رژیم غذایی کاندیدا و ذرت – آیا ذرتی وجود دارد که بتوانیم به عنوان مبتلایان به کاندیدا داشته باشیم؟

این بار موضوعی در مورد تاثیر ذرت بر رژیم غذایی کاندیدا قرار می دهم. اساساً بر اساس سؤال یکی از دوستان است. او می‌داند که ذرت شیرین کنسرو شده خوب نیست، اما فکر می‌کند که آیا چیزی می‌تواند با ذرت‌ها داشته باشد؟

در اینجا چند نکته در مورد ذرت وجود دارد. اولاً، دانه‌های ذرت از نظر شاخص گلیسمی در رتبه بالایی قرار می‌گیرند، به این معنی که بدن شما سریع‌تر از آن که قند سفره را به قند (مثلاً گلوکز) تبدیل کند، آنها را به قند تبدیل می‌کند. به گفته نویسنده “کتاب راهنمای کامل مخمر کاندیدا”، ذرت فقط به این دلیل که هضم آن دشوار است، یک “نه” است. همچنین، رژیم غذایی گروه خونی ذرت را برای تقریبا همه افراد ممنوع می کند.

از سوی دیگر، رژیم غذایی ماکروبیوتیک از ذرت تازه به عنوان یک تقویت‌کننده انرژی احترام می‌گذارد، زیرا رنگ‌های روشن دارد و به روشی «نشاط‌بخش» رشد می‌کند. رژیم غذایی کاندیدا آیورودا ذرت را محدود نمی کند، اما تاکید می شود که افرادی که هضم ضعیفی دارند نباید زیاد از آن بخورند یا آن را با چیزهایی بخورند که هضم را تقویت می کند. آرد ذرت می تواند به ویژه خشک کننده باشد، و اگر برای منظم بودن تلاش می کنید، چیزی روان کننده می خواهید. بنابراین، طب آیورودا به عنوان مثال از شما می‌خواهد که روی نان ذرت خود قیچی بریزید. برنارد جنسن می گوید همه باید دو بار در هفته ماش آرد ذرت را برای صبحانه بخورند، زیرا محتوای منیزیم آرد ذرت بسیار زیاد است و البته منیزیم برای روده ها مفید است. و رژیم ضد کاندیدا دکتر من همه غلات را به جز ذرت، برنج، کینوا و ارزن محدود می کند. تاج خروس مجاز است اما از نظر فنی یک دانه است.

من هرگز ذرت ارگانیک تازه را در هیچ فروشگاه مواد غذایی بهداشتی یا حتی در Fresh Fields ندیده‌ام، بنابراین تصور می‌کنم بیشتر آنچه می‌بینم از محصولات GMO می‌آید. من هنوز هم آن را گاهی می‌خورم و هیچ واکنش بدی در من ایجاد نمی‌کند. من هنوز ماش آرد ذرت را برای صبحانه نخورده ام زیرا کمی افسرده کننده و کمی سوزش سر دل است. اگر آن را امتحان کردم به شما اطلاع خواهم داد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر