حد معمول برای شستن لباس ها اضافه شود. این نه تنها باعث ناراحتی شما می شود، بلکه قبض آب و انرژی شما را نیز افزایش می دهد.

دفعه بعد که می‌شویید، سعی کنید لباس‌هایتان را به‌طور یکنواخت در آن قرار دهید. شما می خواهید مطمئن شوید که وزن در تمام “طرف” درام برابر است. یک درام نادرست می تواند باعث شود ماشین لباسشویی شما در طول چرخه های شستشو به شدت تکان بخورد. نه تنها شستن لباس ها بیشتر طول می کشد، بلکه کاربرد آن را نیز افزایش می دهد. فاکتورها ، اما می تواند آسیب زیادی به ماشین لباسشویی شما وارد کند.

شلنگ سوئیچ سطح آب آسیب دیده زمان شستشو را افزایش می دهد

سوئیچ سطح آب وظیفه ارسال نیرو از تایمر ماشین لباسشویی شما به شیر ورودی آب و کلید دما در زمانی که وان باید برای چرخه شستشو با آب پر شود را بر عهده دارد.

افزایش زمان شستشوی ماشین لباسشویی

شیلنگ سوئیچ سطح آب وظیفه حذف آب از درام پس از اتمام چرخه شستشو را بر عهده دارد. سپس این فاضلاب به شیلنگ تخلیه فرستاده می شود تا در شمع زباله دفع شود. شلنگ سوئیچ سطح آب معیوب یا آسیب دیده می تواند انواع آسیب ها را به ماشین لباسشویی شما وارد کند، مانند چرخه های طولانی یا بی پایان شستشو.

افزایش زمان شستشوی ماشین لباسشویی

هر گونه سایش در شیلنگ سوئیچ سطح آب می تواند باعث شود ماشین لباسشویی اطلاعات نادرستی در مورد مقدار آب باقی مانده در درام دریافت کند. به این ترتیب، فکر می کند که چرخه های شستشوی بیشتری لازم است زیرا مشخص نیست چه مقدار آب در درام باقی مانده است. همانطور که می توانید تصور کنید، این می تواند به سرعت منجر به مصرف بیش از حد آب و برق شود. علاوه بر این، فشار غیر ضروری به ماشین لباسشویی شما وارد می کند که می تواند طول عمر آن را کاهش دهد.

نحوه تعمیر: سوئیچ سطح آب خود را پیدا کنید و از نزدیک آن را برای آسیب دیدگی بررسی کنید. اگر چیزی به راحتی با چشم غیرمسلح قابل مشاهده نیست، شیلنگ را به سینک ببرید و آب را از داخل آن عبور دهید. برای تعمیر ماشین لباسشویی بوش در تهران می توانید با کارا امداد تماس بگیرید آیا از طول شلنگ آب می بینید؟ اگر چنین است، شما یک سوئیچ سطح آب معیوب دارید و باید آن را تعویض کنید. ممکن است بتوانید آن را وصله کنید، اما این احتمالاً دوام نخواهد داشت. بهترین گزینه این است که یک جایگزین داشته باشید و آن را یک روز فراخوانی کنید.

افزایش زمان شستشو در ماشین لباسشویی، میله های آویزان فرسوده می شوند

میله های آویز داخل ماشین لباسشویی به کاهش حرکت درام کمک می کند. این همچنین به حفظ تعادل ماشین لباسشویی شما در حین کار کمک می کند. اگر هر یک از میله های تعلیق ماشین لباسشویی شما شکسته شود، ماشین شما بی دلیل می لرزد یا می لرزد، این به چند دلیل برای ماشین لباسشویی شما خوب نیست. اولاً، اغلب منجر به چرخه های اضافی شستشو می شود. همانطور که بحث کردیم، این به معنای پرداخت بیشتر از نیاز شما در خدمات شهری است. مشکل بزرگ دیگر این است که اگر میله های تعلیق کار خود را انجام ندهند، ممکن است ماشین لباسشویی شما پس از تکان دادن طولانی مدت آسیب ببیند.اگر میله های تعلیق شما مشکل ساز شد، مهم است که آنها را فورا تعمیر یا تعویض کنید.از ادامه این کار اجتناب کنید. خسارت و هزینه

