دیابت نوع ۲ – تاثیر نمک اپسوم در سلامت زنان!

زنان، به ویژه زنان مبتلا به دیابت نوع ۲، اغلب از کمبود منیزیم رنج می برند. یک راه آسان برای مقابله با این کمبودها استفاده از نمک اپسوم است، نه به عنوان یک مکمل غذایی، بلکه در حمام.

چرا زنان مبتلا به دیابت نوع ۲ به منیزیم نیاز دارند: دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس کشف کرده اند که فقط مقدار کمی منیزیم در رژیم غذایی، فقط ۱۰۰ میلی گرم در روز، برای جلوگیری از التهابی که باعث سفت شدن رگ های خونی و فشار خون بالا می شود، کافی است. از آنجایی که التهاب باعث ایجاد دیابت نوع ۲ و ذخیره چربی شکم می شود، دریافت منیزیم بیشتر برای سلامت زنان ارزش زیادی دارد.

منیزیم همچنین برای سلامت استخوان ضروری است: کلسیم و منیزیم مکمل یکدیگر هستند. زنانی که کلسیم را بدون منیزیم مصرف می‌کنند، حتی اگر مکمل‌های کلسیم مصرف کنند، سطح کلسیم پایینی دارند، اما زنانی که فقط منیزیم مصرف می‌کنند، حتی اگر مکمل‌های کلسیم مصرف نکنند، می‌توانند سطح کلسیم طبیعی خود را حفظ کنند. منیزیم به بدن شما کمک می کند تا سطح کلسیم را در سرتاسر بدن و به خصوص در استخوان ها سالم نگه دارد.

دریافت منیزیم از غذا: برای زنان سخت نیست که منیزیم مورد نیاز خود را از غذا دریافت کنند، به خصوص اگر از سبزیجات برگ سبز لذت ببرند. دو تا سه وعده سبزیجات برگ سبز از پنج تا نه وعده کل میوه و سبزیجات هر روز برای تامین منیزیم مورد نیاز بدن یک زن کافی است. اما زنانی که سبزیجات خود را نمی خورند ممکن است نیاز به مصرف مکمل داشته باشند.

دریافت منیزیم از مکمل ها: مکمل های منیزیم ایمن، موثر و ارزان هستند. فقط یک مشکل وجود دارد آنها می توانند باعث شل شدن روده شوند. با این حال، یک راه کاملاً ایمن برای دریافت سطوح مورد نیاز بدن زن از این ماده معدنی وجود دارد.

دریافت منیزیم از حمام: تنها چیزی که لازم است این است که قبل از خیساندن طولانی و آرام، ۱/۴ فنجان (حدود ۵۰ گرم) نمک اپسوم را در آب حمام حل کنید. مواد معدنی موجود در آب حمام مستقیماً از طریق پوست عبور می کند، اما فقط به اندازه منیزیم مورد نیاز بدن. این یک راه عالی برای پر کردن ذخایر منیزیم بدن و بهانه ای عالی برای خواندن یک کتاب خوب در وان است!

تحقیقات نشان میدهد:

  • افرادی که مصرف منیزیم بالایی دارند کمتر به دیابت نوع ۲ مبتلا می شوند و به نظر می رسد افراد دیابتی ذخایر کمتری از این ماده معدنی دارند.
  • منیزیم به افزایش حساسیت بدن به انسولین کمک می کند
  • کمبود به این دلیل رخ می دهد که مقادیر کم سبزیجات، آجیل، دانه ها و غلات کامل خورده می شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر