رژیم غذایی خود را گیاهی کنید

اگر واقعاً متعهد به کاهش وزن، کاهش چربی و در واقع تغییر زندگی خود هستید، ادامه مطلب را بخوانید! در اینجا هیچ چیز رادیکالی وجود ندارد، فقط اطلاعاتی که اجداد ما مدتی است می دانند. با سبک زندگی کاملاً متفاوت نسبت به والدین و پدربزرگ و مادربزرگمان، قدرت گیاهان دارویی را فراموش کرده ایم. مشکل بسیاری از ما یادگیری درست کردن غذاهای خوش طعم و سالم است. باور کنید – این دو متقابل نیستند!

ابتدا، اجازه دهید در مورد نمک صحبت کنیم، «برو» خودکار برای طعم دادن به غذاها. نمک دریا و نمک خوراکی هر دو تقریباً به یک اندازه سدیم دارند. ترجیح برای نمک دریا باید در نظر گرفته شود زیرا:

نمک دریا از آب دریای تبخیر شده جمع آوری می شود و معمولاً فرآوری نمی شود. این عدم پردازش به این معنی است که نمک همچنین حاوی مواد معدنی زیادی از اقیانوس است که برای شما مفید است، مانند کلسیم، منیزیم و پتاسیم. این عدم پردازش همچنین به این معنی است که هیچ ماده افزودنی برای جلوگیری از “انباشته شدن” آن وجود ندارد.

بسیاری از آشپزها طعم طبیعی نمک دریا را ترجیح می دهند. بسته به محل برداشت نمک، کریستال ها در اندازه ها و گاهی رنگ های متفاوتی هستند که کار با آن را سرگرم کننده می کند.

حالا بیایید در مورد گیاهان و اینکه چرا آنها هدیه طبیعت به ما هستند صحبت کنیم.

اولاً، بیشتر گیاهان خشک شده به خودی خود کالری بسیار کمی دارند و به طور متوسط ​​در یک قاشق غذاخوری کمتر از ۱۶ کالری دارند.

ثانیا، گیاهان کاملاً مملو از ویتامین ها و مواد مغذی هستند که برای شما مفید هستند. خوردن یک غذا با پاپریکا و جعفری و همچنین ویتامین های A و C اضافی دریافت می کنید. ادویه دوست دارید؟ زیره آهن دریافتی شما را افزایش می دهد و پودر کاری منبعی خوشمزه از ویتامین B6، آهن، کلسیم و سایر مواد معدنی است.

ثالثاً، استفاده از طعم و مزه طبیعی و ارزش غذایی گیاهان، مستلزم این است که مقداری پخت و پز انجام دهید. مسئله نمک و افزایش وزن فقط مربوط به نمک نیست. این است که چگونه نمک در فرآیند تولید انبوه به بازار، راحتی، فست فود استفاده می شود. نمک برای طعم دادن، برای بازگرداندن طعم به یک ماده غذایی فرآوری شده، برای کمک به “حفظ” آنها استفاده می شود. به عبارت دیگر، غذاهای فرآوری شده یا فست فود سرشار از نمک و مواد مغذی دیگر هستند. غذاهای فرآوری شده نمک نیز میل به نوشیدنی‌های گازدار مانند نوشابه‌های گازدار یا آبمیوه‌هایی را که عمدتاً شکر هستند، ایجاد می‌کند.

یک وعده غذایی با طعم دلپذیر با گیاهان و ادویه جات ترشی جات شما را به خوردن نوشیدنی های سالم تر در وعده غذایی خود، مانند آب یا شراب قرمز، ترغیب می کند.

کار با گیاهان خلاقانه، آموزشی است و غذایی که می خورید از نظر کیفیت برتر و کاملاً خوشمزه خواهد بود، و از اینکه چقدر پول کمتری را هر ماه برای غذا خرج می کنید شگفت زده خواهید شد.

از موهبت مادر طبیعت استفاده کنید و به دنیای گیاهان و ادویه جات بگردید. لازم نیست نمک خود را دور بریزید، اما متوجه خواهید شد که کمتر از آن استفاده خواهید کرد و به بدن خود کمک خواهید کرد تا بهترین حالت را داشته باشد!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر