رئیس فدراسیون کشتی: مرگ مهسا امینی را سیاسی نکنید/ نظام آنقدر بزرگ است که این موضوع را جمع می کند – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; مرگ مهسا امینی و اعتراضات مردمی در خیابان های بسیاری از شهرهای ایران حتی در حاشیه مراسم قرعه کشی لیگ برتر آزاد و فرنگی مطرح شد.

علیرضا دبیر در حاشیه این مراسم درباره اتفاقات اخیر مربوط به درگذشت مهسا امینی و اعتراضات مردمی گفت:

* مسائل را با هم اشتباه نگیرید. در این مورد دو چیز وجود دارد: اگر فردی تخلف کرده است، خود سیستم باید با او برخورد کند. اجازه ندهیم عده ای مفت خور این کار را بکنند. خیلی خوب است که یک نفر تخلف کرده باشد و ما خودمان بیاییم و بگوییم. به خانواده محترم تسلیت میگم. خواهر عزیز و ارجمند ما بود. همه ما نسبت به او تعصب داریم و همه متاسفیم.

*نظام آنقدر ظرفیت دارد و ظرفیتش زیاد است که من به عنوان خادم مردم و نظام از مردم می خواهم بیایند و در این زمینه متخصص باشند. ببینند اتفاقی افتاده یا نه و به مردم اطلاع دهند. این موضوع بسیار مهم است. من می گویم ظرفیت سیستم خیلی زیاد است. شما می توانید یک مشکل را به راحتی حل کنید. بیایید خودمان انجام دهیم چون ظرفیت وجود دارد. سیستم ما آنقدر بزرگ است که می تواند این چیزها را جمع کند.

*امیدوارم هرچه هست به خانواده و مردم بگویند انشاالله که چیزی نبوده و اگر بوده خود نظام شاکی باشد. قبل از همه ما، سیستم باید شکایت کند.

* هیچ چیزی را نباید به خیابان ببریم. وقتی برای امینی پسر روحل اتفاق افتاد، ایستاد و آن را زد. از دستگاه قضایی حکم گرفت و با متخلفان برخورد کرد. لطفا بیایید همه با هم باشیم و از نظام حقوقی خود پیروی کنیم. اگر مشکلی وجود دارد از دستگاه قضایی می خواهیم که محکم بایستد و با مجرم برخورد کند.

*اگر تخلف از خط مشی شود قابل وصول نیست. موضوع را سیاسی نکنید. این مسئله خیابانی نیست، اما همه ما باید در دادگاه بایستیم. خود سیستم جلوی همه می ایستد. به شرطی که موضوع را سیاسی نکنیم.