دوره آموزشی حافظان و قاریان استان بوشهر برگزار شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


به گزارش مهر، رئیس اداره اوقاف قرآنی و امور خیریه استان بوشهر شامگاه پنجشنبه در مراسم افتتاحیه دوره ارتقای قاریان و حافظان قرآن کریم که در دفتر برگزار شد. مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت طه بوشهر صورت گرفت، با بیان اینکه بر همگان بدیهی است که هزینه برگزاری دوره های آموزشی بسیار بیشتر از اعتبارات تخصیص یافته است، گفت: قرآنیان باید در ۴۸ کلاس آموزشی ارتقای قاریان و حافظان که به صورت مجازی برگزار می شود، آموزش ببینند. و شخصاً زیر نظر مؤسسه قرآنی طه، چون میزبان دوره برگزار خواهد شد، شرکت نمایید.

علی اکبر مداح با تاکید بر اینکه ثبت حرکت مستمر در حوزه فناوری و آموزش موجب رونق فعالیت های تخصصی در عرصه ملی و بین المللی می شود، گفت: تقویت ایمان و گسترش ارتباط با قرآن کریم در بین قاریان و حافظان، ایجاد . زمینه و انگیزه قاریان و حافظان استان برای تداوم و تداوم انباشت علم در علوم و فنون روخوانی و حفظ قرآن کریم به صورت عمومی و عملی، ارائه راهکار و روش هماهنگ در ارائه آموزش های تخصصی حفظ. و روخوانی قرآن کریم در سطح کشور، بخشی از اهداف کلی دوره ارتقاء حافظان و قاریان زن و مرد در دو گروه سنی زیر ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال می باشد.

وی افزود: بسترسازی برای موفقیت قاریان و حافظان در مسابقات استانی و کشوری، ارتقای کمی و کیفی شرکت کنندگان و مسابقات در سطح استانی و کشوری، آشنایی با ویژگی های هنری تلاوت پژوهی و ترتیل و حفظ حرم مطهر. قرآن و جوک ها صوت و لحن آن، گسترش تعاملات و تبادل تجربیات برترین قاریان و حافظان هر استان بخشی از اهداف رفتاری این طرح ملی است.

دوره آموزشی حافظان و قاریان استان بوشهر برگزار شد

مدیرعامل موسسه فرهنگی قرآن و عترت طه بوشهر وی همچنین بیان کرد: اولین دوره ارتقای حافظان و قاریان با حضور برگزیدگان و متمایز جامعه قرآنی استان بوشهر مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت طه و با مشارکت اداره امور اوقاف قرآنی و امور خیریه استان بوشهر در شبکه تخصصی آموزشی.بلد الامین” برگزار شد

زهرا کشاورز نیا از برگزاری ۳ کلاس آموزشی وقف ابتدا با حضور سعید رحمانی مربی و داور مسابقات بین المللی قرآن در اولین دوره خبر داد و افزود: این کلاس های آموزشی و تخصصی در روزهای پنج شنبه و جمعه مورخ ۳ و ۳ و ۳ ماهه برگزار می شود. ۴. در ماه دسامبر، به روش آنلاین اتفاق افتاد.

کشاورز نیا در ادامه گفت: شبکه تخصصی آموزشیبلد الامین» جامعه قرآنیان ولی عصر (عج)آخ) بهمت معاون آموزشی، فرهنگی و رسانه ای موسسه فرهنگی قرآن و عترت طاهایی بوشهر که در زمینه برگزاری دوره های تخصصی حضوری و مجازی در رشته های حفظ، ترتیل، تفکر و تدبر راه اندازی شد. مفاهیم، ​​تربیت مربی قرآن، غدیر و مهدویت، فرهنگ و هنر، مشاوره ازدواج، خانواده، عفاف و حجاب، اخلاق و عرفان زیر نظر اساتید داخلی و بین المللی.

