رژیم غذایی برای کبد چرب | درمان خانگی کبد چرب


کبد چرب یکی از بیماریهای رایج قرن 21 است. سبک زندگی و رژیم غذایی رایج ما ، باعث ایجاد چربی بیش از حد در کبد آماده شد. به همین خاطر بر کبد چرب الکلی ، شاهد وجود کبد چرب غیر الکلی در جمعیت زیادی از جهان هستیم. کبد چرب بیماری خاموش و بسیار خطرناک است. در عین حال همان طور که عوارض خطرناکی دارد ، به سادگی می تواند درمان شود. برخی افراد برای درمان کبد چرب ، به پزشک مراجعه کنید ؛ اما برای درمان کبد چرب مطمئنید از یک رژیم غذایی ساده و کارساز نیز کمک بگیرید. امروز قصد داریم درباره رژیم غذایی برای کبد چرب با شما صحبت کنیم.

رژیم غذایی برای کبد چرب

همانطور که با عادت های بد غذا و سبک غلط زندگی به کبد چرب می بینید ، با تغییر این عادات ، عاملیم کبد چرب را درمان می کنیم. همه ما هستیم که میل تغییریم. اگر چربی بیش از حد مجاز است ، یعنی چربی مقدار زیادی مصرف کرد. در عین حال افرادی که بدنی سالم و ورزیده دارند ، بدن خود را نشان می دهند سبک زندگی و عادت غذایی آماده است. جالب است بدانید بر اساس نظر پزشکان تغذیه ، فقط با کاهش 5 الی 10 درصدی وزن ، فکرید کبد چرب را تا حد زیادی درمان کنید. پس در حقیقت گفت با رژیم کاهش وزن نیز به درمان کبد چرب کمک کرد. به همین خاطر شاید رژیم غذایی برای کبد چرب شباهت بسیار زیاد به رژیم غذایی برای لاغری داشته باشد. با این وجود نکاتی خاص را حتماً باید در رژیم غذایی خود رعایت کنید تا به درمان سریعتر بیماری کبد چرب به شما کمک کند.

رژیم غذایی برای کبد چرب

از امگا 3 غافل نشوید

امگا 3 در حقیقت همان چربی جگر ماهی است. این ماده تأثیر زیادی در عملکرد بدن دارد. با این وجود در دسته چربی های مفید قرار گرفته است. شخصي كه به كبد چرب متوجه شد ، تصور كرد كه بايد هر گونه چربي را كنار بگذاريد. با این وجود مصرف چربی های مفید همانند امگا 3 نسخه به درمان کبد چرب کمک کند. بر اساس نظر پزشکان متخصص تغذیه ، افرادی که به بیماری کبد چرب هستند ، حداقل روزی 1 گرم مکمل امگا 3 باید مصرف کنند. خوشبختانه انواع مکمل امگا 3 در داروخانه های وجود دارد؛ با این وجود واقعیید از گردو ، شاهدانه ، بذر کتان و روغن زیتون در حال تهیه منبع امگا 3 استفاده کنید.

چربی های اشباع و ترانس را کاهش دهید

چربی انواع مجاز دارد. برخی اشباع و برخی دیگر غیراشباع هستند. چربی های اشباع را چربی های بد فهمدانند. این چربی ها باعث افزایش کلسترول LDL سریع شده است. این کلسترول در شریان های قلب رسوم کرد و باعث سکته قلبی شد. روغن های سرخکردگی ، روغن های جامد و مایایی که در غذا استفاده می کنند ، جزء چربی های اشباع و ترنس ها هستند. همچنین این نوع چربی به مقدار کم در گوشت قرمز ، لبنیات و برخی از آجیل های روغنی نیز وجود دارد. شما می توانید روغن های بدون ترانس را تغییر دهید روغن های ترنس کنید. همچنین بهتر است برای پختنوپز از روغن زیتون و کنجد استفاده کنید. به یاد داشته باشید حتماً از روغن زیتون و کنجد مخصوص پخت‌وپز یا سرخ‌کردن استفاده کنید. این روغن های چربی مضر بسیار کمی دارند و حتی تا حدودی مورد نیاز به درمان کبد چرب شما نیز کمک کنید.

رژیم غذایی برای کبد چرب

مصرف قند و فروکتوز را محدود کنید

برای درمان کبد چرب ، باید کربوهیدرات ، قند و مخصوصاً فروکتوز را محدود کنید. کربوهیدراتهای همچنین در کبد به قند تبدیل فهمیده ؛ اما مصرف مستقیم قند ، تأثیر مخربی بر کبد شما را بگذارید. انواع مختلف از قند در طبیعت وجود دارد. یکی از فروکتوز است. شما معتقد مقادیر وافری از این قند را در شهر ذرت ، انواع نوشیدنی گازدار ، شیرینی افراد ، نان ، غلات ، غذاهای منجد ، چاشنی های ، سس های و آبمیوه های بسته شده بیابید. فروکتوز آسیب شدید به کبد وارد کرد. پس در رژیم غذایی برای کبد چرب ، حتماً باید فروکتوز را حذف کنید.

خب دوستان عزیز و همراهان هراز ، نظر شما در مورد رژیم غذایی برای کبد چرب چیست؟ آیا به نظر شما رژیم غذایی باعث درمان این بیماری می شود؟ یا حتماً باید از داروهایی شیمیایی استفاده کنیم؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. همه ما بیصبرانه منتظر دیدن نظرات شما عزیزان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید