رابطه عجیب یحیی با ستاره پرسپولیس علنی شد/ قرمزها همچنان به دنبال بازیکن جدید هستند!


در حالی که گفته می شد گادوین موشه به عقد قرارداد با پرسپولیس نزدیک شده بود، این بازیکن با مدیران آن باشگاه برای ادامه فعالیت در مس رفسنجان به توافق رسید. از این رو او از لیست خرید پرسپولیس کنار گذاشته شد و یحیی گل محمدی به این ماجرا واکنش نشان داد: «گفتیم یک مهاجم لیگ داخلی و یک مهاجم خارجی می خواهیم، ​​با توجه به غیبت مهاجم لیگ، الان ۲ مهاجم خارجی می خواهیم. ” در نتیجه مشخص است که او می خواست گادوین منشا را جذب کند و حالا که این اتفاق نیفتاده، پرسپولیس ۲ مهاجم خارجی می خواهد. همه اینها یعنی کادر فنی همچنان مهدی عبدی را دست کم گرفته و استعداد ۲۳ ساله خط حمله او را کاملا نادیده می گیرد. در روزهای اخیر اخباری مبنی بر جدایی قرازی عبدی و حضور او در لیگ پرتغال منتشر شده بود که تاکنون تکذیب شده است. با وجود این، عبدی حتی در صورت ماندن هم جایگاه چندانی در پرسپولیس ندارد. این نکته را تجربیات گذشته و لحن و رویکرد یحیی گل محمدی نشان می دهد. سوال این است که آیا عبدی واقعا مستحق این همه بی احترامی است؟

رابطه عجیب یحیی با ستاره پرسپولیس علنی شد/ قرمزها همچنان به دنبال بازیکن جدید هستند!

به اندازه مبدا شکوفا شد
گادوین منشا که گل نقل و انتقالات پرسپولیس بود و البته خود یحیی هم این را تایید می کند، فصل گذشته به اندازه مهدی عبدی در بازی رفت گل زد. هر کدام ۷ گل البته موشا ۷ گل دیگر هم از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند که باعث شد لرد گل لیگ ضعیف بیست و یکم لقب بگیرد. با همه این سوالات چرا سرمربی پرسپولیس به دنبال مهاجم نیجریه ای است اما از مهاجم ایرانی خودش که ۱۰ سال جوانتر است حمایت نمی کند؟ مهدی عبدی بارها نشان داده که استعداد قابل توجهی دارد. او در آفساید کردن خود، قرار دادن خود در موقعیت های برنده بسیار خوب است و شجاعت شوت زدن را دارد. عبدی گل های مهمی برای پرسپولیس به ثمر رسانده است و اگر از او قدردانی شود باز هم می تواند نقش موثری در این تیم داشته باشد. با تمام این اوصاف، باشگاه به دنبال مهاجمان دیگری است و بعید به نظر می رسد که حتی اگر عبدی همچنان در ترکیب قرمزها حضور داشته باشد، جایگاه قدرتمندی در پرسپولیس داشته باشد.

پس نقش مربی چیست؟
در توجیه کم بازی بودن و افت مهدی عبدی، بارها شنیده شده که گفته می شود او به اندازه کافی نمی دود، فشار نمی آورد یا از عهده وظایف محوله کادر فنی بر نمی آید. هیچ کدام از اینها بهانه موجهی برای افول قابل توجه عبدی نیست. شاید اگر با بازیکنی بی استعداد روبرو می شدیم این حرف ها قابل قبول بود اما عبدی استعداد خوبی دارد و کادر فنی باید روی این موضوع کار کند. اگر نمی دود باید تمرینات بیشتری برای او در نظر گرفته شود و اگر نمی تواند به مسائل دیگر رسیدگی کند، کادر فنی ایراداتش را برطرف کند. اگر قرار بود بازیکنان خودشان بازی کنند و کار را موثر انجام دهند، پس چه نیازی به مربی وجود داشت؟ وقتی سرمربی ۴۰ میلیارد تومان می گیرد، طبیعتاً باید روی پتانسیل تیم تاثیر بگذارد و عمل کند، نه برعکس!