دلیل طولانی بودن زمان شستشوی ماشین لباسشویی

نحوه تعمیر: واشر را روی صورت یا پهلو قرار دهید. در قسمت پایین دستگاه، فنرهای تشکیل دهنده میله های تعلیق را مشاهده خواهید کرد. یک ترفند عالی که می توانید امتحان کنید این است که یک شلنگ باغچه بردارید و ۸ قطعه کوچک به طول حدود ۲ اینچ را ببرید. بعد از اینکه تمام قطعات را آماده کردید، آنها را از کناره برش دهید تا باز شوند. در مرحله بعد، می خواهید ۲ قطعه را به دور هر یک از ۴ میله آویزان بپیچید. در نهایت، از زیپ‌های کوچک برای محکم کردن شلنگ باغ در اطراف تیرک‌ها استفاده کنید.

این باید مشکل درام بیش از حد را حل کند و ماشین لباسشویی شما را دوباره تثبیت کند. اگر ترجیح می دهید با این کار اشتباه نکنید، همیشه می توانید میله های تعلیق جایگزین بخرید.

آسیب به سنسور لرزش (سنسور RPS) در ماشین لباسشویی

اگر سنسور RPS خراب شود، ممکن است خطای شستشو رخ دهد. این به ثابت ماندن ماشین لباسشویی شما در طول چرخه های شستشو کمک می کند.

اغلب، یک مشکل در سیم کشی می تواند باعث شود که این سنسور از بین برود و ماشین لباسشویی شما را فریب دهد تا فکر کند که باید چرخه های شستشوی ناتمام را اجرا کند. نحوه رفع: قبل از انجام هر گونه بررسی، ماشین لباسشویی خود را از برق بکشید. چند دقیقه صبر کنید و دوباره آن را وصل کنید تا ببینید آیا مشکل زمان‌بندی شما بازنشانی می‌شود یا خیر. اگر نه، سیم کشی و دسته پایینی را از برد تا محل اتصال آن به سنسور RPS بررسی کنید. می‌خواهید مطمئن شوید که سیم‌ها سالم به نظر می‌رسند و هیچ یک از آنها آسیب فیزیکی نمی‌بینند. وقتی حسگر RPS خراب می‌شود، بهتر است آن را کاملاً تعویض کنید. برای انجام عیب یابی روی سنسور و برد کنترل اصلی می توانید از مولتی متر استفاده کنید.

اما باز هم، هر زمان که یک سنسور RPS معیوب شد، باید آن را با یک سنسور جدید جایگزین کنید. مشکل سیم کشی را می توان با یک نمودار سیم کشی مناسب حل کرد. ممکن است لازم باشد با سازنده ماشین لباسشویی خود تماس بگیرید یا به صورت آنلاین نمودار سیم کشی مطابق با مدل ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید. هنگامی که نمودار سیم کشی را پیدا کردید، ممکن است بتوانید سیم کشی و دسته سنسور RSP خود را تعمیر کنید.

نتیجه: زمان شستشوی لباس ها را افزایش دهید

ماشین‌های لباسشویی وقتی کار می‌کنند عالی هستند، اما وقتی سنسورها و سایر اجزا شروع به کار می‌کنند، می‌توانند بسیار مشکل ساز شوند. زمانی که می‌خواهید مشکل زمان‌بندی خود را حل کنید، هر یک از مراحل ذکر شده در بالا را طی کنید. اگر ماشین لباسشویی پس از رعایت نکات بالا، همچنان به چرخه‌های شستشوی شما زمان اضافه می‌کند، می‌توانید تعمیرات ماشین لباسشویی را از طریق آن سفارش دهید. امداد عزیز زنگ زدن در این مقاله به بررسی دلایل طولانی بودن زمان شستشوی لباسشویی پرداختیم.