روزنامه همشهری: هیأت سکولار سکولار است حتی اگر در پایان مجلس دعای انقلاب بخواند/ هیئت سکولار «انقلاب بدون عمل» است – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; روزنامه همشهری وابسته به شهرداری تهران نوشت: عده ای فکر می کنند هیئت جوان سکولار کراوات و شش تیغه یا زن بی حجاب یا چیز دیگری است. یک سکولار (به معنای سنتی) وقتی به هیئت می رسد احترام و ارزش پیدا کرده است.

برخی دیگر معتقدند که مدیریت غیر روحانی پیروان یک روحانی خاص است که مورد حمایت انگلیسی هاست. برخی دیگر هیئت غیر روحانی را با انجمن حجتیه می شناسند. یا هیئتی که حرف سیاسی نمی زند. جدای از اینها، مضطرب نیستند.
اما آیا تا به حال نام “کمیته غیر روحانی” را شنیده اید؟
تخته‌های لای مضطرب‌تر و عمومی‌تر هستند. هیئت سکولار می تواند در هیئت غیر سکولار باشد. راه دور نرویم. ما داریم از خودمون حرف میزنیم…
هیئت لائیک کسی است که محبتش به اهل بیت از درب هیئت فراتر نمی رود. تنها اثر اشک و غم او خوش خلقی و آرامش وجدان اوست.
یک هیئت سکولار می تواند عکس امام و آقا را در هیئت خود داشته باشد و در پایان مجلس برای انقلاب دعا کند.
به خودمان رجوع کنیم و ببینیم از میوه اشک چه می دانیم. حضرت فرمود امام حسین به اشک ما بی نیاز است. رهبر انقلاب فرمودند اگر اشک و غم است معاویه هم مداح و مرثیه سرای امیرالمومنین بود.
سید بن طاووس در لهوف نقل می کند که وقتی اهل بیت به کوفه رسیدند مردم شهر اشک ریختند.
پس اشک به تنهایی نشانه ولایت نیست.
نماینده غیر روحانی کسی است که عشقش به امام به جبهه عمل نمی رسد. عمل؟ چه اقدامی؟ هر اقدامی؟ نه اقدامی که پشتوانه امام و مطابق با تدبیر ولایت باشد، نه قضاوت و اجتهاد شخصی.
برخی مذهبی و مذهبی و حتی عملی هستند. اما اعمال آنها ربطی به خواست و حمایت امامشان ندارد. نمونه تاریخی او عبیدالله بن حر جافی است. گفت من نیستم، اما اسب و شمشیر من برای توست.
برخی تلاش می کنند، پول می دهند، کار و فعالیت مذهبی دارند، اما کار امام خود را تبلیغ نمی کنند. گویی امام در کربلاست و ما در مدینه، اهل مجلس علم و خدمت به مستمندان و سفره صدقات و …. بدون شوخی
پیروزی امام در ایستادگی در برابر دشمن است و آرایش امروز دشمن در رسانه است. جنگ امروز آخرین جنگ زینب کبری است. جنگ داستان ها؛ تبیین جهاد
این است؛ رهبری لائیک «انقلابی بدون عمل» یا «عمل غیر انقلابی» است.
روح شریعتی از این جمله در حسین واریس آدم خوشحال می شود: «وقتی در صحنه حق و باطل زمانه ات غایب هستی، آنجا که می خواهی باش!» خواه ایستاده به نماز بنشینی یا بنشینی و شراب بنوشی.