رئیس جمهور اوکراین خواستار ادامه جنگ طولانی مدت با روسیه است – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، “ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در سخنرانی خود تاکید کرد که کریمه بخشی از اوکراین است و این کشور هرگز آن را ترک نخواهد کرد.

رئیس جمهور اوکراین همچنین گفت: جنگ روسیه که با کریمه آغاز شد باید با آزادسازی آن پایان یابد.

رئیس جمهور اوکراین این موقعیت برای بدست آوردن در سخنانی خطاب به مردم این کشور اعلام کرد و به نظر می رسد اوکراین در حال برنامه ریزی است کوچک برای درگیری طولانی مدت با روسیه.

مطابق با زلینسکیدر حال حاضر توجه زیادی به موضوع کریمه شده است که درست است، زیرا کریمه اوکراینی است و ما هرگز آن را ترک نمی کنیم.

رئیس جمهور اوکراین همچنین خاطرنشان کرد که فدراسیون روسیه به سرکوب گسترده، بی توجهی به مسائل زیست محیطی و ناامیدی اقتصادی در کریمه متوسل شده است. مطابق با زلینسکیحضور مهاجمان روس در کریمه تهدیدی برای تمام اروپا و ثبات جهانی است.

زلینسکی وی همچنین تاکید کرد که متقاعد شده است که منطقه دریای سیاه تا زمانی که کریمه در اشغال روسیه باقی بماند، امن نخواهد بود.

تاکید رئیس جمهور اوکراین بر ادامه جنگ علیه روسیه در حالی است که روز گذشته واشنگتن در ادامه حمایت های خود از اوکراین و شعله ور کردن آتش جنگ در این کشور به کیف ۴.۵ میلیارد دلار کمک مالی می کند. “آسمان یلنوزیر خزانه داری آمریکا در بیانیه ای با تایید تخصیص این مبلغ اعلام کرد که قسمت اول این کمک مالی به مبلغ ۳ میلیارد دلار در ماه جاری (مرداد) به دولت اوکراین تحویل داده می شود.

این مبلغ از طریق بانک جهانی با هماهنگی وزارت دارایی و آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده به اوکراین اختصاص داده خواهد شد. واشنگتن قبلاً ۱.۷ میلیارد دلار در ماه جولای و ۱.۳ میلیارد دلار در ژوئن بدون توجه به کمک های نظامی ارسال شده به اوکراین به اوکراین داده بود.

وزارت دفاع آمریکا نیز دیروز از ارسال کمک های نظامی به ارزش یک میلیارد دلار به کیف خبر داد. وزارت خزانه داری آمریکا همچنین قصد دارد ۳۳۵ میلیون دلار از طریق بانک اروپایی با هدف بازسازی و احیای اوکراین از جنگ ارائه کند.

با احتساب ۴.۵ میلیارد دلار فوق الذکر، کل کمک مالی واشنگتن به کیف از آغاز عملیات نظامی مسکو در اوکراین به ۸.۵ میلیارد دلار خواهد رسید.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در ۲۴ فوریه (۵ مارس) اعلام کرد که در پاسخ به درخواست کمک از سوی رهبران جمهوری ها دونباس (در شرق اوکراین) دستور شروع “عملیات نظامی ویژه” در خاک اوکراین را می دهد. مناطق شرقی اوکراین اصالتاً روسی هستند و سالهاست که هدف حملات مستمر ارتش وابسته به دولت مرکزی اوکراین بوده است. در آغاز ماه مارس، این مناطق خودمختاری خود را اعلام کردند.