روغن پالم چیست؟ آیا از مضرات روغن پالم اطلاع دارید؟


روغن پالم چیست؟ آیا از مضرات روغن پالم اطلاع دارید؟

روغن پالم ممکن است مانند روغن زیتون یا روغن کانولا جزیره اصلی آشپزخانه شما نباشد. اما محققان نگاه دوباره به مزایا و معایب این روغن گرمسیری که به طور طبیعی تولید می شود ، انجام داد.

روغن پالم در لیست مواد تشکیل دهنده تولید کننده غذاهای تولید شده قرار دارد. اما سوال اینجاست که با توجه به تبلیغات فکر کنید این روغن چگونه با روغن های پخت و پز دیگر قابل تبدیل است و آیا آنقدر قوی است که کارشناسان فکر می کنند برای شما مضر است؟

نگاه مختصر به این روغن مرموز

روغن پالم یکی از روغن های گیاهی است که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و در نیمی از مواد غذایی و محصولات مصرفی میکرر از تنقلات گرفته تا مواد آرایشی وجود دارد.

تولید جهانی روغن از 15 میلیون تن در سال 1995 به 66 میلیون تن در سال 2017 رسید. ویژگی های مطلوب برای صنایع غذایی (نقطه دود نسبتاً زیاد و حالت نیمه جامد در دمای اتاق) و بازاریابی که با هدف حمایت از سیاست های دولت پشتیبانی می شود از توسعه ، تولید و استفاده از روغن نخل پشتیبانی می کند.

در حالتی که این تأثیر با روغن پالم مزایای واضحی را برای صنایع غذایی توسعه داده اند ، روغن درصد بسیار بیشتری از چربی های اشباع در مقایسه با سایر روغن های نباتی است. گرچه تأثیرات آن بر سلامتی مورد بحث است ، با یک متاآنالیز مصرف روغن نخل در 23 کشور رابطه معنی دار مرگ و میر بیشتر ناشی از بیماری ایسکمیک قلب مشاهده شده است.

بررسی منظم دیگر نشان داد که مصرف روغن نخل باعث افزایش سطح خون می شود ، “کلسترول لیپوپروتئین با چگالی کم آتروژنیک”. در اوایل سال 2003 ، سازمان بهداشت جهانی (WHO) و سازمان غذا و کشاورزی (FAO) با مصرف چربی اشباع شده با افزایش خطر بیماری قلبی عروقی را قانع کننده توصیف کرده اند.

روغن پالم چیست

روغن پالم چیست؟

روغن نخل از میوه نخل می آید ، درختی که عمدتا در آب و هوای گرم مانند آفریقا و آسیا یافت می شود. گفتنی است که این درخت در انواع جنگل های بارانی رشد کرده است و جالب است بدانید این نوع روغن بهجهت بیشتر از تأثیرات محیط زیست محیطی که دارای مورد نقاشی قرار گرفته است ، گرفته شده است.

از آنجا که آمریكا افزودن چربی های ترانس به غذا را ممنوع كردن ، از تولید كنندگان به روغن پالم روی اند اند كه قیمتینی ارزان قیمت است.

بر اساس گزارشات USDA ، مشخصات روغن روغن پالم مانند سایر روغن های پخت و پز است. یک قاشق غذاخوری شامل حدود 120 کالری و 14 گرم چربی کل است که شامل 7 گرم چربی اشباع (همان مقدار کره) ، 5 گرم چربی غیر اشباع سالم برای قلب و 1.5 گرم چربی اشباع نشده است.

روغن پالم همچنین 2 گرم ویتامین E و 1 گرم ویتامین K را تأمین می کنم.

این اعداد به جز نوع چربی ها مشابه روغن زیتون است. یک قاشق غذاخوری روغن زیتون فقط به اندازه 2 گرم چربی اشباع است (که می توانید در بیماری قلبی نقش داشته باشید) ، که 10 گرم چربی از نوع غیر اشباع نشده است.

روغن پالم چربی اشباع کمتری نسبت به سایر روغن های گرمسیری مانند روغن نارگیل و روغن هسته خرما دارد.

استفاده از روغن پالم

روغن پالم چگونه استفاده می شود؟

روغن پالم احتمالاً در همه محصولات غذا وجود دارد. واقعاً در حدود 50 ٪ محصولات بسته بندی شده است که در سوپرمارکت ها می یابیم ، از پیتزا ، دونات و شکل گرفته تا دئودورانت ، شامپو ، خمیر دندان و رژ لب. این ماده همچنین در غذاهای حیوانات و به عنوان سوخت زیستی در بیشتر از سطح جهان استفاده می شود.

