راه اندازی اولین درمانگاه حقوق بسیج / مهمترین میراث شهید بهشتی قوه قضائیه است


سرهنگ «محمد جواد آقامندی» رئیس سازمان بسیج حقوق دانان استان آذربایجان شرقی در گفت و گو با خبرنگار دفاع پرس در تبریز با اشاره به نقش وکلا در تحکیم پایه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گفت: : پس از پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهمی در تهیه و تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ایجاد نظام قضایی جدید بر اساس قوانین اسلامی مورد نظر مردم و در راستای شعار تحقق عدالت اسلامی داشتند. . “بهشتی” است.

وی افزود: همچنین نقش ویژه وکلا در نخستین سال های پیروزی انقلاب اسلامی، قضاوت و مجازات سران نظام سابق و عناصر ضدانقلاب بود و به نظر می رسد این نقش مهم و تاثیرگذار بوده است. نادیده گرفته شده است. ؛ ” از این رو یکی از برنامه های سازمان بسیج حقوقدانان استان شناسایی و تکریم همان قضاتی است که در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی، شجاعانه و قاطعانه با عناصر ضدانقلاب مقابله کردند.

وی ادامه داد: در تلاش هستیم تا کتابی از فعالیت ها و خاطرات قضات انقلابی استان آذربایجان شرقی که مسئولیت محاکمه اعضای گروهک های ضدانقلاب را بر عهده داشتند تهیه و منتشر کنیم تا افکار عمومی با مبارزات آنها بیشتر آشنا شود و الگو قرار گیرد. ،” او گفت. معرفی داوران جوان؛ زیرا تفکر انقلابی یکی از ضروریات است و لازم است نسل جدید قضات ما بتوانند در برهه های تاریخی احکامی صادر کنند که به نفع کشور و انقلاب اسلامی است.

وی در پاسخ به این سوال که امروز میراث شهید آیت الله بهشتی برای وکلای کشور چیست؟ وی گفت: مهمترین میراث شهید آیت الله بهشتی قانون اساسی جمهوری اسلامی و نظام حقوقی کنونی است و اگر بخواهیم وارث خوبی برای این شهید والامقام باشیم باید تلاش کنیم تا دستگاه قضایی خود را درست کند. مقتدر، فرهیخته و انقلابی؛ یعنی شهید «بهشتی» با داشتن عطوفت، مهربانی و شایستگی، انقلابی بودن او نیز بسیار مشهود بود.

«حکمت» افزود: امروز اگر به جایی رسیدیم که عدالت مان طوری باشد که مردم با مراجعه به دادگاه مطمئن شوند که پرونده شان به عدالت می رسد، وارث خوبی برای شهید بهشتی بوده ایم.

رئیس کانون بسیج وکلای دادگستری استان آذربایجان شرقی درباره برنامه‌های این سازمان در هفته قاضی گفت: برنامه‌های مختلفی برای گرامیداشت این هفته در دست اجراست که از جمله آنها می‌توان به دیدار با قضات بسیج و برگزاری همایش بررسی و نمایش حقوق بشر آمریکایی اشاره کرد.

وی گفت: کانون بسیج وکلای دادگستری در طول سال به عموم مردم و دستگاه قضایی استان آذربایجان شرقی خدمات رسانی می کند.

«اقلمندی» افزود: راه اندازی اولین کلینیک حقوقی بسیج کشور برای ارائه مشاوره حقوقی رایگان، حضور وکلا و مشاوران بسیجی در مساجد و نماز جمعه، طراحی هر یک از وکیل مسجد و طرح وکلا (شامل معرفی وکلا و مشاوران حوزه ها و پایگاه های مقاومت بسیج) رهبری بسیجیان) از دیگر برنامه های سازمان بسیج حقوقدانان استان آذربایجان شرقی برای ارائه خدمات به عموم مردم است.

انتهای پیام/