روزنامه نگاران پزشکی بیانیه ای در مورد خطرات ناشی از گرمایش جهانی در سلامت منتشر می کنند


نویسنده: کارا مورز
خبرنگار سلامت روز

سه شنبه ، 7 سپتامبر 2021 (HealthDay News) – سرمقاله ای که به طور مشترک توسط سردبیران بیش از 230 مجله پزشکی در سراسر جهان نوشته شده است ، یک هشدار تلخ برای بشریت است: تغییرات آب و هوا مردم را بیمار می کند – و بدتر هم خواهد شد.

همانطور که توسط CNNسردبیران مجله می گویند ، همان گرمایش جهانی که باعث حوادث شدید آب و هوایی شده است ، تأثیرات منفی متعددی بر سلامت انسان در دو دهه گذشته داشته است. و اگر زمین-جایی که دمای جهان قبلاً 1.2 درجه سانتیگراد افزایش یافته است-به 1.5 درجه سانتیگراد بالاتر از سطوح قبل از صنعتی برسد ، این می تواند برای سلامتی انسان فاجعه بار باشد.

مسائل متعدد بهداشتی که از قبل با تغییرات آب و هوایی مرتبط است از افزایش مرگ و میر ناشی از گرما ، کم آبی بدن و از دست دادن عملکرد کلیه گرفته تا شرایط مزمن مانند بیماری های قلبی و ریوی. سیاره ای که گرم می شود همچنین در ایجاد سرطان پوست ، عفونت های گرمسیری ، آلرژی ، مسائل مربوط به سلامت روان و عوارض بارداری نقش دارد.

سرمقاله می نویسد: “سلامتی در حال حاضر با افزایش دمای جهان و نابودی جهان طبیعی آسیب می بیند ، وضعیتی که متخصصان بهداشت ده ها سال است توجه آنها را به خود جلب کرده اند.”

نویسندگان تأکید کردند که اقدامات کافی برای مهار بحران آب و هوا انجام نشده است. آنها گفتند که اقدامی بزرگتر از تشویق جهان و صنعت انرژی به تغییر استفاده از سوخت های فسیلی به تجدیدپذیرها نیاز است.

نویسندگان همچنین گفتند که تلاش برای دستیابی به انتشار “صفر خالص” بیش از حد به فناوری اثبات نشده برای حذف گازهای گلخانه ای در حال انتشار متکی است. قرار گرفتن در صفر خالص به معنای حذف گازهای گلخانه ای از اتمسفر است.

اگر گرمایش زمین در واقع از 2 درجه سانتیگراد فراتر رود ، همانطور که این ویراستاران پیش بینی کرده اند ، این امر حوادث فاجعه بار آب و هوایی را به همراه خواهد داشت.

نویسندگان نوشتند: “علیرغم مشغله ضروری جهان در مورد COVID-19 ، ما نمی توانیم منتظر بمانیم تا همه گیری برای کاهش سریع انتشارات منتقل شود.” پاندمی.

این اولین بار بود که تعداد زیادی از نشریات بهداشتی گرد هم آمده بودند تا بیانیه ای “منعکس کننده شدت شرایط اضطراری تغییرات آب و هوایی که اکنون جهان با آن روبروست” را نشان دهند.BMJ، مستقر در انگلستان.

چندین نشست بین رهبران جهانی در آینده نزدیک برنامه ریزی شده است ، از جمله مجمع عمومی سازمان ملل متحد در هفته آینده ، کنفرانس تنوع زیستی اکتبر در کونمینگ ، چین و مذاکرات آب و هوا در نوامبر در گلاسکو ، اسکاتلند.

مسائل مربوط به آب و هوا که در دستور کار قرار دارد شامل هدف 1.5 درجه سانتی گراد ، حفاظت از تنوع زیستی و پایان استفاده از زغال سنگ ، CNNگزارش شده

“بزرگترین تهدید برای سلامت عمومی جهان ، ناکامی مداوم رهبران جهان در حفظ دمای جهانی زیر 1.5 درجه سانتیگراد و بازگرداندن طبیعت است. تغییرات فوری و گسترده در سطح جامعه باید انجام شود و منجر به جهانی عادلانه تر و سالمتر خواهد شد.” نویسندگان نوشتند “ما ، به عنوان سردبیر مجلات بهداشتی ، از دولت ها و دیگر رهبران می خواهیم که اقدام کنند و سال 2021 را به عنوان سالی که جهان سرانجام تغییر مسیر می دهد ، مشخص می کنند.”

اطلاعات بیشتر

ناسا اطلاعات بیشتری در مورد تغییرات آب و هوایی دارد.

منبع: CNN

دیدگاهتان را بنویسید