روغن پالم غالباً به غذاهای تولید شده در فروشگاه اضافه می شود. “بسیار زیاد از غذاهای آماده در مواد غذایی مانند کره بادام زمینی و خامه قهوه باید روغن نخل باشند.” همچنین می توانید آن را به طور خاص از مارک های بستنی ، خمیر پیتزا ، نان ، غذاهای منجمد ، سوپ های بسته بندی شده ، سس ها ، دسرها و غذاهای میان وعده ای ، مانند کلوچه ها و چیپس پیدا کنید. علاوه بر این ، روغن پالم در برخی از محصولات مراقبت از پوست و زیبایی مانند رنگ لب ، مواد شوینده و صابون نیز وجود دارد.

“روغن پالم به دلیل دود بالای آن برای پخت و پز نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این بدان معناست که برای پخت و پز غذاهای در دمای بالا مناسب تر است.

به طور کلی ، هرچه روغن تصفیه می شود دود آن را خواهید کرد ، زیرا تصفیه ، ناخالصی ها و اسیدهای چرب آزاد را که باعث ایجاد دود یک روغن می شود ، از بین می برد.

از نظر عطر و طعم ، روغن پالم در دهان مزه خامه ای داشتم و چربی بیشتری به غذا می داد. روغن پالم همچنین همه کاره است. “می توان آن را پردازش و مخلوط کرد تا طیف وسیعی از محصولات با ویژگی های مختلف تولید شود.”

چرا در مورد این روغن نظرات وجود دارد؟

روغن پالم عامل اصلی جنگل زدایی برخی از جنگل های مختلف تنوع زیستی در جهان بوده و هست و زیستگاه گونه های حال حاضر انقراض مانند اورانگوتان ، فیل پیگمی و کرگدن سوماتران را از بین می برد.

این تلفات جنگل همراه با تبدیل خاک های ذغال سنگ نارس غنی از کربن ، میلیون ها تن گازهای گلخانه ای را به داخل جو می ریزد و به تغییرات آب و هوای دامن می زند. بنابراین به این دلیل مخالفت مراد با کشت درخت و استفاده از این روغن افزایش یافته است.

روغن پالم مضر

آیا روغن پالم برای شما مضر است؟

به نظر می تواند روغن پالم فوایدی برای سلامتی دارد. برخی از مطالعات نشان داده اند که روغن پالم می تواند به کاهش خطر بیماری قلبی و کمک به عملکرد کمک کند.

روغن پالم سرشار از توکوترینول ها است ، نوع ویتامین E که مانند آنتی اکسیدان ها عمل می کند. برخی از تحقیقات نشان می دهد که توكترینول ها من پیشرفت پیشرفت زوال عقل را كاهش داده و خطر سكته مغزی را كاهش داده اند.


شاید این مطلب برای شما مفید باشد: تغذیه و رزیم درمانی برای تناسب اندام و کاهش چربی بدن

هنوز هم روغن پالم سالم ترین روغنی نیست که می توانید برای پخت و استفاده از آن استفاده کنید و هنوز در مورد سایر مزایای بهداشتی صحبتی نشده است. «این روغن به طور مستقیم از چربی های خوب (اشباع نشده) و مواد غذایی بد بد (اشباع شده) است ، اما در برخی از غذاهای متنوع وجود دارد که برای محققان مشکل است که به شما خوب است یا مضر تشخیص می دهد.”

به خاطر داشته باشید ، برخی از مطالعات حتی عوارض جانبی را را نشان می دهند. “مطالعات وجود دارد که مطالعاتی را نشان می دهد که می تواند روغن پالم را برای بیماری قلبی فوایدی رد کند.”

آشپزی با روغن پالم ممنوع

آیا باید با آن آشپزی کنید؟

“توصیه می شود که برای نظر پخت و پز ، روغن زیتون و روغن آووکادو گزینه های بهتری هستند”.

در مورد روغن نخل موجود در غذاهای تولید شده است که از فروشگاه های مواد غذایی خریداری کرده اید ، احتمالاً در حد متوسط ​​اشکالی ندارد ، اما از مارک استفاده کنید که آن را مخلوط کنید.

اگر روغن روغن به اندازه چربی های ترانس ناسالم نیست ، بهتر است هنگام تهیه غذا در خانه یا خوردن غذا در خارج از خانه ، از روغن زیتون ، یا روغن های دیگر پخت و سالم سالم استفاده کنید.

گزارشات مربوط به اثرات بهداشتی مصرف روغن نخل در غذاهای متفاوت است. برخی مطالعات مصرف روغن پالم را به افزایش مرگ و میر از بیماریهای قلبی ایسکمیک ، افزایش لیپوپروتئین با چگالی کم ، کلسترول ، افزایش خطر ابتلا به بیماریهای قلبی عروقی و سایر عوارض جانبی مرتبط می داند.

مطالعات دیگر هیچ اثر منفی یا حتی نتایج مطلوب سلامتی از مصرف روغن پالم را نشان نمی دهد نمی دهند.

منابع:
www.who.int
www.health.com

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید