روسیه در حال کنترل اوضاع است یا منزوی از جنگ؟


گزارش کردن واژگون شدن; آموس هوخشتاین، هماهنگ‌کننده رئیس‌جمهور آمریکا برای مسائل انرژی جهانی، به پاریس و بلژیک رفت تا در مورد طرح‌های اضطراری آمریکا و اروپا در مواجهه با کمبود گاز در زمستان گفتگو کند..

سی ان ان با اشاره به اظهارات یک مقام آمریکایی گزارش داد: تأثیر (کمبود گاز) بر اروپا ممکن است به آمریکا نیز بازگردد و منجر به افزایش شدید قیمت گاز طبیعی و برق شود. همچنین آزمون بزرگی برای مقاومت و اتحاد اروپا در برابر روسیه است.

بر اساس این گزارش، واشنگتن در این هفته همچنین قصد دارد راه های افزایش تولید انرژی هسته ای را با کشورهای اروپایی بررسی کند. به ویژه، ایالات متحده امیدوار است که دولت آلمان را متقاعد کند تا برنامه های خود برای پایان دادن به استفاده از انرژی هسته ای و افزایش بهره برداری از سه نیروگاه هسته ای خود را به تاخیر بیندازد..

روز دوشنبه، گازپروم بزرگ روسیه اعلام کرد که کار یک توربین دیگر ساخت زیمنس را متوقف کرده است زیرا به نقطه تعمیرات اساسی رسیده است. . این منجر به نصف شدن ظرفیت ایستگاه کمپرسور پورتووایا – از ۶۷ به ۳۳ میلیون متر مکعب در روز می شود. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه هفته گذشته در این مورد هشدار داد.

به دنبال درخواست های متآلمان و کانادا با بازگرداندن توربین تعمیر شده در ۹ جولای موافقت کردند. با این حال، گازپروم می‌گوید هنوز مسائل تحریمی باقی‌مانده اتحادیه اروپا و بریتانیا وجود دارد که باید قبل از حمل و نصب توربین در روسیه حل شود. توربین های دیگر ممکن است برای تعمیر حمل شوند.

کمیسیون اروپا مدعی است که تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه شامل تجهیزات ترانزیت گاز نمی شود.

در ۲۴ فوریه، روسیه به درخواست جمهوری‌های دونباس دونتسک و لوهانسک برای دفاع در برابر حملات اوکراین دستور آغاز عملیات نظامی در اوکراین را صادر کرد و از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها علیه روسیه را تشدید کردند و اعلام کردند که در حالت تنبیهی. آنها قصد دارند واردات انرژی روسیه را قطع کنند که پس از مدتی به این نتیجه رسیدند که این موضوع تا قبل از فصل سرما به ضرر کشورهای اروپایی تمام می شود..

روسیه از ابتدا اعلام کرد که قصد هدف قرار دادن زیرساخت های غیرنظامی اوکراین و اشغال این کشور را ندارد و تنها هدفش نازی زدایی و خلع سلاح اوکراین است و قصد دارد زیرساخت های نظامی این کشور را هدف قرار دهد و از آن زمان تاکنون حدود ۵ ماه گذشته است، اما عرضه تسلیحات غرب به اوکراین و تحریم های روسیه مانع از پایان جنگ روسیه توسط روسیه شد..

در شرایطی که آمریکا و متحدانش در تلاش برای افزایش فشار بر روسیه هستند، سفیر قطر در روسیه از روابط خوب دو کشور ابراز خرسندی کرد. احمد بن ناصر بن جاسم آل ثانی سفیر قطر در روسیه در این مصاحبه اعلام کرد که روابط دوحه و مسکو دوستانه بوده و همچنان دوستانه خواهد بود.. ما روابط بسیار ویژه و دوستانه ای با فدراسیون روسیه داریم. این روابط روابط قدیمی و مبتنی بر درک متقابل و سودمند برای طرفین است و به همین دلیل است که ما روابط قوی داریم..

روسیه در حال کنترل اوضاع است یا منزوی از جنگ؟

این دیپلمات ارشد قطری مقیم مسکو همچنین درباره واکسن تولید روسیه برای مبارزه با ویروس کرونا اظهار نظر کرد و آن را واکسنی خوب توصیف کرد..

احمد بن ناصر بن جاسم آل ثانی گفت: اسپوتنیک وی واکسن خوبی است. ما مهمانان زیادی از روسیه داریم که با اسپوتنیک V واکسینه شده اند و هیچ مشکلی وجود ندارد. ما از آنها استقبال می کنیم.

اظهارات سفیر قطر در روسیه درباره روابط خوب دو کشور در شرایطی مطرح شد که آمریکا و متحدانش در تلاش برای تشدید فشارها علیه روسیه هستند و مدعی هستند روسیه در نتیجه جنگ منزوی شده است. . در اوکراین.

پایان مقاله