رویارویی نماینده کنگره با ایران به خاطر دوربین های آژانس بین المللی


گزارش کردن واژگون شدن; اظهارات اسلامی دیروز (دوشنبه ۱۲ مرداد) در خصوص خاموشی دفرا پادمان های آژانس بین المللی انرژی اتمی واکنش تد دویچ نماینده دموکرات کنگره را به همراه داشت زیرا وی در صفحه توئیتر خود در این زمینه ابراز نگرانی کرد: اعلام ایران مبنی بر اینکه تا زمان احیای توافق، دوربین های نظارتی آژانس را روشن نخواهد کرد، عمیقاً نگران کننده است و من را عمیقاً نگران می کند که چگونه توافق هسته ای با ایران قابل راستی آزمایی و اجرا خواهد بود..

دویچ تصمیم ایران را مضر دانست و گفت: رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، برنامه هسته ای ایران را رو به رشد توصیف کرد.

در حالی که طرف مقابل برای برآورده کردن خواسته‌های ایران اقدامی نمی‌کند، دویچ تصمیم ایران برای خاموش کردن دوربین‌های آژانس را بی‌نظم خواند و نوشت: این اعلامیه رفتار خطرناک تنش‌زای هسته‌ای ایران است. من خوشحالم که تعهد آمریکا مبنی بر عدم دستیابی ایران به سلاح هسته ای در بیانیه قدس تقویت شده است و من به همکاری با شرکا برای اطمینان از تحقق این تعهد ادامه می دهم.

همچنین خردادماه سال جاری سازمان انرژی اتمی ایران در اطلاعیه ای درباره حذف دوربین های این آژانس اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران تاکنون همکاری های گسترده ای با آژانس بین المللی انرژی اتمی داشته است که متأسفانه آژانس نه تنها از این همکاری ها قدردانی نکرد، بدون اینکه این همکاری ها را ناشی از حسن نیت ایران دانست، بلکه آن را وظیفه دانست. ایران در راه است

این تغییرات بعدا اتفاق افتادتلاش ها برای لغو تحریم ها در وین چند ماه است که متوقف شده است. از ابتدای این مذاکرات، دولت آمریکا به‌جای ارائه طرح‌های عملی برای پیشرفت مذاکرات، بارها سعی کرده طرف‌های مختلف را به کند کردن روند مذاکرات و ایجاد موانع بر سر راه آن متهم کند..

در ماه‌های گذشته پس از وقفه مذاکرات وین، کشورهای غربی و به‌ویژه آمریکا از رویه معمول خود در عملیات روانی و رسانه‌ای برای مقصر دانستن ایران و سلب مسئولیت استفاده کردند..

پایان مقاله