مدیر عامل موسسه فرهنگی قرآن و عترت طاها بوشهر ادامه داد: نظام آموزشی و آموزشی و مهارت و فناوری شبکه تخصصی آموزشی.بلد الامین» مؤسسه قرآنی طاهایی بوشهر به همت حامد فکوری جهادگر بسیجی با هدف بهره وری مستمر و افزایشی در تمامی مقاطع تحصیلی اعم از آموزش مبتنی بر ارتقا و انتقال علوم دانش بنیان، کار و فناوری، کار . مهارت‌ها و کارآفرینی، سبک زندگی و آموزش هنرهای قرآنی و استفاده از فن‌آوری‌ها و مهارت‌های استاندارد آموزشی و تأکید بر اخلاق حرفه‌ای تا حد مطلوب قرآن. دانش آموز و عالمی تربیت می کند.

وی بیان کرد: شبکه تخصصی آموزشیبلد الامینبه تمامی کسانی که تمایل به فراگیری سریع و تخصصی علوم قرآنی و تربیتی و کسب تجربه و مهارت دارند ورود به آموزش کلاس های دانش پایه و بازار کار و فعالیت اقتصادی مبتنی بر کارآفرینی توصیه می شود.

وی گفت: این مجموعه علمی و جهادی نیز شرایط لازم را برای ارتقای سطح دانش و تجربه همزمان فراهم می کند و گواهینامه های آموزشی آن مورد تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان بنیادها و امور خیریه، وزارتخانه است. تعاون، کار و رفاه اجتماعی. ، اتحادیه مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت کشور، یک سازمان تبلیغات اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: کلاس های آموزشی تخصصی شبکهبلد الامین» تبلیغ ویژه قاریان و قاریان به صورت مجازی و شخصی تا پایان اسفندماه سال جاری ادامه دارد، وی اعلام کرد: دومین دوره ارتقای حافظان و قاریان با حضور برگزیدگان و قاریان برگزار می شود. متمایز جامعه القرآن استان بوشهر در روزهای اول و دوم دی ماه سال جاری در قالب ۳ کلاس آموزشی تجوید با حضور استاد محمدرضا پور زرگری برگزار می شود.

دوره آموزشی حافظان و قاریان استان بوشهر برگزار شد

لزوم تقویت اعتبارات برای رفع آسیب های آموزشی

داور مسابقات قرآن و عترت و ناظر دوره های آموزشی و تخصصی قاریان و حافظان استان بوشهر در این مراسم افتتاحیه اظهار داشت: کلاس ها تقریبا برای کسانی است که سطح قرائت آنها بالاتر از خودشان است و نیاز به مزیت آموزشی کلاس ها دارند. . توسط اساتید متخصص در سطح ملی و بین المللی. .

عبدالله محبوبی افزود: بسیاری از علاقه مندان و مفاخر قرآنی می توانند از طریق سامانه های آنلاین و آفلاین از اساتید کشوری بهره مند شوند و این مهارت های آموزشی را امکان پذیر کنند.

محبوبی با یادآوری این موضوع که امام جمعه و استاندار بوشهر بارها در جلسات شورای فرهنگ عمومی کشور تاکید کردند که زیرساخت های آموزشی باید توسعه عادلانه داشته باشد و مناطق فقیر از وجود این کلاس های آموزشی بهره مند شوند، تصریح کرد: برای رفع این کلاس ها باید زیرساخت های آموزشی را عادلانه توسعه داد. زخم های شرکت کنندگان در مسابقات آوایی و آموزش عالی بالا خواهد بود.

داور مسابقات قرآنی گفت: پاسخگویی به هزینه های آموزشی در حوزه فعالیت های قرآنی و عترت نیازمند حمایت ویژه نهادهای متولی و تقویت اعتبارات آموزشی است. زیرا راه اندازی دوره های آموزشی ویژه روزانه حدود ۱۰۰ میلیون ریال اعتبار مالی نیاز دارد.